Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4639
Artykułów: 1263
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17344864

Archiwum

Wystawa
2016wystwu.jpg
WYSTAWA „TWÓRCZOŚĆ UKRYTA” Do połowy września w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej można oglądać ciekawą wystawę rękodzieła pt. „TWÓRCZOŚĆ UKRYTA”, której inicjatorem była Anna Chłopecka – pracownik Trangranicznej Informacji Turystycznej. Wernisaż wystawy odbył się 11 sierpnia o godzinie 17.00, a jego bohaterami była grupa 13 osób – mieszkańców Gminy Dukla, którzy w wolnych chwilach zajmują się tworzeniem unikalnych przedmiotów wykonanych w różnych technikach rękodzielniczych i artystycznych. Swoje prace zaprezentowali:
- Grażyna Kowalik, która wykonała piękne obrazki z motywem kwiatowym wyszywane haftem półkrzyżykowym,
- Joanna Dragan, autorka ozdób i pamiątek z wykorzystaniem tasiemki i bibuły,
- Helena Wielgos, której wykonała serwetki na szydełku,
- Agnieszka Sujkowska, zajmująca się pisaniem ikon oraz robieniem bransoletek z koralików,
- Jacek Sujkowski, autor kartonowych modeli sprzętu wojskowego,
- Monika Jakieła, która wykonała biżuterię metodą sutasz oraz drewniane wypalane przedmioty,
- Agnieszka Oboza, autorka ciekawych, nietypowych prac rysunkowych,
- Norbert Uliasz, prezentujący ikony oraz haft krzyżykowy,
- Patrycja Woźniak, która wykonała ręcznie malowane wazony i butelki,
- Sara Woźniak, której hobby jest tworzenie figurek z masy solnej,
- Katarzyna Boczar, autorka obrazków wykonanych haftem krzyżykowym, rysunków oraz zwierzątek zrobionych w technice Powertex,
- Anna Komborska, zajmująca się tworzeniem biżuterii z koralików i w technice sutasz,
- Stanisław Braja, wykonujący rzeźby w drewnie.


Różnorodność technik zaprezentowanych na wystawie wzbudziła wielkie zainteresowanie gości, którzy z zaangażowaniem i ciekawością oglądali eksponaty i rozmawiali z autorami prac. Cieszymy się, że wśród mieszkańców Gminy Dukla znalazło się tak wielu artystów zajmujących się rękodziełem, którzy wyrazili chęć zaprezentowania swoich prac społeczności dukielskiej. Słysząc słowa poparcia dla tej inicjatywy mamy nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować kolejną edycję wystawy.

Ośrodek Kultury składa podziękowania Annie Chłopeckiej za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

                           Katarzyna Michna
 
pszczoła
pszczola_2016.jpg Dnia 8 sierpnia w całej Polsce obchodzono „Wielki Dzień Pszczół". Akcja rozpropagowana przez markę Kujawski dotarła w tym roku również do Dukli. Organizacją imprezy zajął się Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Ośrodek Kultury w Dukli. O godzinie 11.00 w altanie przy Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych zgromadziło się ponad 20 dzieci wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: Halina Cycak - Sekretarz Gminy i Małgorzata Walaszczyk-Faryj - dyrektor OK w Dukli. Wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych pszczołom. Głównym celem „Wielkiego Dnia Pszczół" było ukazanie roli pszczół w środowisku i zachęcenie do podjęcia aktywności mającej na celu ochronę tych pożytecznych owadów. Garść wiadomości i ciekawostek przekazali dzieciom Witold Puz - prezes Koła Pszczelarzy w Dukli, Krzysztof Bałon - właściciel Gospodarstwa Pszczelarskiego „Eko-Bałon" oraz Ignacy Bielecki - specjalista ds. edukacji z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Następnie została przeprowadzona gra terenowa mająca na celu zaprezentowanie dzieciom, jak istotne jest tworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom oraz zachęcenie do przestrzegania 5 Zasad Przyjaciół Pszczół.  Na koniec odbył się konkurs plastyczny, w którym mali uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością przedstawiając na papierze zdobytą podczas zajęć wiedzę. Sponsor imprezy - marka Kujawski ufundowała liczne nagrody rzeczowe dla wszystkich dzieci oraz opiekunów.


 
Dzień saniora w Cergowej
2016dzsenira.jpgDnia 30 lipca odbył się kolejny występ zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” i kapeli ludowej „Duklanie”. Tym razem artyści zostali zaproszeni do Cergowej, gdzie w sali Domu Ludowego odbyła się impreza zrealizowana w ramach projektu ”Super Senior 2016” mającego na celu aktywizację osób starszych poprzez organizację różnego rodzaju zajęć, wyjazdów i spotkań. Opiekę nad projektem sprawują sołtys wsi Cergowa – Adam Faustus oraz Stowarzyszenie Miłośników Cergowej, którzy byli jednocześnie inicjatorami i organizatorami spotkania. Zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Dukli przygotowały na tą okazję specjalny program artystyczny dla seniorów zawierający znane piosenki ludowe oraz wiersze i scenki humorystyczne. Na zakończenie występu kapela „Duklanie” zagrała kilka znanych utworów takich jak „Stoi grusza w polu” czy „Hej z góry, z góry” włączając do wspólnego muzykowania wszystkich zebranych gości. Po części artystycznej odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Nono”.
„Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie” wraz z dyrektor OK – Małgorzatą Walaszczyk-Faryj pragnie serdecznie podziękować sołtysowi wsi Cergowa - Adamowi Faustusowi za zaproszenie na uroczystość oraz za wspaniałą atmosferę i poczęstunek.

 
Koncerty zespołu "Szarotki" i kapeli "Duklanie"
fota131313131313131313.jpg

Ostatni weekend czerwca był bardzo pracowity dla zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” i kapeli „Duklanie”. Artyści zostali zaproszeni na dwa występy wyjazdowe do Strzyżowa i Iwonicza.

Galeria Foto

Czytaj całość
 
Plener rzeźbiarski-wystawa
FOTO RELACJA
2016artwysrzeplener.jpg

Dnia 7 lipca o godzinie 17.00 przed budynkiem Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźb powstałych podczas pierwszego w Dukli pleneru rzeźbiarskiego.

foto otwarcie wystawy
 
Czytaj całość
 
Dni Dukli 2016
2016ddart.jpg

            Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca odbyły się Dni Dukli 2016. Tegoroczną organizacją imprezy podzieliły się dwie instytucje. Dzień pierwszy, zatytułowany „Karpackie spotkania ludzi drogi. Drogami, chmurami, wędrujemy…” zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, natomiast dzień drugi – Ośrodek Kultury w Dukli. Impreza zawitała w tym roku nie tylko na obiekty MOSiR, ale także na dukielski rynek.

galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Koncert Skrzypcowy
KONCERT SKRZYPCOWY
2016artkonskrzypce.jpgW dniu 23 czerwca w Sali Widowiskowo-Artystycznej odbył się koncert uczniów szkółki skrzypcowej prowadzonej przez Panią Irenę Zięba. Działająca przy Ośrodku Kultury w Dukli grupa dzieci zagrała słynne „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego, oraz wstawki z muzyki współczesnej kojarzone z daną porą roku. Bardzo ciekawym dodatkiem do muzycznej części koncertu była zmienna choreografia i scenografia. Liczna publiczność zachwycona występem długo oklaskiwała młodych artystów. Wszystkich zainteresowanych nauką gry na skrzypcach zachęcamy do zapisów. Szczegóły i kontakt można otrzymać w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli.


 
warsztaty
2016warrzezbiarskie.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 535

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności