Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4918
Artykułów: 1298
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17951373

Archiwum

bel canto
bel_canto_2016.jpg
 
ognisko1
zapisy_ognisko_muzyczne.jpg
 
skrzypce
2016skrzypszkola.jpg
 
balet
balet2016.jpg
 
wycieczka
plakat_wycieczka.jpg
 
Muzyczna niedziela
2016niedz.jpgMUZYCZNA NIEDZIELA DLA DZIECI
Dnia 21 sierpnia odbyła się pierwsza w Dukli „Muzyczna niedziela dla dzieci” zorganizowana przez Ośrodek Kultury.

Od godziny 16.00 aż do wieczora uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w kilku konkursach i skorzystać z wielu atrakcji, które angażowały dzieci do wspólnej zabawy. Na początku przeprowadzono konkurs „Mój przyjaciel pies”, podczas którego wybrano najsympatyczniejszego i najładniejszego pupila. Do współzawodnictwa przystąpiło aż ośmioro dzieci wraz ze swoimi pieskami. Podczas konkursu uczestnicy musieli powiedzieć kilka słów o swoich milusińskich i w miarę możliwości pokazać jakąś sztuczkę. W skład komisji oceniającej weszli: Eliza Kowalska, Julia Durał, Amelia Skrzęta i Zuzanna Belcik. Dziewczynki nie miały łatwego wyboru, ponieważ wszystkie pieski zaprezentowały się z dużym wdziękiem. Nagrodami w konkursie były kotyliony oraz bony pieniężne na potrzebne dla pupila przedmioty i karmę. Ostatecznie zwycięski niebieski kotylion wywalczyły Jagoda Skrzyńska z Bellą rasy maltańczyk, drugie miejsce i czerwony kotylion zdobyli Wiktoria Miśkowicz z Aqua rasy pinczer miniaturka, a trzecie miejsce i żółty kotylion trafił do Kariny Boruli z Lusi rasy mieszanej. Następnie teatr lalek PINOKIO, przedstawił pouczającą bajkę pt. „Mała myszka”. Po spektaklu aktorzy wykonali dla chętnych dzieci „balonowe zoo”. W kolejnej części programu przeprowadzono konkurs rowerowy, w którym uczestnicy musieli pokonać slalom pomiędzy ustawionymi przez organizatorów pachołkami. O zwycięstwie zadecydowały ułamki sekund i tak na podium stanęli: Jakub Kozubal – I miejsce, Joanna Burda – II miejsce, Oskar Pitak – III miejsce. W międzyczasie na płycie rynku powstawały cudowne, kolorowe rysunki przedstawiające najciekawsze wspomnienia z tegorocznych wakacji. Twórczość około 30 dzieci została nagrodzona drobnymi upominkami. Chętne osoby mogły również spróbować swoich sił w karaoke. Do występu zgłosiło się kilkanaście osób, które zaśpiewały zarówno znane z radia przeboje, jak również piosenki dziecięce i ludowe. Podczas „Muzycznej niedzieli dla dzieci” można było również spróbować sztuki robienia małych i wielkich baniek mydlanych oraz pomalować twarz w kolorowe wzory.


Bardzo się cieszymy, że pogoda w to niedzielne popołudnie dopisała, a impreza przyciągnęła na dukielski rynek tak dużą publiczność, wśród której było ponad 50 dzieci. Wykazały się one dużą aktywnością, biorąc chętnie udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach i zabawach. Największym zainteresowaniem publiczności cieszyły się wybory na „psią miss” dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować kolejną edycję konkursu.
Katarzyna Michna
 
Wystawa
2016wystwu.jpg
WYSTAWA „TWÓRCZOŚĆ UKRYTA” Do połowy września w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej można oglądać ciekawą wystawę rękodzieła pt. „TWÓRCZOŚĆ UKRYTA”, której inicjatorem była Anna Chłopecka – pracownik Trangranicznej Informacji Turystycznej. Wernisaż wystawy odbył się 11 sierpnia o godzinie 17.00, a jego bohaterami była grupa 13 osób – mieszkańców Gminy Dukla, którzy w wolnych chwilach zajmują się tworzeniem unikalnych przedmiotów wykonanych w różnych technikach rękodzielniczych i artystycznych. Swoje prace zaprezentowali:
- Grażyna Kowalik, która wykonała piękne obrazki z motywem kwiatowym wyszywane haftem półkrzyżykowym,
- Joanna Dragan, autorka ozdób i pamiątek z wykorzystaniem tasiemki i bibuły,
- Helena Wielgos, której wykonała serwetki na szydełku,
- Agnieszka Sujkowska, zajmująca się pisaniem ikon oraz robieniem bransoletek z koralików,
- Jacek Sujkowski, autor kartonowych modeli sprzętu wojskowego,
- Monika Jakieła, która wykonała biżuterię metodą sutasz oraz drewniane wypalane przedmioty,
- Agnieszka Oboza, autorka ciekawych, nietypowych prac rysunkowych,
- Norbert Uliasz, prezentujący ikony oraz haft krzyżykowy,
- Patrycja Woźniak, która wykonała ręcznie malowane wazony i butelki,
- Sara Woźniak, której hobby jest tworzenie figurek z masy solnej,
- Katarzyna Boczar, autorka obrazków wykonanych haftem krzyżykowym, rysunków oraz zwierzątek zrobionych w technice Powertex,
- Anna Komborska, zajmująca się tworzeniem biżuterii z koralików i w technice sutasz,
- Stanisław Braja, wykonujący rzeźby w drewnie.


Różnorodność technik zaprezentowanych na wystawie wzbudziła wielkie zainteresowanie gości, którzy z zaangażowaniem i ciekawością oglądali eksponaty i rozmawiali z autorami prac. Cieszymy się, że wśród mieszkańców Gminy Dukla znalazło się tak wielu artystów zajmujących się rękodziełem, którzy wyrazili chęć zaprezentowania swoich prac społeczności dukielskiej. Słysząc słowa poparcia dla tej inicjatywy mamy nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować kolejną edycję wystawy.

Ośrodek Kultury składa podziękowania Annie Chłopeckiej za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

                           Katarzyna Michna
 
pszczoła
pszczola_2016.jpg Dnia 8 sierpnia w całej Polsce obchodzono „Wielki Dzień Pszczół". Akcja rozpropagowana przez markę Kujawski dotarła w tym roku również do Dukli. Organizacją imprezy zajął się Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Ośrodek Kultury w Dukli. O godzinie 11.00 w altanie przy Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych zgromadziło się ponad 20 dzieci wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: Halina Cycak - Sekretarz Gminy i Małgorzata Walaszczyk-Faryj - dyrektor OK w Dukli. Wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych pszczołom. Głównym celem „Wielkiego Dnia Pszczół" było ukazanie roli pszczół w środowisku i zachęcenie do podjęcia aktywności mającej na celu ochronę tych pożytecznych owadów. Garść wiadomości i ciekawostek przekazali dzieciom Witold Puz - prezes Koła Pszczelarzy w Dukli, Krzysztof Bałon - właściciel Gospodarstwa Pszczelarskiego „Eko-Bałon" oraz Ignacy Bielecki - specjalista ds. edukacji z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. Następnie została przeprowadzona gra terenowa mająca na celu zaprezentowanie dzieciom, jak istotne jest tworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom oraz zachęcenie do przestrzegania 5 Zasad Przyjaciół Pszczół.  Na koniec odbył się konkurs plastyczny, w którym mali uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością przedstawiając na papierze zdobytą podczas zajęć wiedzę. Sponsor imprezy - marka Kujawski ufundowała liczne nagrody rzeczowe dla wszystkich dzieci oraz opiekunów.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 559

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności