Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 4529
Artykułów: 1252
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17188118

Archiwum

zapowiedź wydarzenia "Hulyet, hulyet"
  huliet.jpg
  „Hulyet, hulyet” to poetycka opowieść inspirowana historiami i zdjęciami z krakowskiego getta, zrealizowana w formie cieniowej instalacji teatralnej. Ekrany zamontowane są w przedmiotach codziennego użytku - w starych walizkach, pudełeczkach po lekarstwach, szafce aptecznej, w stole. Widzowie razem z wykonawcami przechodzą od obiektu do obiektu, oglądając kolejne sceny. Mogą dotykać eksponatów, nie ma teatralnej iluzji, a dystans pomiędzy występującymi i oglądającymi jest minimalny. Spektakl - instalacja Huljet huljet jest osobistą wypowiedzią artystyczną zespołu Teatru Figur Kraków. To wyraz niezgody na to, aby wspomnienie o ludziach, którzy żyli w getcie przykryły statystyki ofiar i bezosobowe tablice pamiątkowe. Wszyscy wiedzą o utworzeniu getta, o jego likwidacji, ale mało kto wie o tym, że na Limanowskiego sprzedawano lody, a Rosnerowie grali w kawiarni koncerty. Że było co najmniej kilka tras szmuglowania koszernego jedzenia, działały organizacje pomocowe, szpital, a w Aptece pod Orłem czytano gazety, słuchano muzyki, prowadzono dyskusje. Że młodzi – wbrew wszystkiemu - się zakochiwali. Próbowano żyć.
Czytaj całość
 
INFORMACJA
Informacja dla osób uczestniczących w warsztatach „Pleć to sam” realizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych „Animare” przy współpracy Ośrodka Kultury w Dukli.

Warsztaty odbędą się 26.09.2017 r. (wtorek) o godzinie 15.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.2017siano.jpg

 
Pleć to sam
„Pleć to sam” - warsztaty rękodzielnicze
W siedzibie Ośrodka Kultury w Dukli - Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się warsztaty makramy skierowane do dzieci w wieku 8 - 12 lat. Podczas dwóch spotkań grupa „młodych artystów” poznawała podstawy technik makramy czyli sztuki ręcznego wiązania sznurków bez użycia narzędzi. Dzięki tej metodzie można wykonać przedmioty dekoracyjne i użytkowe (biżuterię, serwetki, firanki, makatki ścienne, torby, kwietniki). 2017annawrzcionko.jpgWarsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pleć to sam”, dofinansowane z dotacji Gminnej z „funduszu alkoholowego i działań profilaktycznych”, które otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Ekologicznych „Animare”. Przeprowadziła je Pani Anna Wrzecionko, która omówiła i zaprezentowała podstawowe sploty makramowe. Uczestnicy zajęć z pomocą Pani instruktor wykonali łapacze snów z różnokolorowych nici i sznurków. Finałem projektu „Pleć to sam” będzie wystawa prac, które powstały z różnych materiałów i są wyplatane różnymi technikami rękodzielniczymi. Wernisaż odbędzie się pod koniec października w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej przy ul. Trakt Węgierski 38.

 
Promocja książki
2017sarneckaksiazka.jpg
 
Wenisaż
2017wernisaz3xl.jpg
 
Warsztaty twórcze
2017ikonywarsztaty.jpg
 
plastyka zapisy
plastus.jpg
 
Gabi
plakat_zapisy_gabi_2017.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 518