Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955402

Archiwum

kiermasz Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
    kiermasz2015.jpg 
    Okres świąt Bożego Narodzenia to czas nie tylko radości ale również czas wzajemnego obdarowywania się. Najbardziej tego czytelnym symbolem na całym świecie jest św. Mikołaj. To właśnie biskup z Lycji - orędownik biednych i potrzebujących pomocy zapoczątkował zwyczaj wzmożonej przedświątecznej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Idąc jego śladami 13 grudnia Ośrodek Kultury po raz trzeci wraz z wolontariuszami zorganizowali Kiermasz Bożonarodzeniowy p.n. „Podziel się miłością”. Impreza miała odbyć się w plenerze, na dukielskim rynku, jednak matka natura pokrzyżowała nasze plany i postraszyła nas wiatrem z deszczem. Organizator postanowił przenieść imprezę do Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej. Na kilkunastu stoiskach mogliśmy podziwiać piękno najróżniejszych ozdób świątecznych oraz poczuć przedsmak potraw, które będą gościć na naszych stołach podczas świąt.
     Pani Anna Guzik przygotowała stoisko z ozdobami świątecznymi, gdzie królowały aniołki z masy porcelanowej, drzewa orzechowe, wianki i jemioła. Koło Gospodyń Wiejskich ze Zboisk czyli Pani Agata Łacheta, Anna Wojtuń, Agnieszka i Jolanta Lajdanowicz, Renata Książkiewicz, Antonina Belcik, Alina Szczurek zaproponowały choinki z wikliny, bombki (karczochy i temari), choinki zrobione na szydełku i z makaronu. Pani Iwona Dereniowska z Zawadki Rymanowskiej przywiozła ze sobą bombki szydełkowe, frywolitkowe gwiazdki, serwety, aniołki, kołnierzyki. Rada Rodziców z Łęk Dukielskich sprzedawała pierogi, ciasta, chleby, choinki, stroiki, wianki świąteczne, bombki. Pani Maria Kołacz przywiozła z Łęk Dukielskich swój certyfikowany specjał – bandurzak. Pani Dorota i Grzegorz Gniady z Lubatowej zawitali z rękodziełem, można było podziwiać i kupić szopki, stroiki w szkle, wieszaczki i obrazki. Dzieci z ZS nr 1 z opiekunkami: Panią Marią Twardzik, Marią Fornal, Katarzyną Poradyło oraz gimnazjaliści z ZS nr 2 z opiekunką Panią Maria Fornal przygotowali: bombki, kartki, ozdoby choinkowe z filcu, szydełkowe, z papieru oraz zakładki do książek. Natomiast Świetlica Szkolna ZS nr 1 w Dukli z opiekunkami: Panią Katarzyną Opałką i Lucyną Cycak, zaproponowali na święta zakup bombek, stroików, aniołków i gwiazd betlejemskich. Koła gospodyń Wiejskich z Tylawy i Barwinka połączyły siły z wolontariuszmi z Dukli, i cały dochód przeznaczyły na naszą akcję. Sabina Wiatr przygotowała stroiki oraz ciasto, Tomasz i Aleksandra Szczurek barszcz czerwony, pani Anna Delimata i Aneta Gęborys z Kołem Gospodyń Wiejskich z Tylawy wsparły kiermasz słodkościami w postaci ciast i ciasteczek. Jak już nasza tradycja nakazuje na kiermaszu nie mogło zabraknąć najmłodszych dzieci z przedszkola dukielskiego wystąpiły z kolędami i pastorałkami Przedszkolaki zostały przygotowane przez panie: Dorotę Józefczyk, Małgorzatę Szczurek, Alicję Jaworską, Annę Buczyńska-Pac, Ilonę Walaszek. W trakcie trwania kiermaszu zostały wręczone nagrody przyznane w konkursie na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny. Do akcji włączyło się kilka szkół z naszej gminy którym to serdecznie dziękujemy. Dziękujemy pani Bożenie Ganczarskiej za przygotowanie zakwasu do żurku, którym to wszyscy odwiedzający jarmark mogli się częstować. Dziękujemy nauczycielom i uczniom ZSP w Równem za włączenie się w akcję i zbiórkę artykułów spożywczych i przyborów szkolnych.
   Ośrodek Kultury pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję i oczywiście zaprasza do współpracy w przyszłym roku. Kwota jaką zebraliśmy w tym roku to 630 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione artykuły spożywcze i z całą resztą produktów dostarczone dla najbardziej potrzebujących z naszej gminy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności