Statystyka

Użytkowników: 5758
Artykułów: 1612
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 25411857
Przeglądy/Konkursy
Balmuz 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
balmuz
Balmuz 2011
6 marca zespół "Trio Band" wystąpił na kolejnym już XII Balmuzie imprezie taneczno-muzycznej w Miejscu Piastowym. W tym roku wystąpiło dziewięć kapel: zespół "Oskar", Ivo Stars, Ivo Dixie Jazz Band, Groovinscy, K-5, Dreams, Okey i Maska.

 
miejsce na podium Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
Klaunada 2011
12 lutego 2011r. na sali teatralnej w Rakszawie odbył sie już VIII Przegląd Zespołów Tanecznych "Klaunada". W tegorocznym konkursie podziwiać można było ponad 30 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodziezowej wystąpil zespół "Gabi" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli. Swoim wystepem podbił serca jury i uklasował się na II miejscu otrzymując w nagrodę 250zł, dyplom, oraz materiały promocyjne.
 
FERIE 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
Odpoczynek po basenie
Ferie zimowe z OK w Dukli stały się już tradycją. W dniach od 17 do 27 stycznia w sali kina "Promień" odbywały się zajęcia dla dzieci zorganizowane przez pracowników Ośrodka Kultury. Ponad 30 uczestników z wielkim zaangażowaniem brało udział w różnego rodzaju zajęciach zarówno rekreacyjnych ( przygotowywanie potraw) czy sportowych (turniej darta), Półmetek ferii wyznaczyło ognisko. Dzieci ten dzień spędziły w parku gdzie po zabawach na śniegu zajadały sie pieczoną kiełbasą. Niewątpliwie największą frajdą był całodzienny wyjazd na lodowisko i basen, uwieńczony kalorycznym deserem w McDonaldzie Wszystko odbywało się w wyjątkowej atmosferze radości i zabawy, a co najważniejsze pod czujnym okiem dorosłych. Jak się można domyślać na zakończenie ferii, wszyscy przy herbatce i pizzy wspominali wspólnie spędzony czas. Uczestnicy odebrali dyplomy za uczestnicttwo w zajęciach oraz nagrody zdobyte w turniejach. Ośrodek Kultury dziękuje pani Magdalenie Krówce i Annie Stępień za pomoc podczas wyjazdów z dziećmi. Zapraszamy za rok.
 
Kolędy i Pastorałki 2011 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
kolędy
I Miejsce- KAMILA KULA
14 stycznia odbył się IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców. KOMISJA W SKŁADZIE: przew: Krystyna Stańkowska, Belcik Iwona , Anna Masternak po obejrzeniu i wysłuchaniu 100 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać....    
Czytaj całość
 
szkolny konkurs kolęd i pastorałek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
laureat - Julia Tyc
11 stycznia w sali kina „Promień" odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Imprezę przygotowała Pani Cecylia Ganczarska, Renata Cieśla i Renata Jakieła. Konkurs skierowany był do uczniów klas I, II i III Skoły Podstawowej. Jury w składzie Małgorzata Walaszczyk - Faryj, Norbert Uliasz, Piotr Jakieła po wysłuchaniu 60 prezentacji postanowiło nagrodzić i wyróżnić 20 dzieci. Zwycięzcy zostali nominowani do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Nagrody ufundowało Szkolne Koło „Przyjaciół Dzieci" i Ośrodek Kultury.

 
II Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
łęki
Łęki Dukielskie
6 stycznia 2011r. 19 zespołów z Powiatu Krośnieńskiego oraz - gościnnie - zespół "Makovica" ze Śvidnika, spotkało się na II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność” w Łękach Dukielskich. Przegląd rozpoczął się uroczystą Mszą św. w intencji organizatorów i zespołów....

Czytaj całość
 
"MOJE BOŻE NARODZENIE" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image 14 grudnia komisja konkursowa, powołana przez Ośrodek Kultury w Dukli, oceniła 21 prac biorących udział w KONKURSIE PLASTYKI DZIECI I MŁODZIEŻY "MOJE BOŻE NARODZENIE". Po burzliwych naradadach nominowała 6 osób do etapu powiatowego.
 
LISTA NOMINOWANYCH
1. Hubert Turek ZSP Równe
2. Aleksandra Gaj ZS nr.2 Dukla
3. Jakub Podlaszczak ZS nr.1 Dukla
4. Ewelina Toropiła ZS nr.2 Dukla
5. Izabela Staroń ZS nr.1 Dukla
6. Sylwia Smolak ZS nr.1 Dukla
 
stroiki i szopki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
stroik świąteczny
14 grudnia, w Ośrodku kultury w Dukli, zebrała się komisja aby poddać ocenie kilkadziesiąt prac złożonych na IV GMINNY KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY". W tym roku do konkursu zgłoszono 70 prac, z czego 30 to szopki bożonarodzeniowe. Wszystkie prace wykonane były misternie a w efekcie powstały bardzo piękne rękodzieła można je będzie podziwiać w budynku kina do 21 grudnia 2010r. Kilka prac zostało nominowanych do IX MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH, nad którym patronat sprawuje Starostwo Powiatowe i Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli. Dziękujemy wszystkim "twórcom", opiekunom i nauczycielom za włożoną pracę i trud. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku.


WYNIKI KONKURSU
Czytaj całość
 
NAGRODA SPECJALNA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
      30 listopada Jasielski Dom Kultury zorganizował X Andrzejkowe Spotkania Taneczne. 25 zespołów wzięło udział w jubileuszowym przeglądzie. Na scenie zaprezentowało się ponad 400 młodych tancerzy.
Atrakcją przeglądu był gościnny występ mistrzów Polski w Show Dance - Formacji „Cube Dance” z Łodzi.

 Konkurs oceniała komisja artystyczna w składzie:
Magdalena Mucha (dyplomowana choreografka tańca, sędzia Polskiej Federacji Tańca, tancerka, a obecnie choreografka zespołu tanecznego Kornele, który zdobył wicemistrzostwo Polski w show dance i jazz dance oraz wicemistrzostwo Europy w modern dance)
Anna Łukasiak (dyplomowana instruktorka tańca, instruktorka fitness, sędzia Polskiej Federacji Tańca, założycielka i trenerka Formacji UDS z Lublina, która jako choreograf zdobyła m.in.: dwukrotnie mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, dwukrotnie wicemistrzostwo Europy oraz 25 mistrzostwo Polski w tańcu hip hop)
Jarosław Tomczewski (tancerz, choreograf, wicemistrz świata show dance i disco dance, współzałożyciel „Cube Dance Academy” w Łodzi, mający na koncie udział w programie „You Can Dance” oraz w wielu różnego rodzaju przedstawieniach i show w Polsce i za granicą).


Nagrodzeni, I kategoria:
1. „T-8 MINI”, grupa C z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie,
2. „Flesz” z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie,
3. „Kleks” III z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Wyróżnieni: „Gest” z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej.
II kategoria:
1. „Colibri” z Rzeszowskiego Domu Kultury,
2. „T-8 JUNIORZY”, grupa B z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie,
3. „Beznazwy” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Wyróżnieni: „Soul”, grupa B ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy.

Ponadto komisja konkursowa przyznała NAGRODĘ SPECJALNĄ dla Norberta Uliasza (instruktora i choreograf zespołu „Gabi”) ZA NAJLEPSZĄ CHOREOGRAFIĘ PRZEGLĄDU.
 
I miejsce - konkurs wojewódzki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image 8 grudnia zakończył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych form tanecznych „Pierwsze Kroki”. ze względu na dużą ilość zgloszonych zespołów konkurs podzielono na dwa dni.

8 grudnia zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, natomiast 9 grudnia scena Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim należała do grup tańczących disco, show-dance, taniec estradowy i towarzyski. Naszą gminę prezentował zespół "Gabi" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli.


 Na sali widowiskowej prócz publiczności zasiadło profesjonalne jury w składzie:
Laila Arifulina - Tancerz, choreograf, reżyser widowisk baletowych. Absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Bolszoj w Moskwie, a także studiów aktorskich i reżyserskich.
Agnieszka Wojnarska – choreograf, medalistka mistrzostw świata i europy w kategoriach show-dance oraz jazz.
Aneta Markiewicz – choreograf i kierownik artystyczny zespołu artystycznego „Uśmiech” działającego w Domu Kultury w Rzeszowie.

Kategoria 3
I miejsce – zespół - „Gabi”
I miejsce – zespół - „Colibri”
II miejsce – zespół - „Wiwatki”
III miejsce – zespół - „Impuls”
 Wyróżnienie otrzymał zespół „Fajne Gienki”

W kategorii 1 i 2 jury nagrodziło następujące zespoły:
I miejsce – zespół „Flesh”
II miejsce – zespoły - „UPS”, „Perełki”
III miejsce - zespoły - „Volt”, „Reflex”
Wyróżnienie otrzymały zespóły „Wolanie” i „Fokus III”

Kolejna edycja przeglądu „Pierwsze Kroki” przewidziana jest na kwiecień 2011 roku.
 
NAGRODA GŁÓWNA DLA ZESPOŁU GABI Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
NAGRODA GŁÓWNA DLA ZESPOŁU „GABI”
Młodzieżowe teatry, zespoły muzyczne oraz grupy taneczne średniego i większego formatu, wystąpiły 24 listopada na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. W XVIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI ART, wzięło udział w sumie 320 dzieci i młodzieży ze szkół i ośrodków kultury województwa podkarpackiego.    Komisja Artystyczna w składzie: przewodniczący: Henryk Wichniewicz członkowie: Małgorzata Machnik, Wojciech Krężałek po obejrzeniu kilkunastu zespołów postanowiła co nastepuje…
W kategorii zespołów tanecznych, nagroda główną przyznać grupie tanecznej „GABI” z Dukli, wyróżnienie dla zespołu „WOLT” z RDK Rzeszów oraz dla grupy „GEST” z Grabownicy Starzeńskiej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 83