Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5226
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20479734

Archiwum

Otwarcie Roku
2017rokakademicki.jpg
 
73 Rocznica Bitwy
2017bitwadukeilska.jpg
 
Warsztaty Słowacja
2017warsztatyslo.jpg
 
Wystawa "3xŁ"
„Wystawa 3xŁ”    
   W czwartek 28 września 2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Trangranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej odbył się wernisaż prac zatytułowany „3xŁ”. Jego autorami była rodzina Łachów, pochodząca z Miejsca Piastowego, dla której działalność artystyczna jest pasją i sposobem na życie. Córka Natalia wraz z rodzicami - Agatą i Kazimierzem skompletowali różnorodną wystawę, na którą składają się ilustracje, malarstwo i rzeźba.
 
2017wystawa3x.jpg
Natalia Łach – jest absolwentką Liceum Plastycznego w Krośnie, oraz Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uzyskała dyplom w pracowni Projektowej prof. Wiesława Grzegorczyka i mgr Marcina Dudka oraz w pracowni Druku Wypukłego prof. Krzysztofa Skróczewskiego i dr Łukasza Cywickiego. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się grafiką komputerową i ilustracją.
Agata Łach – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym. Zawodowo zajmuje się wytwarzaniem obiektów przestrzennych i reliefów ze szkła metodą fusingu. Malarstwo i czytanie to pasje, którym poświęca się w wolnym czasie.
Kazimierz Łach – jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w pracowni Rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej. Od ponad trzydziestu lat jest nauczycielem snycerstwa w Liceum Plastycznym w Krośnie. Prowadzi działalność plastyczną w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby. Wystawę można oglądać do 31 października 2017 r. w TCWK przy ul. Trakt Węgierski 38.
 
DZIENNIK UCIEKINIERA
DZIENNIK UCIEKINIERA – SPOTKANIE Z AUTORKĄ
22 września w Transgranicznym Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Joanną Sarnecką, autorką książki „Dziennik uciekiniera”. Spotkanie poprowadził Konrad Sikora.

   To niby proste, opuścić dom, przeprowadzić się w inne miejsce. Wiele osób doświadcza dziś tej konieczności wędrując w poszukiwaniu pracy nie tylko z miasta do miasta, ale także migrując między krajami, kulturami, językami. Niektórym z pewnością to nie przeszkadza, inni może nawet cenią sobie możliwość zaczynania od nowa. 2017sarneckaks.jpgZ autorką książki, Joanną Sarnecką, było jednak inaczej. – W zasadzie realizowałam marzenie z młodości – mówiła podczas spotkania – nareszcie moglam zamieszkać w ukochanym Beskidzie Niskim. Nie zdawałam sobie sprawy jednak, jaką falę żałoby przyjdzie mi przeżyć, żałoby po związkach, przyjaźniach, po środowisku, w którym byłam zakorzeniona.

   O tym właśnie doświadczeniu wykorzenienia i powolnego zapuszczania nowych, delikatnych korzeni opowiada książka. Nie jest to jednak powieść. Historia zadomawiania się w nowym miejscu napisana jest w formie prozy poetyckiej. Zamiast wartkiej akcji, w książce znajdziemy metafory rodem z poezji. Jest to więc lektura dla tych, którzy lubią zatrzymać się, pomedytować, dają się zauroczyć niezwykłej tutejszej Naturze.
 
INFORMACJA
Informacja dla osób uczestniczących w warsztatach „Pleć to sam” realizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych „Animare” przy współpracy Ośrodka Kultury w Dukli.

Warsztaty odbędą się 26.09.2017 r. (wtorek) o godzinie 15.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.2017siano.jpg

 
Pleć to sam
„Pleć to sam” - warsztaty rękodzielnicze
W siedzibie Ośrodka Kultury w Dukli - Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się warsztaty makramy skierowane do dzieci w wieku 8 - 12 lat. Podczas dwóch spotkań grupa „młodych artystów” poznawała podstawy technik makramy czyli sztuki ręcznego wiązania sznurków bez użycia narzędzi. Dzięki tej metodzie można wykonać przedmioty dekoracyjne i użytkowe (biżuterię, serwetki, firanki, makatki ścienne, torby, kwietniki). 2017annawrzcionko.jpgWarsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pleć to sam”, dofinansowane z dotacji Gminnej z „funduszu alkoholowego i działań profilaktycznych”, które otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Ekologicznych „Animare”. Przeprowadziła je Pani Anna Wrzecionko, która omówiła i zaprezentowała podstawowe sploty makramowe. Uczestnicy zajęć z pomocą Pani instruktor wykonali łapacze snów z różnokolorowych nici i sznurków. Finałem projektu „Pleć to sam” będzie wystawa prac, które powstały z różnych materiałów i są wyplatane różnymi technikami rękodzielniczymi. Wernisaż odbędzie się pod koniec października w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej przy ul. Trakt Węgierski 38.

 
Promocja książki
2017sarneckaksiazka.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności