Statystyka

Użytkowników: 5226
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20479723
IMPREZY
Dni Dukli 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
  2018golden.jpg
   Piękna pogoda i moc atrakcji dla każdego, a wśród nich występy artystyczne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, zabawa taneczna pod gwiazdami i liczne imprezy towarzyszące, przyciągnęły 7 i 8 lipca 2018 r. wielu mieszkańców Gminy i okolic na kolejne „DNI DUKLI”.

   Dukielskie święto rozpoczęła sobotnia uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbyła się o godzinie 15.00 w Muzeum Historyczno-Pałacowym. Cykl wydarzeń kulturalnych, przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zainaugurował interaktywny program dla dzieci. O godzinie 18.00, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj oddała scenę w ręce dwóch przesympatycznych konferansjerek: Uli Jakieły i Zosi Baran, które poprowadziły tegoroczną edycję wyborów „MAŁEJ MISS I MISTERA DNI DUKLI”. Kandydaci i kandydatki zaprezentowali się w pełnej krasie, odpowiadając na zadawane pytania i dzieląc się swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym. Milusińscy podbili serca nie tylko komisji, ale również publiczności, która żywiołowo im kibicowała. Tegoroczną Małą Miss została Kornelia Walczak, a tytuł Mistera zdobył Oliwier Haratym. W przerwie konkursu zaśpiewały prowadzące Ula i Zosia oraz Joanna Kawulok, uczestniczki gminnych i powiatowych konkursów wokalnych.

Czytaj całość
 
Dni Dukli 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu


 
dni_duli_2017.jpgDni Dukli 2017


Dni Dukli 2017

   Jak co roku w pierwszy weekend lipca Dukla obchodzi swoje Dni Miasta. Dwa dni wspaniałej zabawy i moc atrakcji kulturalnych, które zapewniają Urząd Miasta Dukla na czele z burmistrzem Andrzejem Bytnarem oraz Ośrodek Kultury pod przewodnictwem Małgorzaty Walaszczyk-Faryj, przyciągają niemałą publiczność głodną wrażeń muzycznych i artystycznych.

   Dni Dukli 2017 odbyły się tradycyjnie przy obiektach MOSiR, gdzie na dużej plenerowej scenie zaprezentowali się artyści zaproszeni przez organizatorów oraz dzieci, młodzież i dorośli z naszej gminy. Każda z osób zasiadających na widowni z całą pewnością znalazła w tegorocznej edycji imprezy coś dla siebie, a to za sprawą bogatej oferty artystycznej zawierającej zarówno folklor, muzykę popularną jak i kabaret.

   W sobotę 1 lipca w Muzeum Historycznym w Dukli o godzinie 14.00 odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Tuż po niej wystartował bieg „Św. Jana” zorganizowany z okazji XX Rocznicy Papieskiej Pielgrzymki Jana Pawła II do Dukli i Kanonizacji św. Jana z Dukli. Tradycyjnie rozegrano również Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Old Boye, w którym zwyciężyła drużyna z Węgier. Od godziny 16.00 Ośrodek Kultury w Dukli rozpoczął realizację programu artystycznego i na scenie plenerowej zaprezentowali się: zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i z Mszany oraz trzy zespoły folklorystyczne ze Słowacji. Wybrano również Małą Miss i Mistera Dni Dukli 2017, którymi zostali Gabriela Albrycht (6 lat) z Równego oraz Filip Niziołek (7 lat) z Jasionki. Około godziny 19.00 Burmistrz Dukli – Andrzej Bytnar uroczyście zainaugurował Dni Miasta i przekazał klucze dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli – Małgorzacie Walaszczyk-Faryj. Wieczorem przed dukielską publicznością wystąpiła Gwiazda Dni Dukli – kabaret „Koń Polski”. Na pierwszy plan wysunęły się mistrzowskie kreacje aktorskie członków kabaretu, a zwłaszcza wcielenie się w role jednej z najbardziej popularnych kabaretowych par małżeńskich z długoletnim stażem – Mariana i Heli. Skecze i piosenki wykonane przez trójkę artystów uprzyjemniły czas wszystkim zgromadzonym pod sceną widzom. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się zabawa taneczna z zespołem „THE FLAMES”, która trwała do godziny 1.00.

   Drugi dzień rozpoczęła prezentacja dorobku kulturalnego Ośrodka Kultury i Gminy Dukla. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Ośrodku Kultury: szkółka baletowa przygotowana przez p. Monikę Wagę, zespół taneczny „Gabi” oraz dzieci z klas I uczęszczające na zajęcia taneczne realizowane w ramach współpracy Ośrodka Kultury z ZS nr 1 w Dukli. Przed publicznością wystąpiły także uczennice szkółki skrzypcowej prowadzonej przez p. Irenę Ziębę, które zaprezentowały muzyczną interpretację motywu czterech pór roku. Talent wokalny zaprezentowały podopieczne p. Krzysztofa Zajdla ze szkółki wokalnej „Bel canto”: Zosia Baran, Eliza Kowalska, Aleksandra Dyszkowska i Julia Solińska oraz Marlena Rygiel absolwentka Szkoły Muzycznej w Krośnie na wydziale wokalnym. W przerwie nastąpiło rozgadanie nagród w związku z zakończeniem Współzawodnictwa w Dziedzinie Kultury Gminy Dukla. Nagrody pieniężne i dyplomy odebrały w kategorii Szkół Podstawowych ZS nr 1 w Dukli – I miejsce, ZSP w Równem – II miejsce oraz ZSP w Tylawie – III miejsce. Spośród Szkół Gimnazjalnych nagrodzone zostały: ZS nr 2 w Dukli – I miejsce, ZSP w Tylawie – II miejsce i ZSP w Jasionce – III miejsce. Na zakończenie prezentacji dorobku wystąpił zespół śpiewaczy „Wietrznianki” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Od godziny 19.00 tłumnie zgromadzona publiczność oklaskiwała gwiazdy wieczoru. Jako pierwszy na scenie pojawił się Mateusz Mijal - wokalista pochodzący z Jasła, którego przeboje można usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Idol młodszej części publiczności zdobył popularność dzięki takim piosenkom jak „Góraleczka” i „Winny” w duecie z Liberem. Następnie przed dukielską widownią wystąpił kabaret „JURKI” pochodzący z Zielonej Góry. Grupa znana z telewizyjnej sceny kabaretowej przedstawiła skecze poruszające w komiczny sposób tematy obyczajowo-społeczne. Na zakończenie Dni Miasta odbył się koncert KORDIANA - wokalisty disco-polo, dla którego charakterystyczne są folkowe brzmienia i góralski głos. Największy przebój artysty - „Dziewczynę z gór” śpiewała cała dukielska publiczność.

   Tegorocznym Dniom Dukli towarzyszyła przepiękna sceneria złożona z rzeźb powstałych podczas odbywającego się wcześniej pleneru rzeźbiarskiego. Podczas imprezy można było skorzystać z atrakcji dodatkowych takich jak wernisaże, promocje książek, ogrody zabaw dla dzieci oraz degustacja wiejskiego jadła, które w tym roku przygotowały Koła Gospodyń z Barwinka, Łęk Dukielskich, Tylawy i Wietrzna.

Katarzyna Błaż

Ośrodek Kultury w Dukli składa serdeczne podziękowania: Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej, ZS nr 2 w Dukli, Kołom Gospodyń Wiejskich z Barwinka, Łęk Dukielskich, Tylawy i Wietrzna oraz firmie „Bar Solny”, za pomoc i wparcie okazane podczas organizacji Dni Dukli 2017.
 
poezja patriotyczna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Uwaga: ze względu na egzaminy gimnazjalne Starostwo Powiatowe w Krośnie zmieniło termin przesłuchań etapu powiatowego XI Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej na 25 kwietnia.
 
Wyniki kolędy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

  koledy2017.jpg

12.01.2017 r. w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się „X Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek”. Komisja w składzie: Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Krzysztof Zajdel i Katarzyna Błaż wyłonili zwycięzców i wyróżnionych.

  W kategorii I – do klas „0” włącznie komisja wyróżniła wszystkich uczestników. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali: Zuzanna Sikora, Hanna Drozd, Martyna Wilczek, Inga Gumienny, Jacek Rąpała, Zuzanna Kwaśnicka, Filip Niziołek, Zuzanna Maślanka, Maciej Grałek, Kuba Drozd, Amelia Paszek, Tatiana Tyburcy, Patrycja Krowicka, Zbigniew Bargiel i Gabriela Albrycht

Galeria zdjęć

Kategoria II – kl. I-III:

I miejsce: Natalia Zima – Bel Canto

I miejsce: Emilia Bałon – indyw.

II miejsce: Urszula Jakieła – indyw.

II miejsce: Anna Kłap – Równe

III miejsce: Eliza Kowalska – Bel Canto

III miejsce: Julia Głód – Dukla

wyróżnienie: Miłosz Wiatr – Wietrzno

wyróżnienie: Antonii Kogut – indyw.

wyróżnienie: Julia Bąk – Dukla

wyróżnienie: Gabriela Kapłon – Bel Canto

wyróżnienie: Marcelina Albrycht – Równe

wyróżnienie: Gabriela Szwast – Iwla

 

Kategoria III – kl. IV-VI:

I miejsce: Zuzanna Szczurek – Równe

I miejsce: Stanisław Stojak – Dukla

II miejsce: Oliwia Bobula – Dukla

III miejsce: Wiktoria Jakieła – Dukla

wyróżnienie: Sara Woźniak – Iwla

wyróżnienie: Zuzanna Krowicka – Bel Canto

wyróżnienie: Joanna Kawulok – Głojsce

 

Kategoria IV – gimnazjum:

I miejsce: Aleksandra Dyszkowska – Dukla

II miejsce: Weronika Wnęk – Równe

II miejsce: Laura i Julia Woźniak – Głojsce

III miejsce: Julia Solińska – Dukla

III miejsce: Bartłomiej Dębiec – Wietrzno

wyróżnienie: Elżbieta Wierdak – Wietrzno

Magdalena Trzebunia – Tylawa

 

Kategoria V – Dorośli:

wyróżnienie: Anna Witek – ŚDS Cergowa

 

Laureaci I, II i III miejsc w kategorii III (klasy 4-6) i kategorii IV (gimnazjum) wezmą udział w „IV Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbędzie się w piątek 13.01.2017 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli.

 

 
Pieśni Patriotyczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2016polskapiesn.jpgW piątek 21 października odbyły się Eliminacje Gminne do X Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Jury w składzie: Katarzyna Błaż i Artur Szajna wytypowali laureatów, którzy w czwartek 3 listopada wystąpią w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, reprezentując naszą Gminę.
W kategorii I (klasy IV-VI) nominacje do konkursu powiatowego otrzymali:
- Daria Rajchel – Bel Canto
- Wiktoria Dębiec – Wietrzno
- Dominika Kochan – Równe.

Z kategorii II (gimnazjum) laureatami zostali:
- Julia Kula – Jasionka,
- Bartłomiej Dębiec – Wietrzno,
- Weronika Wnęk – Równe,
- Elżbieta Wierdak – Wietrzno.


 
Piosenka religijna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2016artrel.jpg
Konkurs piosenki, poezji i prozy religijne 2016 Dnia 13 maja w sali kinowo-widowiskowej Ośrodka Kultury odbył się XXIV Gminny Przegląd Piosenki Religijnej oraz Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Tematyce Religijnej. W konkursach wzięło udział aż 70 uczestników, którzy zaprezentowali się w VI kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Wojciech Krężałek- przewodniczący jury, o. Kalikst Piotrowski oraz Katarzyna Michna, wysłuchała wszystkich prezentacji i wyłoniła laureatów obydwu konkursów. W przerwie pomiędzy II i III kategorią odbyło się również wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym „Mój anioł”.

Wyniki XXIV Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

Kat I
I miejsce: Zuzanna Kwaśnicka – Dukla
wyróżnienie: Filip Niziołek – Dukla
wyróżnienie: Jacek Rąpała – Dukla

Kat. II - klasy I-III
I miejsce: Urszula Jakieła – indyw.
II miejsce: Martyna Jakieła – Jasionka
III miejsce: Zofia Baran – Dukla
wyróżnienie: Zuzanna Krowicka – Bel Canto
wyróżnienie: Gabriela Szwast – Iwla

Kat. III - klasy IV-VI
I miejsce: Daria Rajchel – Bel Canto
II miejsce: Gabriela Gędłek – Jasionka
III miejsce: Stanisław Stojak – Dukla
wyróżnienie: Iga Urban – Dukla
wyróżnienie: Dominika Wąsik – Równe
wyróżnienie: Wacław Czupiński – Iwla
wyróżnienie: Dominika Kochan – Równe

Kat. IV – Gimnazjum
I miejsce: Aleksandra Dyszkowska – Bel Canto
II miejsce: Bartłomiej Dębiec – Wietrzno
II miejsce: Weronika Wnęk – Równe
III miejsce: Julia Kula – Jasionka

Kat. V – Zespoły
I miejsce: AmusicA – A. Aszklar – Łęki Dukielskie
II miejsce: Koleżanki – Dukla
III miejsce: Cantabile – Jasionka
wyróżnienie: Bel Canto – Bel Canto
wyróżnienie: Gimnazjum – Dukla

Kat. VI – Dorośli
wyróżnienie: Anna Witek – ŚDŚ

Wyniki Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy o Tematyce Religijnej

Kat. II – kl. I-III
I miejsce: Anna Kosiek – Głojsce
wyróżnienie: Julia Pietruś – Głojsce

Kat. III – kl. IV-VI I miejsce: Kinga Janiszewska – Dukla
II miejsce: Malwina Uliasz – Jasionka
III miejsce: Kamila Laskowska – Głojsce
wyróżnienie: Maciej Agaś – Tylawa
wyróżnienie: Emilia Możdżan – Jasionka

Kat. IV – Gimnazjum
I miejsce: Milena Bień – Jasionka
II miejsce: Ilona Salwa – Tylawa
II miejsce: Karolina Misiak – Jasionka
III miejsce: Jakub Penar – Dukla
wyróżnienie: Łucja Kotłowska – Jasionka
wyróżnienie: Kinga Kuc - Dukla
 
Pieśni Patriotyczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2015piesnpatrio.jpg    W dniu 23 Października 2015 roku odbył się X Gminne Eliminacje Pieśni Patriotycznej. Na scenie zaprezentowało się kilkunastu artystów z całej gminy. W repertuarze można było usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Komisja w składzie Diana Dereniowska, Piotr Jakieła i Artur Szajna miała nie lada problem wybrać reprezentantów do Powiatowego Konkursu. Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych - Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Do etepu powiatowego wyłoniono laureatów:

Kategoria Szkoły Podstawowe
1. Joanna Kawulok “Hej Chłopcy Bagnet na Broń” autor: Krystyna Krahelska – Głojsce
2. Stanisław Stojak “Taki Kraj”, autor Jan Pietrzak, opiekun Małgorzata Such – Dukla
3. Martyna Kosior “My Pierwsza Brygada”, autor T. Biernacki, A.T. Hałaciński, opiekun Diana Dereniowska – Tylawa

Kategoria Gimnazjum
1. Bartłomiej Dębiec “Tango na orkiestrę”, autor: Grzegorz Tomczak, opiekun Sylwester Szarek – Wietrzno
2. Aleksandra Dyszkowska “Katyń” autor. Łech Makowiecki, opiekun Małgorzata Such – Dukla
3. Julia Kula “Powrócisz tu“ autor: Janusz Kondratowicz– Jasionka, opiekun Beata Stepek
4. Ilona Salwa “Dziś do Ciebie Przyjść nie mogę” Stanisław Magierski , Bronisław Kól, Krystyna Krahelska, opiekun Diana Dereniowska - Tylawa
  
Dni Dukli 2015 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

2015arttsa.jpg

    4 lipca o godzinie 10 na stadionie MOSiR w Dukli odbył się Mecz Piłki Nożnej Klubów Sportowych i Stowarzyszeń o Puchar Burmistrza Dukli. W zaciętym boju o trofeum wzięło udział 8 drużyn z naszej gminy. „Przełęcz Dukla”, „Beskid Równe”, „Zorza Łęki Dukielskie”, UKS Łęki Dukielskie, „Grodzisko Wietrzno”, „Huragan Jasionka”, „Twierdza Teodorówka”, „Iwełka Iwla”. Puchar wywalczyła Przełęcz Dukla.

   O 13.00 w Muzeum Historycznym Pałac w Dukli odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej.

   O 17.00 na placu MOSIR rozpoczęliśmy część rozrywkową. Teatr „Pinokio” przygotował dla najmłodszych dwie bajki, oraz program balonowe zoo - gdzie zdradzał tajniki technik skręcania zwierzaków z balonów. W międzyczasie odbyły się wybory Małej Miss i Mistera Dni Dukli 2015.

     Jak co roku najmłodsi musieli przebrać się tym razem za ulubione zwierzątko. Komisja w składzie Aleksandra Leśniak, Aleksandra Krowicka, Martyna Jakieła, Weronika Jakieła, Martyna Misiołek wyłoniła tych najpiękniejszych, najwdzięczniejszych, przebranych według regulaminu. Wybory wygrała i Małą Miss Dni Dukli 2015 została Maya Lewińska natomiast Misterem został Krzysiu Rygiel.

    Dojo Dukla, Krośnieńskiego Klubu Karate przygotowało pokaz sztuki walki, coraz bardziej popularnej dziedziny sportu. Mogliśmy podziwiać brawurową, bezpośrednią walkę – kumite, oraz spokojny i wyważony pokaz form technicznych – kata. Ten niezwykły spektakl zaaranżował Pan Marek Sawczuk propagator oraz sensei dukielskiej sekcji.

   O godzinie 19.00 Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar oficjalnie otworzył Dni Dukli życząc zebranej publiczności dobrej zabawy. Zaraz po dziewiętnastej  zebrani na placu mogli posłuchać największych światowych przebojów w wykonaniu  orkiestry dętej „Fire Band’ z OSP Brzozów. Muzykom towarzyszyły mażoretki, które tańcem podkreślały dźwięki muzyki.

O godzinie 20-tej na scenie pojawiła się barwna grupa lwowskich artystów „Viva Mirage” artyści bawili publiczność anegdotą, tańcem i piosenką. Zaczynając od najbardziej znanego utworu Emanuela Schlechtera „Tylko we Lwowie”, poprzez kankana, sambę brazylijska, country kończąc ponownie na utworach Olgierda Lecha.

Przyszedł czas na wieczorny koncert Janusza Zielińskiego byłego członka grupy „Bolter”. Usłyszeć można było nowe jak i dobrze znane przeboje z niezapomnianym utworem „Daj mi tę noc”.

W rytmie - disco dance zakończyliśmy pierwszy dzień imienin naszego miasta.

Drugi dzień zaczęliśmy swojsko – „Jarmarkiem Jadła”. Na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń z Tylawy, Wietrzna, Zboisk i Głojsc można było skosztować różnorodnych, regionalnych potraw. Na estradzie prezentowały się zespoły działające w naszej gminie. Zatańczył zespół „Gabi”, 3 grupy szkółki baletowej, zespół z Łęk Dukielskich działający również przy Ośrodku Kultury w Dukli „Mali Łęcznie”, taneczne występy przerywane były popisami wokalnymi uczniów studia wokalnego „Bel Canto”. Zaśpiewały również Wietrznianki, Głojszczanie oraz „Szarotka-Duklanie”. Na hali w tym czasie odbywały się warsztaty Zumby prowadzone przez Panią Marzenę Szmyd.

Około godz. 17.00 odbyło się wręczenie nagród, we „Współzawodnioctwie w Dziedzinie Kultury Szkól Podstawowych i Gimnazjów Gminy Dukla”. Na najlepsze wyniki pracowały szkoły przez cały rok. Burmistrz ufundował nagrody dla szkół podstawowych: ZS nr 1 w Dukli (185 pkt.) – miejsce 1 - nagroda 1000 zł,  SP w Głojscach (140 pkt.) – miejsce 2 -  nagroda 300 zł, ZSP w Jasionce (110 pkt.)  - miejsce 3 - nagroda 200 zł. Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca: 4 miejsce  - SP  w Wietrznie (79 pkt.), 5 miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich (69 pkt.), 6 miejsce - ZSP w Tylawie (64 pkt.), 7 miejsce - ZSP w  Równem (48 pkt.), 8 miejsce - SP w  Iwli (4 pkt.) Dla gimnazjów: ZSP w Jasionce (137 pkt.) – miejsce 1 -  nagroda 1000 zł, ZSP w Tylawie (128 pkt.)  - miejsce 2 - nagroda 300 zł, ZS nr 2 w Dukli (103 pkt.) – miejsce 3 -  nagroda 200 zł. Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca: 4 miejsce - Gimnazjum w Głojscach (52 pkt.), 5   miejsce - Gimnazjum  w Iwli (36 pkt.), 6 miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich (29 pkt.), 7  miejsce     - Gimnazjum w  Wietrznie (24 pkt.), 8  miejsce - Gimnazjum w Równem  (20 pkt.)     

    Organizator przygotował konkurs wiedzy o Dukli i Wzgórzu 534. Chęć rywalizacji zgłosiło tylko 5 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Pytania do konkursu Przygotowali: dla dorosłych Pan Stanisław Kalita, dla dzieci Pani Renata Cieśla. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w realizacji konkursu. W skład komisji weszli autorzy pytań oraz burmistrz Andrzej Bytnar.  Po uzupełnieniu testu i udzieleniu odpowiedzi na kilkanaście pytań wyłonili się nam zwycięzcy konkursu.        W kategorii Dorośli, wygrał Pan Wojciech Szymański, który poprawnie odpowiedział na 13 z 15 pytań, Filip Dereniowski odpowiedział poprawnie na 11 pytań, natomiast Justyna Madej na 4. W kategorii dziecięcej wygrał Karol Sysak,odpowiedział na 8 z 11 pytań, Angelika Smuga odpowiedziała na 5 pytań. Nagrodę – laptopa - w kategorii dorośli ufundowali Jolanta i Marek Kiermasz, w kategorii dziecięcej – tablet - Ośrodek Kultury w Dukli.

      O godzinie 18-tej  zaczęliśmy muzyczny, rockowy maraton. Na początek acid metal , ciężkie brzmienia w wykonaniu kwintetu P.A.G.E. Następnie na estradzie zainstalował się zespół „Guitar Force”. Grupa rockowa  zagrała znane rovery oraz autorskie utwory.

     O 21.30 Przyszedł czas na gwiazdę Dni Dukli czyli zespół TSA. Przed publicznością wystąpił zespół rockowy z wokalistą Markiem Piekarczykiem, znanym skąd inąd jurorem programu „Voice of Poland”. Zespół zaprezentował swoje największe przeboje, dał półtorej godzinny koncert zdrowego, rockowego przekazu. Nie obyło się bez wspólnego odśpiewania biesiadnej piosenki "Szła dzieweczka" zaintonowanej przez charyzmatycznego, napędzającego muzyczną energią publiczność - gitarzysty Andrzeja Nowaka – założyciela zespołu. Na basie zagrał Janusz Niekrasz, na gitarze Stefan Machel a na perkusji Marek Kapłon.

       Dni Dukli 2015 zakończył koncert zespołu „Inity Souds”. Młodziutki bo półtoraroczny zespół wystąpił z duchowym przesłaniem autorskich projektów muzycznych, opartych na głównym nurcie muzyki reggae. Frontman- wokalista grupy, Krzysztof Kostyra już po raz drugi śpiewał w rodzinnej miejscowości.

     O godzinie 24 gospodarz Andrzej Bytnar zakończył dni miasta w bieżącym 2015 roku.

Organizatorzy pragną podziękować Firmie „Złotnik, jubiler Waldemar Brożyna” za ufundowanie biżuterii, Jolancie i Markowi Kiermaszom za ufundowanie sprzętu elektronicznego, Elżbiecie i Robertowi Peperom za udostępnienie terenu pod wesołe miasteczko, Straży pożarnej z Dukli i Iwli za pomoc w obsłudze i zabezpieczeniu imprezy , dyrektorowi MOSiRu i ZSnr 2 za udostępnienie obiektów . Chcielibyśmy również podziękować sponsorom tegorocznej imprezy a mianowicie: Firmie  Wołczański, Panu Stanisławowi Kozik, oraz firmie F.R.R „Doner Hop”. Za wyżywienie obsługi i zespołów pragniemy podziękować „Gościńcowi Chyrowianka”, Restauracji „Ziko”, Restauracji „Tawerna pod Piratem” i  Zajazdowi „Domeniko”.

Galeria zdjęć

 
Pieśni Patriotyczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2014patriopiesn.jpg
22 października w siedzibie Ośrodka kultury w Dukli odbyły się eliminacje gminne Polskiej Pieśni Patriotycznej. Wystąpiło 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, szkoły podstawowe i gimnazja. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Barbary Pudło- specjalistki do spraw kultury i promocji, wyłoniła laureatów do etapu powiatowego:

Kategoria I
Marco Casahuaman – STUDIO WOKALNE BEL CANTO - „W PLECAKU”
Bartłomiej Dębiec – SZKOŁA PODSTAWOWA W WIETRZNIE - „BIAŁY KRZYŻ”
Monika Baraniecka – SZKOŁA PODSTAWOWA W TYLAWIE – „PAŁACYK MICHLA

Kategoria II
Natalia Wożniak – GIMNAZJUM W IWLI – „BIAŁE RÓŻE”
Magdalena Trzebunia – GIMNAZJUM W TYLAWIE- „MARSZ SYBIRAKÓW”
Aleksandra Dragan – GIMNAZJUM IWLA – „MURY”
Kamila Kula – GIMNAZJUM W JASIONCE – „MIEJCIE NADZIEJĘ”

Dodatkowo nagrodzone zostały na etapie gminnym:
Dominika Sikora gimnazjum Dukla
Julia Woźniak gimnazjum Głojsce
 
Dni Miasta Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

dni_dukli_2014.jpg

  Dnia 5 – 6 lipca 2014 roku odbyły się Dni Dukli 2014. Miejscem wydarzenia był jak w roku poprzednim plac przy obiektach MOSiR - u Dukla. Organizatorzy przygotowali bardzo urozmaicony program artystyczny. Ośrodek Kultury zaprosił znane gwiazdy polskiej estrady tj: Halinę Frąckowiak, KSU oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej Marcina Dańca. 

DNI DUKLI 2014
galeriua zdjęć

galeria video


 
Czytaj całość
 
Piosenki Znane i Lubiane Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2014zilbaran.jpg15 maja w sali widowiskowo - kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył sie XVIII Przegląd Piosenki Znanaej i Lubianej - poświęcony tym razem pamieci Czesława Niemena. Komisja w składzie przewodniczący Wojciech Krężałek, Cecylia Ganczarska i  Izabela Kołacz postanowiła przyznać następujące wyróżnienie jako nagrody główne.

kat I
- Zofia Baran - Dukla
- Gabriela kapłon - Dukla
kat II
- Joanna Kawulok - Głojsce
- Gabriela Gędłek - Jasionka
- Michał Dubiel - Głojsce
kat III
- Julia Kula - Jasionka
- Bartłomiej Dębiec - Wietrzno
- Weronika Wnęk - Równe
- Laura Woiźniak - Głojsce
- Magdalena Trzebunia - Tylawa
kat IV
- Kamila Kula - Jasionka
- Dominika Sikora - dukla
- Natalia Woźniak - Głojsce
kat V
- Natalia Zbiegień- Dukla
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 110