Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4135
Artykułów: 1213
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16479620

Archiwum

Ferie - relacja
2016ferieart.jpg

    Tradycyjnie  Ośrodek Kultury w Dukli zaproponował dzieciom szereg atrakcji podczas tegorocznych ferii, zajęcia odbywały się w sali widowiskowo teatralnej jak i  nowym Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.

    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat licznie przychodziły na zajęcia prowadzone przez instruktorów: m. in: odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie można było się dowiedzieć jak powstają ciasta i samodzielnie przygotować muffiny.

    Odbyły się również konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bajkach i wiedzy ogólnej, zajęcia wokalne a po nich konkurs „Jaka to melodia”. Gościliśmy na lodowisku oraz w dukielskim muzeum. Odbyły się zawody sportowe na hali MOSiR. Największym zainteresowaniem cieszyły się „gry na dużym ekranie” oraz pokazy bajek oraz filmów. Gościliśmy Przedstawiciela Zespołu  Karpackich Parków Krajobrazowych z multimedialnym, edukacyjnym, pokazem o faunie naszych lasów.  

    Codziennie podczas ferii staraliśmy się zapewnić dzieciom drugie śniadanie oraz zróżnicowany program - można było wybrać cos dla dziecka według jego zainteresowań.

    W przedostatni dzień zapaliliśmy ognisko i każdy mógł samodzielnie upiec kiełbasę oraz pianki.

    Na zakończenie ferii odbyło się spotkanie podsumowujące te 10 zimowych dni spędzone razem. Przygotowaliśmy dla uczestników poczęstunek, a każdy otrzymał nagrodę za udział w zimowisku.

    Zainteresowanie jakim cieszyliśmy się w tym roku przerosło nasze oczekiwania – łącznie gościliśmy ponad 60 osób.

Ferie galeria zdjęć
 
Dukielski Uniwersytet
2016uniinfo.jpg
Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wniosek o utworzenie Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został złożony w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie – XII Wydziale Gospodarczym, Krajowego Rejestru Sądowego. Rozpatrzenie wniosku o rejestrację Stowarzyszenia może potrwać od trzech miesięcy do pół roku. Informacja na temat tworzonego Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku obiegła szybko mieszkańców Gminy Dukla, którzy interesują się jego otwarciem i przyszłą działalnością. W trakcie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku Ośrodek Kultury w Dukli już teraz wychodzi naprzeciw założeniom i organizuje zajęcia tematyczne z informatyki, które w przyszłości będą prowadzone w ramach Stowarzyszenia Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Jana Drajewicza w Zespole Szkól nr 2 w Dukli. Pierwsze z nich zostały przeprowadzone już 17 lutego 2016 roku. Liczne grono zainteresowanych uczestników zostało podzielone na trzy grupy zajęciowe, którym niezbędną wiedzę przekazują nauczyciele dukielskiej szkoły. Pierwsze wrażenia po zajęciach są bardzo pozytywne, uczestnicy mogą uczyć się zagadnień informatycznych od podstaw i poszerzać posiadaną wiedzę o potrzebne umiejętności, tak aby w przyszłości mogli swobodnie korzystać z komputera i poruszać się w wirtualnym świecie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura czynnego w każdy czwartek od godziny 9.00 do 11.00 przy ulicy Kościuszki 4

 
Już wkrótce na naszej scenie Beti & Bobass
beti.jpg
zobacz najnowszy clip

"Beti & Bobass Project" powstał w 2012 roku w Nowym Targu łączy przyjaciół, którzy pragną wyrazić własne marzenia, pragnienia, uczucia muzyczne. Duet to mieszanka różnorodnych stylów i temperamentów co niewątpliwie wpływa na żywiołowość i atmosferę ich muzyki. Każdy dźwięk zawarty w tej muzyce jest dla nich czymś bardzo.... 
Czytaj całość
 
Zakończenie kolędowania
2016gromniczna.jpg
To była ostatnia okazja, aby posłuchać i pośpiewać kolędy. W Sanktuarium Św. Jana z Dukli tradycyjnie na zakończenie Okresu Liturgicznego Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 18.00 wystąpił zespół Szarotka-Duklanie w towarzyszeniu nowej kapeli ludowej. Po zakończonej Mszy św. Wszyscy zgromadzeni wspólnie kolędowali.


 
Koncert Galowy- III MKKiP
kkip_2016.jpg22 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się III Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Dzięki gościnności proboszcza Stanisława Siuzdaka, wyłonieni laureaci wystąpili w Uroczystym Koncercie w Kościele Parafialnym pw. Św Marii Magdaleny. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała młodych artystów, w wykonaniu, których można było usłyszeć kolędy , pastorałki i inne pieśni związane z Bożym Narodzeniem. W tym roku scenę zawojowała Marlena Rygiel – która zachwyciła komisję artystyczną i otrzymała GRAND PRIX Przeglądu.
Ośrodek Kultury organizując Koncert pragnie podtrzymać zanikającą tradycję wspólnego kolędowania. Komisja w składzie: Alina Pulnar, ks. Łukasz Mroczek i Jacek Litwin, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia: Wszyscy laureaci wzięli udział w Galowym Koncercie Laureatów III Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pasatorałek.


GRAND PRIX – Marlena Rygiel

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce – Karolina Pilecka - Studio wokalno – instrumentalne Krzysztof Zajdel
II miejsce – Oliwia Szybka - Studio wokalno – instrumentalne Krzysztof Zajdel
III miejsce - Milena Wacławska – GOK Rymanów
III miejsce - Milena Zając – SP Lubatowa
wyr. Maria Jarosz – GOK Rymanów
wyr. Maja Puchalik - GOK Rymanów
wyr. Małgorzata Wróbel – ZS Jasionka

Kategoria gimnazja
I miejsce – Lidia Kasperowicz – GOK Rymanów
II miejsce – Weronika Wnęk – ZSP Równe
II miejsce – Aleksandra Dyszkowska – ZS nr2 Dukla

Kategoria dorośli
I miejsce - Adrian Frydrych –Społeczna Szkoła Muzyczna
II miejsce - Kinga Sobiecka – LO Iwonicz
III miejsce - Maciej Cetnarski - Studio wokalno – instrumentalne Krzysztof Zajdel
III miejsce - Kinga Wróbel – Bel Canto

Kategoria zespoły
I miejsce - zespół „AmusicA” – kierownik; Andrzej Aszlar
II miejsce - zespół „Cantabile” – kierownik; Krzysztof Zajdel, Jasionka
III miejsce - zespół „Młodzi Łęczanie” – Kierownik; Henryk Kyc, Stowarzyszenie „Jedność” Łęki Dukielskie
Wyr. Zespól „Tereściacy” – Mszana, Zawadka Rymanowska
 
Wernisaż - SKN-A "Razem"
2016wernisazaf.jpgStudenckie Koło Naukowo-Artystyczne RAZEM to grupa skupiająca studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wystawach organizowanych przez koło próżno szukać spójności czy wspólnych elementów. Cechuje nas różnorodność, którą wyrażamy poprzez stosowanie odmiennych technik oraz skupianie się na rozmaitych tematach. Tak z resztą najłatwiej opisać wystawę eksponowaną w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli, której wernisaż obył się 21 stycznia 2016 roku.
Wydaje się, że najstarsi członkowie koła wybrali już swoją drogę. Wojciech Kornacki tworzy malarstwo abstrakcyjne, w chłodnej zielononiebieskiej gamie, często łącząc płótna ze znalezionymi i spreparowanymi blachami. Izabela Świrk zajmuje się muralami, a dyplom realizuje w Pracowni Malarstwa Monumentalnego. Z kolei jakby w opozycji do doświadczonej dwójki studentów piątego roku stoją młodzi studenci grafiki: Magda Duda, Sabina Rzepa i Piotr Kultys, którzy z chęcią opowiadają o swoich poszukiwaniach odpowiednich tematów i środków wyrazu.
Cała ekspozycja właśnie przez swoją różnorodność wymaga od widza sporej otwartości. Na wystawie zobaczy obrazy plenerowe, akty, obrazy abstrakcyjne, martwe natury i nie tylko. Te kilka tygodni to okazja do zapoznania się z twórczością aktywnych przedstawicieli środowiska studentów rzeszowskiego Wydziału Sztuki.
Katarzyna Fornal

 
DSP-Baczyński

2016dsbaczynski.jpg

W ramach cyklu spotkań Dukielskiego Salonu Poetyckiego 19 stycznia 2016 roku w galerii Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej odbyło się czytanie poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczennice dukielskiego Liceum Edyta  Kosztyła, Marlena Łapka i Klaudia Pastuszuk oraz artystki A(rt)kropolis, czyli Patrycja Majer i Dominika Sikora pod wodzą Konrada Sikory wprowadziły słuchaczy w klimat poezji burzliwej, acz poszukującej ciszy i stabilizacji. Aranżację muzyczną zapewniła Dominika Sikora, która skomponowała utwory na fortepian doskonale wpisujące się w „duszę” prezentowanych wierszy.

Następne spotkanie już w lutym! Bohaterem Dukielskiego Salonu Poetyckiego będzie tym razem Pan Cogito, który wyziera z wierszy Zbigniewa Herberta. Zapraszamy już teraz! Szczegóły w swoim czasie!

Konrad Sikokora

 
Spotkanie teatralne
2016sikorateatr.jpg
Spotkanie z teatrem w Dukli Zespół Szkół nr 2 miał dziś wspaniałą okazję obejrzenia dwóch znakomitych spektakli. Z inicjatywy Konrada Sikory, przy wsparciu finansowym Ośrodka Kultury w sali widowiskowej w Dukli młodzież liceum i gimnazjum obejrzała wpierw sztukę Teatru Formy Parra z Ustrzyk Dolnych pt. „Lili”. Spektakl reżyserowany przez Grażynę Kaznowską opowiadał we właściwy dla Parry sposób historię dwóch młodych dziewczyn: jednej chorej na bulimię i drugiej – chorej na anoreksję. „Lili” oparta na tekstach blogów, utrzymana w konwencji teatru plastycznego i teatru absurdu, ukazywała bardzo wnikliwie problem tych okrutnych chorób. Parra po swoim spektaklu opowiedziała o pracy nad sztuką. W drugiej części trupa teatralna A(rt)kropolis z Zawadki Rymanowskiej przedstawiła jednoaktówkę „Afrodis. Fantazja morska”. Teatr tradycyjny, jaki zaproponowało A(rt)kropolis świetnie wkomponowywał się w całe spotkanie. Tym sposobem uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wspaniale zróżnicowane potrafią być artystyczne wizje. Na koniec inicjator pragnie podziękować także Gminie Dukla, która podarowała aktorom Parry książkowe upominki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 501

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności