Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 4345
Artykułów: 1234
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16893875

Archiwum

Wystawa
2016wystwarzezb.jpg
 
Mała Miss

Regulamin

MAŁA MISS i MISTER Dni Dukli 2016 r.

1. W konkursie może wziąć udział każde dziecko które nie ukończyło 8 lat.
2. Każda kandydatka i kandydat przebierają się w dowolny strój sceniczny.
3. Wszystkie chętne dzieci powinny umieć się przedstawić, opowiedzieć o swoim ulubionym zwierzątku, powiedzieć wierszyk związany z tematem konkursu lub zaśpiewać piosenkę. Podczas konkursu każdemu dziecko będą zadawane pytania przygotowane przez organizatora.
4. Organizator przewiduje dla każdego dziecka atrakcyjne nagrody rzeczowe.
5. Wybory odbędą się 3 lipca 2016 około godz. 16.00.
6. Wszystkie dzieci zapraszamy do zapisów do dnia 30 czerwca w biurze Ośrodka Kultury w Dukli – Transgraniczne Centrum Wymiany Kulturalnej, ul. Trakt Węgierski 38 lub w dniu imprezy na miejscu jej organizacji o godz. 15.30.
7. Mała Miss i Mister Dni Dukli zostaną wyłonieni poprzez komisję powołaną przez organizatora.

 
Koncert
2016konskrzypce.jpg
 
Sobótki
2016sobotkiart.jpgXVIII Sobótkowe Spotkanie z Folklorem
   Dnia 19 czerwca na dukielskim rynku odbyło się XVIII już Sobótkowe Spotkanie z Folklorem. W tym roku oprawa całej imprezy była wyjątkowa, ponieważ relację z dukielskich Sobótek transmitowano w ramach inauguracyjnego odcinka programu „Lato w regionach” realizowanego przez TVP3 Rzeszów. Z samego rana na dukielskim rynku stanęły wozy transmisyjne i studio plenerowe, z których nadawano relację na żywo.

   Główne obchody Nocy Świętojańskiej rozpoczęły się o godzinie 17.00. Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły obrzędowo-śpiewacze i kapele ludowe: „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej, „Lubatowianie” z Lubatowej, „Chorkowianie” z Chorkówki oraz „Pogórzanie” z Miejsca Piastowego. Artyści w cudowny sposób ukazali piękno polskiego folkloru, zabawiając licznie zgromadzoną w tym roku publiczność śpiewem, tańcem i muzyką. O godzinie 20.00 na dukielskim rynku uformował się kolorowy orszak sobótkowy, w którym wzięli udział wszyscy zaproszeni artyści oraz publiczność. Korowód nad Dukiełkę poprowadzili członkowie zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie”. Zgodnie ze zwyczajem kobiety zabrały ze sobą wianki uplecione z pięknych kwiatów i magicznych ziół. Gdy tradycji stało się zadość i wszystkie wianki spłynęły z nurtem rzeki, cały korowód ze śpiewem na ustach powrócił na rynek, gdzie przystąpiono do realizacji kolejnych zwyczajów sobótkowych. Gdy słońce zaczęło zachodzić rozpalono dwa ogniska, które dawniej miały chronić przed złymi mocami i chorobą. Na scenie zaś, zespół obrzędowy „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego przedstawił obrzęd sobótkowy. Artyści ukazali słowiańskie tradycje związane z obchodami święta ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.

   Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa biesiadna z zespołem „FAIR PLAY” oraz przeprowadzono ostatnią część programu tegorocznej Sobótki, jaką było poszukiwanie kwiatu paproci. W tym roku szczęśliwym znalazcą magicznego kwiatu paproci, obdarzającego bogactwem, siłą i mądrością była pani Agnieszka Bożętka. Tegoroczna Noc Świętojańska zakończyła się po godzinie 24.00.
Katarzyna Michna
 
sobótki
sobotki_relacja12.jpg
18 czerwca na ogólnopolskiej antenie TVP3 rusza wakacyjny program LATO W REGIONACH.

Dziennikarze z oddziałów TVP będą pokazywać najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w Polsce i relacjonować najciekawsze imprezy plenerowe. Inauguracyjny program przygotowuje TVP3 Rzeszów.
Programy z cyklu LATO W REGIONACH emitowane będą w wakacyjne soboty i niedziele. Kilka razy dziennie widzowie będą mogli obejrzeć relacje "na żywo" lub wcześniej przygotowane programy z rożnych miejsc Polski. Na początek, 18 czerwca w trzech "wejściach" o 12:35, 13:20 i 16:30 promowane będzie Podkarpackie.

DUKLA 18-19 czerwca W niedzielę, 19 czerwca LATO W REGIONACH pozostanie w południowo-wschodniej Polsce. Ekipa Telewizji Rzeszów z wozem transmisyjnym zawita w Dukli.

Na dukielskim rynku, gdzie odbywać się będzie impreza sobótkowa, stanie także miasteczko telewizyjne. Zaproszeni do plenerowego studia goście opowiedzą o historii, kulturze i tradycjach miasta oraz jego okolic.

Relacje z Dukli w ogólnopolskim paśmie TVP3 i na regionalnej antenie TVP3 Rzeszów w niedzielę, 19 czerwca o 9:45, 11:50, 12:40, 19:40, 20:30 i 21:00.sobotki_relacja1.jpg
 
wernisaż
   2016wernisazart.jpg W dniu 10 czerwca 2016 r. w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dukla malowana pędzlem”. Wystawa jest wynikiem pleneru, który został zorganizowany po raz trzeci przez Ośrodek Kultury w Dukli w ramach kontynuacji projektu „Plener malarski artystów plastyków oraz warsztaty dla uzdolnionej młodzieży”, współfinansowanego przez Unię Europejską na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu małych projektów w ramach działania 413” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju ”objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
   Podczas pięciu dni plenerowych malarze zmierzyli się z tematem „Dukli i okolic”, jej architektury, zabytków i krajobrazu. Każdy z twórców podszedł do danego zagadnienia indywidualnie i na swój własny sposób. W wyniku tego powstały prace różne w technikach malarskich jak i spojrzeniu artystycznym. W tym samy czasie odbyły się warsztaty dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z naszej gminy. Zaproszeni malarze poprowadzili zajęcia, podczas których „młodzi artyści” mogli zmierzyć się z techniką graficzną monotypią. Kolejną poznaną techniką były pastele olejne, dzięki którym powstały prace mocne w kolorze i wyrazie artystycznym. Najmłodsza grupa dziecięca tworzyła przestrzenne,

Czytaj całość
 
Dzień Papieski
2016artdzienpap.jpg " A GÓRA CERGOWA PATRZY NA NAS "... DUKIELSKI DZIEŃ PAPIESKI
19 lat temu ziemia dukielska gościła wyjątkowego i niepowtarzalnego gościa, jakim był papież Jan Paweł II - Wielki Człowiek i Wielki Święty. Wizytę swą sprawował z racji kanonizacji świętego Jana z Dukli, która to odbywała się w Krośnie. Z tego też powodu Rada Gminy uchwaliła dzień 9 czerwca Dukielskim Dniem Papieskim. Chcąc uczcić to jedyne w swoim rodzaju dla naszej społeczności wydarzenie, przygotowałyśmy ze swoimi uczniami klas IIa i Vb montaż słowno - muzyczny połączony z projekcją zdjęciowo - filmową. Wszystko to odbyło się w sali widowiskowo-teatralnej OK Dukla. Przepełniona sala widzów żywo i spontanicznie reagowała na przedstawianą przez dzieci treść. Honorowymi gośćmi byli - pan Aleksander Mercik dyrektor, etatowy członek zarządu powiatu, pani Grażyna Ostrowska, pan Piotr Czerwiński, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imieniem świętego Jana Pawła II w Krośnie , pani wizytator Justyna Zając , pan Arkadiusz Bąk- przewodniczący komisji Towarzystwa Przyjaciół Szpitala w Krośnie, dyrektor ZS nr1 w Dukli ,pan Jerzy Pęcak oraz zastępca pan Stanisław Fornal. Pan dyrektor Piotr Czerwiński otrzymał od uczniów symboliczny kwiatek, który przekaże pacjentom i pracownikom szpitala. Pan dyrektor Aleksander Mercik wraz z panią Grażyną Ostrowską podzielili się z publicznością refleksją dotyczącą tamtych pamiętnych chwil. Była ona niezwykle głęboka i wzruszająca. Mali artyści zostali obdarowani obfitymi brawami oraz upominkami.Nad przebiegiem uroczystości czuwał , koordynował stroną techniczną i dbał o stronę wizualną pan Piotr Jakieła i pan Artur Szajna. Papież Jan Paweł II powiedział " A góra Cergowska patrzy na nas...", i tak jest i zawsze będzie. Tak samo, jak my zawsze pamiętać będziemy o tym wielkim dla wszystkich mieszkańców Dukielszczyzny przeżyciu. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.


Józefa Winnicka- Sawczuk 
Małgorzata Lasek- Such
 
Wernisaż
2016wermalarski.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 126 z 508

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności