Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20887106

Archiwum

Dni Dukli 2010 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
K.A.S.A.
    Tegoroczne Dni Dukli odbywały się w 630 lecie nadania praw miejskich Dukli, stąd były one wyjątkowo bogate i atrakcyjne. Rozpoczęły się tradycyjnie wyborem Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2010. Tym razem konkurs odbył się pt. „Moja ulubiona bajka”. Do konkursu zgłosiło się 8 kandydatek i 2 kandydatów . Komisja powołana przez organizatora wybrała na Małą Miss Julię Budę z Parszowa (5 lat) a na Małego Mistera Kacpra Magdziaka ze Zręcina (7 lat). Małą Miss Publiczności została Julia Wróbel z Teodorówki (3,5 roczku). Po wyborach rozpoczął się interaktywny program dla dzieci podczas którego, Rita i Rudi zaprosili dzieci w podróż dookoła świata. O godz 19.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Dni Dukli 2010, gdzie symbolicznie Burmistrz Gminy Dukla wręczył Ośrodkowi Kultury klucze do bram miasta.

    Po uroczystym otwarciu rozpoczął swój koncert zespół country rock „The Nemcsak Berry” z Węgier, który bardzo spodobał się dukielskiej publiczności. Następnie wystąpił zespół „TABU”. Dziewięcioosobowy skład gra szeroko rozumianą muzykę reggae z elementami roots reggae, ragga, ska i rocksteady. Ich energia na scenie udzielała się publiczności a żywiołowa sekcja dęta wprowadziła niesamowicie pozytywny klimat. Dukielska młodzież, która w tym roku przybyła najliczniej bawiła się doskonale. Zespół nie mógł zejść ze sceny, brawa publiczności na to nie pozwalały. Po reggae czas na góralski folk-dance i gwiazdę wieczoru „BACIARY”. Tu rozgorzało prawdziwe szaleństwo po góralsku „hej”. Publiczność wykazała się znajomością wszystkich utworów wykonywanych przez „Baciarów”. Wszyscy bez względu na wiek głośno śpiewali. Okazało się, że popularność zespołu w naszym regionie jest bardzo duża. Plac pękał w szwach a bisom nie było końca.
    Po mocno przedłużonym koncercie, rozpoczęła się dyskoteka z DJ Sanchezem, podczas której jak co roku wybrana została Miss Dni Dukli. Komisja w składzie: Burmistrz Gminy Dukla, Krystyna Boczar-Różewicz, Nina Szczurek, Gabriela Karbowniczyn (Miss Dni Dukli 2009), Wioletta Madej(Miss Publiczności 2009) wybrała MISS DNI DUKLI 2010, którą została JUDYTA TORBA Z DUKLI. Pozostałe tytuły otrzymały: V-ce MISS- Paulina Widziszewska z Łęk Dukielskich, Miss Lata – Marta Szczurek – Nadole, Miss Gracja – Natalia Sowińska. Wybory Miss uświetnił pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej Alicji Wójcik i Wojciecha Pietrusia. Podczas dyskoteki wystąpił również zespół „GABI” z Ośrodka Kultury w Dukli z nową choreografią pt. „Pozytywka”. Dziewczęta w nowych strojach, przy estradowych światłach prezentowały się doskonale. Pierwszy dzień zakończył się o godz. 2.00.
    Niedziela rozpoczęła się prezentacją rodzimej twórczości artystycznej. Prezentacje rozpoczął nowym programem zespół obrzędowo- śpiewaczy „Szarotka” z OK w Dukli. Turniej Sołectw to czas na sporą dawkę humoru i sportowej rywalizacji. Drużyny z Zawadki Rymanowskiej, Mszany, Barwinka, Iwli, Wietrzna i Równego w deszczu,( który nie oszczędził tradycyjnie ani zawodników ani publiczności) walczyły o 6 000 tyś. zł ufundowanych przez Burmistrza Gminy Dukla. Po wyrównanej walce miejsca zajęły: Wietrzno - I, Mszana – II , Barwinek – III. W przerwach między konkurencjami prezentował się zespół tańca towarzyskiego „Masters” z Mszany i zespół tańca z ZSP w Równem (laureat Gminnego Konkursu Tańca). Nasilający się deszcz rozproszył publiczność i dźwięki wspaniałych bałkańskich melodii rozlegały się przy niewielkiej ilości słuchaczy. Ale pogoda była łaskawa tuż przed koncertem gwiazdy Dni Dukli. Wraz z wychodzącym słoneczkiem przybywała również publiczność. K.A.S.A rozpoczął swój koncert od znanego przeboju pt. „Kasa i sex”, który nagrał wraz z Marylą Rodowicz. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała również inne przeboje miedzy innymi: „Najpiękniejsza” i „Macho”. Parę minut po 21.00 rozpoczęła się biesiada w rytmach disco polo. Dni Dukli zakończyły się o godz.24.00.
     Kolejne Dni Dukli przeszły do historii. To coroczne święto naszego miasta tym razem odbywało się w jubileuszowym roku 630- lecia nadania praw miejskich. Przez dwa dni odbyło się wiele imprez towarzyszących o charakterze rozrywkowym ale i charytatywnym: „Biegnę dla Kacpra” (heroiczny bieg ojca przez Polskę w celu zdobycia środków na protezę dla 16-miesięcznego synka), kwesta dla powodzian i rodzin wielodzietnych. Poprzez Różnorodne formy rozrywki i rekreacji, zapewnione były atrakcję dla całych rodzin; karuzele, dmuchańce dla najmłodszych a dla osób o mocnych nerwach lubiących odpowiednią dawkę adrenaliny autodrom i młot.
    Tegoroczny zestaw artystów, którzy gościli na dukielskiej estradzie mogli zaspokoić wszystkie gusta każdego pokolenia mieszkańców dukielszczyzny. Trudno jest pobijać rekordy i przekraczać poprzeczki, szczególnie kiedy się je stawia samemu. Jednak patrząc na kolejny rekord frekwencji publiczności, możemy śmiało powiedzieć że znowu się udało.
                                                                 Do zobaczenia za rok!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności