Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5562
Artykułów: 1515
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 23579990

Archiwum

Wycieczka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
2018wycieczkdutw.jpg„Cudze chwalicie, swego nie znacie”
   Po wędrówce Połoniną Wetlińską i ścieżkami „bieszczadzkich zakapiorów” przeszedł czas na następną wycieczkę po atrakcjach Podkarpacia. Tym razem Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku i jego organizatorzy zadbali o przypomnienie atrakcji Ziemi Przemyskiej.

Bladym świtem 6 czerwca br. 31-uczestników wycieczki wyruszyło autokarem spod Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli. W drodze ku Grodowi Czerwieńskiemu, krótko jego historię przedstawiła koleżanka Jadzia Morawska, uwzględniając znaczenie umocnień Twierdzy Przemyśl w losach I wojny światowej.


Spacer po Przemyślu i jego magicznych miejscach zorganizowała koleżanka Ewa Szymkowiak - rodowita przemyślanka, która oprowadziła nas po najważniejszych miejscach tego magicznego i ciekawego grodu, gdzie podziwiałyśmy: Archikatedrę z wieżą widokową, zamek Kazimierzowski z X wieku z Parkiem Pałacowym, Rynek z kamienicami i podcieniami.

Intensywne słońce spowodowało, że wszyscy z ochotą usiedliśmy w atrakcyjnie ukwieconej kawiarnio-lodziarni o włoskiej nazwie „FIORĘ”, gdzie wszyscy kosztowali słynne lody i ciasta. Adekwatnie do nazwy wnętrze kawiarni ukazało pejzaże wenecko-florenckie z pięknym sufitowym witrażem. Wszystkim smakowały wyroby cukiernicze. Długo będziemy wspominać wyjątkowy klimat miasta!

Następnym punktem programu było słynne Arboretum w Bolestraszycach. Wprawdzie ściany rododendronów i azalii, i krzewiastych Piwoni już przekwitły, ale pod okiem barwnie opowiadającego przewodnika podziwialiśmy kwitnące na stawach kolonie nenufarów – lilii wodnych (prawie jak w filmie Noce i Dnie), egzotyczne tulipanowce i wiele botanicznych atrakcji.

Nasza wyprawa skończyła się ogniskiem. Dziękujemy Pani Basi F. za przygotowanie oprawy i miłe towarzystwo na naszej wycieczce.

Do zobaczenia na ścieżkach Podkarpacia!

Anna Borek
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności