Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20886879

Archiwum

koniec wakacji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
zakonczeniewakacji2017.jpg   27 sierpnia na dukielskim rynku odbyło się zakończenie wakacji 2017. Popołudnie rozpoczęliśmy od spektaklu pod tytułem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka” z Krakowa oraz pokazu iluzji w wykonaniu Dominika Potyrały "Domino Magic Show". To z myślą o najmłodszych – choć występ magika zaciekawił i zaangażował do zabawy całą publiczność.


  Następnym punktem programu były koncerty. Organizatorzy zaprosili dwa zespoły. Pierwszy, który wystąpił to „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów”. Grupa wywodząca się z Tarnowa tworząca i grająca przede wszystkim Rock, Alternative, Blues-Rock, Funk choć nie stroniąca również od inspiracji folkowych. Wcześniej zespół koncertował pod nazwami ,,Quelque Chose" lub ,,Głośna Sprawa". Drugi band jaki wystąpił na naszej scenie to Blu'Ska. Barwnie pokolorowana przez grupę przyjaciół z Jawiszowic (k. Oświęcimia) rzeczywistość zawierająca elementy SKA i REGGAE, które tworzą kipiący pozytywną energią wulkan sceniczny poruszający wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Znakiem rozpoznawczym zespołu są chwytliwe i łatwo zapamiętywane melodie wygrywane przez sekcję dętą z akordeonem i puzonem. Do tego gitara elektryczna, bas, perkusja i perełka w postaci kongów i bongosów czyli etnicznych bębnów tworzących wyjątkowy klimat. Blu'ska ma też za sobą udział w 11 edycji „Must Be The Music” gdzie zdobył bardzo pochlebne opinie od jurorów.
   Podczas imprezy instruktorzy z Ośrodka Kultury zapewnili dla najmłodszych animacje: balonowe zoo, malowanie twarzy i zabawę z bańkami mydlanymi.Tradycyjnie, podczas koncertów, towarzyszył nam deszcz!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności