Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1386
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19957173

Archiwum

Koncerty zespołu "Szarotki" i kapeli "Duklanie" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
fota131313131313131313.jpg

Ostatni weekend czerwca był bardzo pracowity dla zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” i kapeli „Duklanie”. Artyści zostali zaproszeni na dwa występy wyjazdowe do Strzyżowa i Iwonicza.

Galeria Foto

W piątek 24 czerwca „Szarotki” i kapela „Duklanie” uświetnili swoim występem Sobótki zorganizowane przez Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie i Stowarzyszenie „Klub Seniora Przyjaźń”. Na scenie prezentowali się również: Zespół Pieśni i Tańca „Kłosowianie” i Grupa Śpiewacza „Barwy Jesieni” działające przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, Grupa Śpiewacza „Klub Seniora-Przyjaźń” oraz kapela Cajmery z Niebylca. Podczas pierwszego wejścia na scenę grupa artystyczna z Dukli zaprezentowała dużą dawkę muzyki i śpiewu przerywaną zabawnymi scenkami kabaretowymi. W drugiej części występu „Szarotki” przedstawiły obrzęd sobótkowy ukazujący tradycje związane z obchodami Nocy Świętojańskiej, a następnie poprowadziły sobótkowy orszak nad rzekę Wisłok, gdzie odbyło się rzucanie wianków na wodę. Przy akompaniamencie kapeli „Duklanie” uczestnicy korowodu śpiewali wspólnie znane piosenki ludowe. Wieczór w Strzyżowie upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Gospodarze w podziękowaniu za przyjazd poczęstowali zespół swojskim jadłem własnoręcznie przygotowanym przez członków Stowarzyszenia „Klub Seniora Przyjaźń”.

Kolejny występ odbył się w niedzielę 26 czerwca w Amfiteatrze w Iwoniczu Zdroju podczas VI Festiwalu Pieroga zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ARES w Lubatowej. Oprócz prezentacji stoisk „pierogowych” na scenie wystąpiły dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia artystyczne do GOK-u w Iwoniczu Zdroju, zespół tańca „ARES”, zespół Mażoretek ”VIVID” OSP w Jaćmierzu oraz zespół „Ivo Stars Band”. „Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie” w dwóch wejściach przestawili program złożony z muzyki, śpiewu i scenek kabaretowych. Występ zespołu został nagrodzony gromkimi brawami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności