Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjanieni

Gocie na stronie

Odwiedza nas 1 go

Statystyka

Uytkownikw: 5715
Artykuw: 1592
Adresw: 6
Odwiedzin serwisu: 24991268

Archiwum

kiermasz 2019 Utwrz PDF Drukuj Pole znajomemu

kiermasz_2019.jpg

14 kwietnia Orodek Kultury w Dukli z pomoc Kó Gospody Wiejskich z naszej gminy zorganizowa po raz kolejny Kiermasz Wielkanocny. W tym roku impreza odbya si przy obiektach MOSiR w Dukli i towarzyszya  Spotkaniom Modziey Archidiecezji Przemyskiej. Dziki czemu gocilimy w naszej gminie kilka tysicy modych pielgrzymów. Orodek Kultury czynnie wspomaga organizacj tegorocznych dni modziey. Szczególnie podzikowania nale si dwóm czonkom  „Kapeli Duklanie” Piotrowi Jakiele i Arturowi Szajnie, za muzyczne wsparcie zespou powoanego na potrzeby SMAPu i udzia w wielu próbach a finalnie w koncercie w drugim dniu spotkania.

Na odwitnie przygotowanych stoach podczas Kiermaszu Wielkanocnego koa gospody z Mszany, k Dukielskich, Teodorówki, Zawadki Rymanowskiej, Barwinka, Gojsc i Myszkowskiego zaprezentoway wszelakie witeczne pysznoci m.in. sodkie baranki, proziaki, pierogi, chleby ze smalcem, babeczki, sodkie rurki z kremem, ciasta domowe  oraz przeróne stroiki, koszyki z wikliny i inne witeczne ozdoby.

Orodek Kultury dzikuj wszystkim czonkiniom kó gospody, które wziy udzia w kiermaszu. Szczególne wyrazy uznania nale si paniom z Koa Gospody Wiejskich  z Teodorówki, które po raz pierwszy wystpio i pokazao swój wielkanocny stó, mogo pochwali si swoimi potrawami i ozdobami witecznymi. Mamy nadziej w przyszoci na owocn wspóprac, liczymy równie na to, e bdziemy mogli od teraz wspólnie kontynuowa i przekazywa te dobre regionalne tradycje.

Podczas kiermaszu odbyo si rozdanie nagród Konkursu Wielkanocnego na najpikniejsz pisank, kraszank i malowank, stroik i palm wielkanocn oraz II Gminnego Dyktanda „Zotosów”.

Wszystkim skadamy najserdeczniejsze yczenia witeczne oraz yczymy mokrego dyngusa !

 Galeria zdj

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »

Projekty

DUTW

Zapowied wydarze

Zobacz pene kalendarium

Formy dziaalnoci