Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955463

Archiwum

sob 2018
plakat_sobtki_2018n.jpg
 
Dni Dukli 2018
dni_dukli_2018_n.jpg
 
Przegląd chórów
2018artchory.jpgW dniu 10 czerwca 2018 w Sanktuarium św. Jana z Dukli, odbył się XIX Międzynarodowy Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych. Organizatorami koncertu był Ośrodek Kultury w Dukli, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Urząd Miejski w Dukli oraz Klasztor Ojców Bernardynów, którzy jak co roku przyjęli w progach Sanktuarium wszystkich artystów oraz słuchaczy. Na początek zaprezentowała się laureatka wielu konkursów wokalnych – Magdalena Pikuła, która wykonała utwór „Ave Maria”


W tym roku w przeglądzie zaśpiewały : Chór Parafialny z Krościenka Wyżnego, Chór „Cantate” z Iwonicza, Chór im. Franciszka Lista z Budapesztu (Węgry), Chór „Impresja” z Łączek Jagielońskich, Chór „Karmel” ze Stropkova (Słowacja) oraz Chór „Koloryt” z Rymanowa. Każdy z chórów zaśpiewał utwory z różnych epok i odrębnej charakterystyce muzycznej. Usłyszeliśmy utwory sakralne jak i świeckie.

Miłą niespodziankę przygotował Chór z Węgier, który wyśpiewał „Gaude Mater Polonia” , czyli polski hymn z czasów średniowiecza.

Po wystąpieniu wszystkich chórów przyszedł czas na rozdanie pamiątkowych dyplomów i upominków, które powędrowały na ręce dyrygentów oraz „kilka” słów od organizatorów. Na zakończenie wszyscy obecni w Sanktuarium zaśpiewali piękną polską pieśń „Barka” Już w przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy 20-sty Przegląd, na który już dzisiaj zapraszamy.
 
chóry
chory.jpg
 
Rajd
   2018rajd.jpgWe wtorek 22 maja 2018 r. grupa piechurów składająca się z członków Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyła w kolejny Rajd „starszaków”. Tym razem wędrowaliśmy po Bieszczadach.

   Wyprawę rozpoczęliśmy o 5 rano, kiedy to wszyscy „zwarci i gotowi” stawiliśmy się przy budynku Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli. Po dotarciu do Wetliny, zaopatrzeni w odpowiedni ekwipunek turystyczny udaliśmy się na szlak. Trasa, jaką mieliśmy pokonać, była najdłuższa i najbardziej wymagająca spośród dotychczasowych. Start zaplanowano z Przełęczy Wyżnej, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający poetę Jerzego Harasymowicza, miłośnika Bieszczadów oraz „Pomnik ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”. Stamtąd stromym podejściem doszliśmy do Schroniska Bieszczadzkiego Parku Narodowego „Chatka Puchatka. Następnie Głównym Szlakiem Beskidzkim, pokonaliśmy grzbiet Połoniny Wetlińskiej do Przełęczy Orłowicza i zeszliśmy do Wetliny. Podczas rajdu towarzyszyły nam piękne widoki na połoniny i bieszczadzkie szczyty, które rekompensowały trudy wędrówki i zmęczenie. Uwieńczeniem naszej niemal 15-kilometrowej wyprawy była wyczekiwana, gorąca kiełbasa z ogniska.


   Rajd starszaków został zrealizowany z projektu „Dukielski senior – kulturowo aktywny” w ramach zadań publicznych Gminy Dukla w roku 2018.
 
koncert na Rynku dukielskim
2018muzycznan.jpgW dniu 27 maja na dukielskim rynku odbyła się pierwsza muzyczna niedziela w tym roku organizowana przez Ośrodek Kultury w Dukli. Podczas koncertu zaprezentowali się laureaci Powiatowego Przeglądu Piosenki Znanej i Lubianej oraz Konkursu Piosenki Religijnej. Wykonawcy otrzymali nagrody i dyplomy. Główną atrakcją imprezy był koncert finalisty programu „Mam Talent” – Alexa Martineza. Artysta dysponujący niesamowitymi warunkami głosowymi wyśpiewał największe przeboje różnych gatunków muzycznych od popu po klasykę. Publiczność jak i pogoda dopisały , więc muzyczną niedzielę można uznać za udaną.

 
plakat MN
plakat_nuzyczna_niedziela_2018.jpg
 
Plastyka religijna
18 maja 2018 r. został rozstrzygnięty XXVI Gminny Konkursu Plastyczny o Tematyce Religijnej. Otrzymane prace zostały ocenione według następujących kryteriów: pomysł, stopień trudności, zgodność pracy z tematem konkursu, ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa w składzie Krystyna Boczar-Różewicz i Maria Kondrad wyłoniła z czterech kategorii wiekowych zwycięzców. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy podczas Gminnego Przeglądu Piosenki religijnej 25 maja 2018 r.

Kategoria I ( kl. I-III) 
Julia Borek
Szymon Cichoń
Daria Delimata

Kategoria II (kl. IV-VII) 
Wiktoria Paszek
Szymon Fornal
Martyna Szwast
Anna Woźniak
Sabina Sereda

Kategoria III (gimnazjum)
Julia Kluk

Kategoria IV (dorośli)
Jadwiga Bogacz
Anna Witek
Małgorzata Jastrzębska
Barbara Marchewka
Wiesław Książkiewicz
Roman Krok
Katarzyna Szyszlak
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności