Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 4 gości

Statystyka

Użytkowników: 5113
Artykułów: 1328
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18926262

Archiwum

Wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik
8 grudnia 2016 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej zebrała się komisja w składzie: Aleksandra Żółkoś, Krystyna Boczar-Różewicz i Anna Lenkiewicz, by ocenić prace złożone w X Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny. W tym roku u organizatora złożono aż 78 prac w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i dorośli. Po długich obradach, jury przyznało następujące nagrody.


KATEGORIA SZOPKI BOŻONARODZENIOWE:

Szkoła podstawowa:

1 miejsce: Martyna Dołęgowska - Równe

1 miejsce: Ewa Uliasz - Wietrzno

2 miejsce: Szymon Niezgoda - Świetlica Szkolna w Dukli

3 miejsce: Wiktoria Wódczyńska - Tylawa

3 miejsce: Daria Rajchel - Dukla

wyróżnienie: Natalia Tyburcy - Świetlica Szkolna w Dukli

wyróżnienie: Magdalena Piróg - Świetlica Szkolna w Dukli

wyróżnienie: Tomasz Salwa - Tylawa

wyróżnienie: Małgorzata Kwaśniowska - Tylawa

wyróżnienie: Joanna Frankiewicz - Tylawa

wyróżnienie: Natalia Głód, Karolina Janeczek, Magdalena Zając - Łęki Dukielskie

wyróżnienie: Julia Marszał - Głojsce

wyróżnienie: Klaudia Bilica - Tylawa

wyróżnienie: Oliwia Król - Wietrzno

wyróżnienie: Marcelina Czaja - Wietrzno

wyróżnienie: Tomasz Agaś - Tylawa

 

Gimnazjum:

1 miejsce : Marcel Bytnar - Dukla

1 miejsce: Martyna Misiołek - Dukla

2 miejsce: Edyta Staszel - Tylawa

wyróżnienie: Weronika Gałka - Dukla

 

Dorośli:

1 miejsce: Jadwiga Bogacz - ŚDS op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

1 miejsce: Małgorzata Stasik, Józef i Piotr Mastej, Zenon Zając - ŚDS op. Kamil Krowicki, Pracownia Stolarsko-Rzeźbiarska

 

KATEGORIA STROIK ŚWIĄTECZNY:

 

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce: Diana Matusik - Równe

2 miejsce: Martyna Dołęgowska i Dominika Wąsik - Równe, Koło Plastyczne

3 miejsce: Wiktoria Puchała, Aleksandra Szyszlak, Aleksandra Zajączkowska - Równe

wyróżnienie: Daria Buczek - Dukla

wyróżnienie: Kacper Misiołek - Dukla

wyróżnienie: Emilia Wilk - Tylawa

wyróżnienie: Maksymilian Szczypta - Głojsce

wyróżnienie: Oskar Gęborys - Tylawa

 

Gimnazjum:

1 miejsce: Krzysztof Kwaśniowski - Tylawa

2 miejsce: Karina Buczek - Dukla

3 miejsce: Paweł Wilk, Mateusz Borek, Izabela Szczepanik - Równe

wyróżnienie: 6 Drużyna Harcerska „ISKRA" z Dukli

wyróżnienie: Marcin Kwaśniowski - Tylawa

 

Dorośli:

1 miejsce: Praca zbiorowa - ŚDS, op. Małgorzata Kłap, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

1 miejsce: Praca zbiorowa- ŚDS, op. Barbara Marchewka, Pracownia Rękodzieła Artystycznego

Rozdanie nagród odbędzie się dnia 11 grudnia 2016 r. około godz. 13.30 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Dukielskim Rynku (w razie niepogody w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej). Serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych.

 
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
plakat_jarmark_2016_no.jpg
 
Biesiada
2016wietrznobies.jpg26 listopada Koło Gospodyń Wiejskich z Wietrzna zaprosiło kapelę „Duklanie” na Biesiadę organizowaną tradycyjnie przed Adwentem. Zespół działający niespełna rok miał okazję, po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym, zaprezentować się na tej imprezie wśród innych znakomitych zespołów śpiewaczych i kapel. W tym roku KGW z Wietrzna na czele z przewodniczącą – Panią Danutą Czelniak, oprócz naszej kapeli zaprosiło również zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Piotrówki, zespół śpiewaczy i kapelę „Łęczanie” oraz kapelę ludową „Bobrzanie”. Na scenie zaprezentowały się również gospodynie sobotniej imprezy – zespół „Wietrznianki”. Wszyscy artyści wykonali krótkie programy artystyczne złożone z piosenek ludowych, które niejednokrotnie porwały zebranych gości do śpiewu oraz wspólnej zabawy na środku sali.
Kapela „Duklanie” zaprezentowała na scenie 7 utworów, wśród których znalazły się piosenki śpiewane przez solistów jak i utwory instrumentalne. Po wszystkich prezentacjach odbyła się zabawa taneczna. Kapela „Duklanie” wraz z dyrektor OK w Dukli – Małgorzatą Walaszczy-Faryj, dziękują KGW z Wietrzna za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na Biesiadzie.

 
Zabawa Andrzejkowa-uniwersytet
2016andwosk.jpg24 listopada w Trangranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „Andrzejki integracyjne Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. W czwartkowy wieczór w przystrojonej sali wśród świec i andrzejkowych rekwizytów, 30 studentów DUTW zebrało się, by wspólnie świętować zbliżającą się noc andrzejkową. Panie i Panowie uczestniczący w imprezie mieli okazję zintegrować się przy wspólnym stole rozpoczynając, mamy nadzieję, tradycję obchodzenia studenckich Andrzejek. W świetnych nastrojach, do późnych godzin wieczornych, biesiadowano śpiewając do akompaniamentu małego składu kapeli „Duklanie” i tańcząc przy znanych i lubianych przebojach muzyki polskiej i zagranicznej. Odbyło się również, jak na Andrzejki przystało, tradycyjne wróżenie z wosku. Ośrodek Kultury w Dukli oraz Zarząd Stowarzyszenia DUTW dziękują wszystkim uczestnikom pierwszych „Andrzejek Integracyjnych” za wspólną zabawę i już teraz zapraszają na kolejne wydarzenia organizowane dla studentów Uniwersytetu.


 
Dzień Seniora w Nowej Wsi
2016nwszarotki.jpgW sobotę 19 listopada zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie”, na zaproszenie Radnej z Nowej Wsi – Pani Teresy Belcik, uczestniczyli w zorganizowanym, jak co roku, Dniu Seniora. Podczas występu grupa artystyczna przedstawiła krótki program przygotowany specjalnie na tą uroczystość. W drugiej części zespół wykonał kilka piosenek ludowych przeplatanych krótkimi skeczami, które rozbawiły wszystkich zgromadzonych na sali seniorów. Po części artystycznej Szarotki zaprosiły gości do wspólnej biesiady. Do śpiewu i do tańca przygrywała kapela ludowa „Duklanie”.

 
Złote Gody
2016pozycie.jpg17 listopada 2016 r. zespół „Szarotka-Duklanie” i kapela Duklanie mieli zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy z burmistrzem Andrzejem Bytnarem na czele, który odznaczył medalami 24 pary z terenu gminy Dukla. Grupa artystyczna z Ośrodka Kultury odśpiewała Jubilatom tradycyjne „Sto lat” i zaprezentowała przygotowany specjalnie na tą okazję program. Złożyli również parom małżeńskim serdeczne życzenia długich lat wspólnego życia.

 
Przedstawienie teatralne dla uczniów ZSP nr 1 w Dukli

bajka.jpg16 listopada o godzinie 9.00, w Sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli, odbyło się przedstawienie teatralne dla młodzieży szkolnej z ZSP nr 1 w Dukli. Na scenie wystąpili Joanna Sarnecka i Maciej Harna, który towarzyszył solistce akompaniując na gitarze. Artyści zaprezentowali młodym widzom bajki romskie, pt. „O człowieku, który zwał się Nic".

 
11 listopada
2016kon11listopada.jpgJak co roku 11 listopada mieszkańcy Dukli, za sprawą Ośrodka Kultury, mogli wspólnie świętować 98. już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowany w tym roku koncert pod nazwą „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Ośrodkiem Kultury" dedykowany był wszystkim tym, którzy polegli w heroicznej walce o wolność naszego kraju i dali przyszłym pokoleniom szansę na życie w wyzwolonej Polsce.

           

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 582

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności