Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5715
Artykułów: 1592
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 24991302

Archiwum

Na Rajdzie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
I ZNÓW UNIWERSYTET III WIEKU NA RAJDZIE.

   Tym razem nasz stały przewodnik Pan Waldemar Olszewski zaproponował ciekawą trasę ciągnąca się od Polan/BARANIE/, gdzie nasza 18-to osobowa grupa weszła na teren Magurskiego PN i przeszła w kierunku granicy Rzeczpospolitej Polskiej ze Słowacją. Szlakiem niebieskim szliśmy wzdłuż granicy do Przełęczy Mazgalickiej. Następnie żółtym szlakiem udaliśmy się w kierunku zagubionej w dolinie Huty Polańskiej. Nazwa miejscowości pochodzi od tętniącej niegdyś życiem i produkującej szkło miejscowości granicznej z dużym kamiennym kościołem.
   Interesującą historię wsi opowiedział nam P. Waldek, który przez całą trasę zaznajamiał nas z osobliwościami flory i fauny terenu.
   Oczarowani historią wsi zeszliśmy do schroniska HAJSTRA/CZARNY BOCIAN/, gdzie przy pięknie ukwieconym obiekcie przy ognisku skupiliśmy się na pieczeniu kiełbasy. Nie zabrakło też lokalnych przyśpiewek, a nowa Pani Prezes Melania zadbała o gorącą herbatę dla wszystkich. Do zobaczenia na następnym rajdzie! Z poważaniem:
Anna Borek

logodukla.jpg

Rajd starszaków został zrealizowany z projektu „Dukielski senior – kulturowo aktywny” w ramach zadań publicznych Gminy Dukla w roku 2018.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności