Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5562
Artykułów: 1515
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 23580067

Archiwum

Przegląd chórów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018artchory.jpgW dniu 10 czerwca 2018 w Sanktuarium św. Jana z Dukli, odbył się XIX Międzynarodowy Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych. Organizatorami koncertu był Ośrodek Kultury w Dukli, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Urząd Miejski w Dukli oraz Klasztor Ojców Bernardynów, którzy jak co roku przyjęli w progach Sanktuarium wszystkich artystów oraz słuchaczy. Na początek zaprezentowała się laureatka wielu konkursów wokalnych – Magdalena Pikuła, która wykonała utwór „Ave Maria”


W tym roku w przeglądzie zaśpiewały : Chór Parafialny z Krościenka Wyżnego, Chór „Cantate” z Iwonicza, Chór im. Franciszka Lista z Budapesztu (Węgry), Chór „Impresja” z Łączek Jagielońskich, Chór „Karmel” ze Stropkova (Słowacja) oraz Chór „Koloryt” z Rymanowa. Każdy z chórów zaśpiewał utwory z różnych epok i odrębnej charakterystyce muzycznej. Usłyszeliśmy utwory sakralne jak i świeckie.

Miłą niespodziankę przygotował Chór z Węgier, który wyśpiewał „Gaude Mater Polonia” , czyli polski hymn z czasów średniowiecza.

Po wystąpieniu wszystkich chórów przyszedł czas na rozdanie pamiątkowych dyplomów i upominków, które powędrowały na ręce dyrygentów oraz „kilka” słów od organizatorów. Na zakończenie wszyscy obecni w Sanktuarium zaśpiewali piękną polską pieśń „Barka” Już w przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy 20-sty Przegląd, na który już dzisiaj zapraszamy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności