Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 4345
Artykułów: 1234
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16893924

Archiwum

operetka 2016
2016operaart.jpg
8 marca w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury odbył sie uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet. Tym razem na naszej scenie gościliśmy artystów śląskich scen muzycznych: Nairę Aywazyan i Tomasza Białka. W trakcie koncertu pt. "Wieczór z Operetką i Humorem" artyści zaprosili nas w świat muzyki największych światowych kompozytorów operetki i musicalu . Widownia złożona w 97 % z kobiet mogła się na tę jedną chwilę przenieść do romantycznej krainy duetów i arii miłosnych. Uroczysty koncert artyści rozpoczęli arią "Co się dzieje, oszaleję" z "Księżniczki Czardasza" autorstwa Imre Kalmana. Później mogliśmy usłyszeć utwory takie jak: "Brunetki, blondynki", "Granadę", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", "Juliszkę" " Ach, jedź do Varażdin", „Przetańczyć całą noc”, czy „Funiculi funicula” . Na zakończenie, w ostatnim bisie duet wykonał kultowy„Time to say goodbye” Francesco Sartori znany z wykonania Sary Brightman & Andrea Bocelli’ego, ‎ wprowadzając słuchaczy w romantyczny, nieco nostalgiczny nastrój. Ten uroczysty koncert był niewątpliwie udanym wydarzeniem artystycznym. Doskonali artyści, narracja oprawiona humorem i wspaniała publiczność sprawiły, mam nadzieję, że ten wtorkowy wieczór na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich zebranych.

 
Opowieśći z walizki
2016sarnecka.jpgOpowieści z Walizki, grupa zajmująca się sztuką żywego słowa, wystąpiła 7 marca w Ośrodku Kultury. Gospodarzami spotkania były dzieci ze szkoły podstawowej w Dukli. Wysłuchały bajki japońskiej "O rybaku Urashima". Opowieści towarzyszył taniec butoh i dźwięki tradycyjnych instrumentów: bębna obręczowego, cytry, dzwonka koshi. -- To niełatwa historia - tłumaczy Joanna Sarnecka, założycielka grupy opowieści -- ale właśnie po to są bajki, żeby w sposób bezpieczny wprowadzać dzieci w tematy trudne, ważne i poważne. 
operetka 2016
plakat_operetka.jpg
 
konkurs poezji
2016poezobco.jpg
4 marca 2016 r. w sali Ośrodka Kultury odbył się 5 Konkurs Recytatorski. Przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Małgorzata Klain-Krukierek, Barbara Klecha i Augustyn Bozentka wysłuchała prawie 50 interpretacji, w 3 językach, angielskim, niemieckim i rosyjskim (co jest ewenementem - ponieważ w szkołach w naszej gminie j. rosyjski nie widnieje w programie nauczania). Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

kat I
I miejsce - Julian Głowa - Łeki Dukielskie
I miejsce - Julita Kołacz - Łęki Dukielskie
II miejsce - Elżbieta Drozd - Jasionka
wyr. - Justyna Laskowska - Głojsce

kat II
I miejsce - Emilia Szczurek - Jasionka
II miejsce - Natalia Głód - Łęki Dukielskie
III miejsce - Gabriela Gędłek - Jasionka
wyr. - Julia Gołąbek - Głojsce
wyr. - Zuzanna Szczurek - Równe

kat III I miejsce - Kinga Brulińska - Dukla
II miejsce - Karolina Borek - Równe
II miejsce - Milena Bień - Jasionka
III miejsce - Łukasz Bielec - Dukla
wyr. - Emanuela Rędowicz - Dukla
 
wystawa z Iwli
2016iwlawys.jpg


Odnalazły się wspomnienia… Pomysł tej wystawy nie jest ani nowy, ani oryginalny. To – zdawałoby się – zwyczajny zbiór starych, przykurzonych fotografii jakichś ludzi, miejsc i zdarzeń. I jak to z podobnymi zbiorami bywa – co dla jednych niewiele znaczy, innych porusza do głębi. Taki był i nadal jest cel już zebranej i wciąż uzupełnianej kolekcji pod tytułem Odnalazły się wspomnienia… – ma ona poruszać wszystkich tych, którzy pamiętają stare czasy, w nich żyli, dorastali, przeżywali swoje pierwsze porażki i zauroczenia. Chcielibyśmy, aby poruszyła też nowe pokolenia, które dziś żyją na tej samej ziemi i z racji wieku nie mają prawa pamiętać niełatwych powojennych lat czy niezrozumiałej, acz przez wielu dobrze wspominanej, epoki PRL-u. Jak się okazuje są jeszcze w Iwli domowe archiwa z perełkami z okresu międzywojennego – wprawdzie nieliczne, za to tym cenniejsze. I nieważne, że dla wielu oglądających przedstawiają nieznane postaci.

Czytaj całość
 
Wystawa
2016iwlawer.jpg
 
DSP Pan Cogito
2016dspcogito.jpg
Kolejne spotkanie z poezją w Dukielskim Salonie Poetyckim spędziliśmy pod znakiem poezji Zbigniewa Herberta. Spektakl został przygotowany przez Konrada Sikorę, zagrany zaś przez reżysera, Patrycję Majer i Edytę Kosztyłę z improwizacją muzyczną Dominiki Sikory. Godzinny występ mieścił w sobie wiele wierszy poety z różnych okresów jego twórczości. Pointą oczywiście był chyba najbardziej znany wiersz pt. „Przesłanie Pana Cogito”. Kameralne grono słuchaczy, jakie zaszczyciło nas swoją obecnością, wyszło z wieloma refleksjami o naszym „dziś”, w które wpisuje się poezja Zbigniewa Herberta.
Konrad Sikora
 
Ferie - relacja
2016ferieart.jpg

    Tradycyjnie  Ośrodek Kultury w Dukli zaproponował dzieciom szereg atrakcji podczas tegorocznych ferii, zajęcia odbywały się w sali widowiskowo teatralnej jak i  nowym Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.

    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat licznie przychodziły na zajęcia prowadzone przez instruktorów: m. in: odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie można było się dowiedzieć jak powstają ciasta i samodzielnie przygotować muffiny.

    Odbyły się również konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bajkach i wiedzy ogólnej, zajęcia wokalne a po nich konkurs „Jaka to melodia”. Gościliśmy na lodowisku oraz w dukielskim muzeum. Odbyły się zawody sportowe na hali MOSiR. Największym zainteresowaniem cieszyły się „gry na dużym ekranie” oraz pokazy bajek oraz filmów. Gościliśmy Przedstawiciela Zespołu  Karpackich Parków Krajobrazowych z multimedialnym, edukacyjnym, pokazem o faunie naszych lasów.  

    Codziennie podczas ferii staraliśmy się zapewnić dzieciom drugie śniadanie oraz zróżnicowany program - można było wybrać cos dla dziecka według jego zainteresowań.

    W przedostatni dzień zapaliliśmy ognisko i każdy mógł samodzielnie upiec kiełbasę oraz pianki.

    Na zakończenie ferii odbyło się spotkanie podsumowujące te 10 zimowych dni spędzone razem. Przygotowaliśmy dla uczestników poczęstunek, a każdy otrzymał nagrodę za udział w zimowisku.

    Zainteresowanie jakim cieszyliśmy się w tym roku przerosło nasze oczekiwania – łącznie gościliśmy ponad 60 osób.

Ferie galeria zdjęć
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 162 z 508

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności