Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20886893

Archiwum

quiz historyczny Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
   quiz_niepodlegla.jpg
    W ramach realizacji Projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa” pt. „Ballada pisana szlakiem frontu wschodniego” , przez Ośrodek Kultury w Dukli, został przeprowadzony gminny konkurs historyczny „QUIZ WIEDZY O NIEPODLEGŁEJ”. Celem realizowanego zadania było pogłębianie i umacnianie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i obywatelskich w oparciu zdobywanie i popularyzację wiedzy historycznej dotyczącej dziejów Polski z okresu odzyskania niepodległości i kształtowania się granic państwa polskiego ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej.
    Konkurs odbył się w dniu 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Tylawie. Wzięło w nim udział 21 uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum z terenu Gminy Dukla. Uczestnicy rozwiązywali arkusze testowe z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Pytania wzbogacone były materiałami ikonograficznymi, kartograficznymi i tekstami źródłowymi.
   Najlepiej przygotowani okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasionce – Paweł Kowalewski i Emilia Szczurek. Zajęli oni pierwsze i drugie miejsce w konkursie. Trzecie miejsce zajęła uczennica SP w Dukli – Julia Tyburcy. Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe oraz wezmą udział w wycieczce do Warszawy. Ponadto komisja konkursowa wyróżniła następujących uczniów: Macieja Mrówkę, Remigiusza Sudię, Klaudię Wielgosz, Piotra Kordysia, Witolda Myszę, Jakuba Folcika i Pawła Gumiennego. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Renata Frey
baner_niepodlegla.jpg
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności