Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20887107

Archiwum

DZIENNIK UCIEKINIERA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
DZIENNIK UCIEKINIERA – SPOTKANIE Z AUTORKĄ
22 września w Transgranicznym Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Joanną Sarnecką, autorką książki „Dziennik uciekiniera”. Spotkanie poprowadził Konrad Sikora.

   To niby proste, opuścić dom, przeprowadzić się w inne miejsce. Wiele osób doświadcza dziś tej konieczności wędrując w poszukiwaniu pracy nie tylko z miasta do miasta, ale także migrując między krajami, kulturami, językami. Niektórym z pewnością to nie przeszkadza, inni może nawet cenią sobie możliwość zaczynania od nowa. 2017sarneckaks.jpgZ autorką książki, Joanną Sarnecką, było jednak inaczej. – W zasadzie realizowałam marzenie z młodości – mówiła podczas spotkania – nareszcie moglam zamieszkać w ukochanym Beskidzie Niskim. Nie zdawałam sobie sprawy jednak, jaką falę żałoby przyjdzie mi przeżyć, żałoby po związkach, przyjaźniach, po środowisku, w którym byłam zakorzeniona.

   O tym właśnie doświadczeniu wykorzenienia i powolnego zapuszczania nowych, delikatnych korzeni opowiada książka. Nie jest to jednak powieść. Historia zadomawiania się w nowym miejscu napisana jest w formie prozy poetyckiej. Zamiast wartkiej akcji, w książce znajdziemy metafory rodem z poezji. Jest to więc lektura dla tych, którzy lubią zatrzymać się, pomedytować, dają się zauroczyć niezwykłej tutejszej Naturze.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności