Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5226
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20479738

Archiwum

Muzyczna Niedziela
2017mn20sierpnia.jpg
 
Wernisaż "Tęczerń"
2017teczern.jpg
 
DOŻYNKI GMINNE
2017doynkiplakat.jpg
 
Krasnystaw 2017
    krasnystaw2017.jpg19 sierpnia 2017 r. zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” oraz kapela ludowa „Duklanie” wystąpił podczas Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie. Trzydniowa impreza zrzesza co roku kilkadziesiąt browarów z całej Polski, a w programie znajdują się liczne koncerty i konkursy. „Chmielaki Krasnostawskie” są najstarszym w kraju festiwalem promującym kulturę piwa, przyciągającym dziesiątki tysięcy turystów z Polski i zagranicy. W programie tegorocznej edycji imprezy znalazła się „Chmielakowa Potańcówka Ludowa”, podczas której zaprezentowało się 5 zespołów grających muzykę folkową z różnych stron Polski. Wśród nich znalazły się właśnie zespoły działające przy Ośrodku Kultury w Dukli. Była to znakomita okazja do zaprezentowania się przed szeroką publicznością i propagowania muzycznej kultury ludowej naszego regionu. Wyjazd dał również możliwość zwiedzenia jednego z głównych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych południowo-wschodniej Polski – miasta Zamościa, lokowanego w 1580 r. przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Miasto wpisane do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, nazywane Perłą Renesansu, Padwą Północy i Miastem Arkad wywarło na zwiedzających duże wrażenie. Dzięki Pani przewodnik grupa poznała ciekawą historię powstania miasta oraz jego dzieje, a także zwiedziła Bastion VII, Katedrę ufundowaną przez Jana Zamoyskiego, Rynek Wielki oraz uliczki i dziedzińce miasta.
 
Koncert
martinez.jpg
 
Występ kapeli "Duklanie"
2017wisniowaart.jpg
30 lipca nasza kapela ludowa „Duklanie” zaprezentowała się podczas XXVI Międzywojewódzkiego Spotkania kapel Ludowych w ramach 650-lecia wsi Niewodnej. Serdecznie dziękujemy organizatorowi Ośrodkowi Kultury w Wiśniowej za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę podczas uroczystości.
 
WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ
2017pszczoymay.jpg
 
Pszczoła
 
DZIEN PSZSZCZOŁY

dzienpszczoly2017.jpg

   Na terenie siedziby Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli juz po raz drugi odbył się Wielki Dzień Pszczół  w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".
Dzieci, które przybyły (a w tym roku gośiliśmy ponad 50 osób) wzięły udział w grze terenowej, w której wcielili się w rolę pszczołowatych i przeżuli jeden dzień z ich życia. Uczestnicy zabawy pokonywali kolejne zadania i walczyli o ekologiczne punkty. Wśród wielu atrakcji zaplanowano także spotkanie z pszczelim ekspertem, który opowiedział o życiu pszczół i odpowiedział na nurtujące dzieci pytania dotyczące życia owadów. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano edukacyjne gry i zabawy. Spotkanie było również okazją do posmakowania pszczelich wyrobów, oraz inspiracją do tworzenia Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał wyprawkę szkolną ufundowaną przez producenta Oleju Kujawskiego.Organiztorami tegorocznego spotaknia byli: Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli oraz Ośrodek Kultury w Dukli.

Galeria zdjęc

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 144 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności