Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4135
Artykułów: 1213
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16479683

Archiwum

KONKURS SZOPEK 2015
 2015szopki.jpg
W dniu 7 grudnia 2015 roku komisja artystyczna w składzie : Barbara Marchewka, Joanna Wrzecionko, Norbert Uliasz postanowiła nagrodzić następujące prace.
UWAGA ! Wszystkich nagrodzonych zapraszamy w dniu 13 grudnia na godzinę 13.30 na dukielski rynek gdzie odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego zostaną wręczone nagrody.


STROIK ŚWIĄTECZNY Kategoria I - Szkoła Podstawowa 
I MIEJSCE - Nikola Podlaszczak, Maria Sporniak, Magdalena Fara, Martyna Szyszlak
II MIEJSCE – Julia Belcik
III MIEJSCE – Małgorzata Kwaśniowska
WYRÓŻNIENIE – Oskar Gęborys
WYRÓŻNIENIE – Kamila Niwińska, Wiktoria Cypcar, Emilia Kopcza
WYRÓŻNIENIE – Oliwia Bobula
WYRÓŻNIENIE - Marcin Kwaśniowski
WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Olbrycht
WYRÓŻNIENIE – Świetlica Jasionka
Kategoria II - Gimnazjum
I MIEJSCE – Wiktor Rajchel
II MIEJSCE - Jowita Wrzecionko
III MIEJSCE – Jolanta Lajdonowicz
WYRÓŻNIENIE – Krzysztof Kwaśniowski
Kategoria III – Dorośli
I MIEJSCE – ŚDS Cergowa, pracownia rękodzieła artystycznego
 SZOPKA BOŻONARODZENIOWA Kategoria I – Szkoła Podstawowa
I MIEJSCE – Maria Buriak - Świetlica Szkolna ZS nr 1 w Dukli
II MIEJSCE – Norbert Woźniak
II MIEJSCE – Martyna Dołęgowska
III MIEJSCE – Klaudia Stelmaszczyk
WYRÓŻNIENIE – Daria Rajchel, Julia Tyburcy
WYRÓŻNIENIE – Julia Markuszka, Katarzyna Bogaczyk
WYRÓŻNIENIE – Julia Korzeniowska
WYRÓŻNIENIE – Martyna Belczyk
WYRÓŻNIENIE – Martyna Trzebunia
WYRÓŻNIENIE – Amelia Rąpała
Kategoria II – Gimnazjum
I MIEJSCE – Karina Buczek
II MIEJSCE – Ilona Salwa
Kategoria III – Dorośli
I MIEJSCE – Jadwiga Bogacz
II Miejsce – Tadeusz Zając
 
Dukielski uniwersytet trzeciego wieku
2015uniwer3w.jpg
4 grudnia bieżącego roku w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbyło się spotkanie organizacyjne związane z utworzeniem Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie przybyło bardzo dużo osób, co świadczy o wielkim zainteresowaniu oraz potrzebie utworzenia DUTW. Przybyłych, przyszłych słuchaczy przywitała pani dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzata Walaszczyk-Faryj, która przedstawiła główne założenia i koncepcje działania Uniwersytetu. Następnie głos zabrał pan Stanisław Roman wiceprezes Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pan prezes opowiedział o działalności swojego uniwersytetu. W czasie spotkania omawiano sprawy organizacyjne związane z działalnością uniwersytetu. Następnie powołano grupę założycielską i wpisano 53 słuchaczy!. Słuchacze wypełnili ankiety dotyczące zainteresowań jakie chcieliby rozwijać oraz wiedzy jaką pragną pogłębiać.
„Jesteśmy zbudowani wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy. Mamy nadzieję, że działalność Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie się prężnie rozwijać , przynosząc wiele korzyści dla samych uczestników i chlubę naszemu miastu” powiedziała p. dyrektor. Niebawem zostaną złożone dokumenty w celu formalnej rejestracji. Nie znaczy to jednak, że nie można się jeszcze zapisać. Zapraszamy.

 
JARMARK 2015
plakat_jarmark_2015_d.jpg
 
salonik poetycki
salonik_poetycki_plakat.jpg
 
konkurs Kolęd Miejsce Piastowe
   Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym informuje o organizowanej XVII  edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek 2015. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim.
Przesłuchania do konkursu odbędą się w terminie  9 grudnia 2015 od godz. 9:00. Finał konkursu odbędzie się 20 grudnia  2015 (niedziela) o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym   Karty zgłoszenia (wzór w załączeniu) należy przesłać w terminie do 7 grudnia 2015 r. do GOK w Miejscu Piastowym. Uczestników można zgłaszać : listownie - Gminny Ośrodek Kultury, ul. Dukielska 2b,38-430 Miejsce Piastowe w formie elektronicznej na adres - gokmpiastowe@op.pl, (karty do pobrania na stronie www.gokmp.net)  lub faxem pod nr 13 43 530 74.   
Czytaj całość
 
kiwip 2015
kiw_2015.jpg27 listopada w sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się XII Konkurs Inscenizacji Wiersza i Prozy. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Szczurek, Anna Lenkiewicz i Norbert Uliasz, po obejrzeniu 18 prezentacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody:

Kategoria klasy 0-3

I miejsce: inscenizacja „Czerwony Kapturek" S.P w Jasionce

Wyr: inscenizacja „Jesienny pociąg", „Kolorowy bukiet" z przedszkola w Dukli i „Zielony Kapturek"  ZS nr. 1 w Dukli

Kategoria klasy 4-6

I miejsce: inscenizacja „Mrówka" SP w Jasionce

II miejsce: inscenizacja „Pan Zielonka" SP w Iwli

III miejsce: inscenizacja „ Stefek Burczymucha" SP w Iwli, „Dziad i Baba" SP w Jasionce

Kategoria gimnazja

I miejsce: inscenizacja „Opowieść Wigilijna" Jasionka

II miejsce: inscenizacja „Muchy Samochwały" Iwla
 
oferta
2015uslugi.jpg
 
Kapela Ludowa
2015cymbaly1.jpg
Plan się udał ! Długo czekaliśmy i udało się, pod patronatem Ośrodka Kultury w Dukli i z mocnym wsparciem Pani Dyrektor powstała nowa kapela ludowa. Skład kapeli to Stanisław Kafel-akordeon, Piotr Jakieła-kontrabas, Jaromir Faustus-klarnet i Artur Szajna-cymbały.
Cymbały, które zakupiliśmy w listopadzie to wspaniały instrument o niebanalnym brzmieniu. Zostały wykonany przez cenionego w całym kraju pasjonata rzemiosła instrumentalnego pana Stanisława Kawę.
Pan Stanisław – mieszkający na co dzień w Iskrzyni, od wielu lat wykonuje różne instrumenty. Takie same cymbały stworzył m.in. dla Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Zespołów folklorystycznych z Holandii , czy Wojewódzkiego Domu Kultury w Krośnie. Oprócz zbudowania cymbałów udzielił nam również wielu rad dotyczących techniki grania oraz strojenia instrumentu.
Kapelę będzie można usłyszeć razem z zespołem „Szarotki” podczas koncertu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 20 grudnia w sali widowiskowo-teatralnej w Dukli. Cieszymy się bardzo, że udało się nam dzięki środkom finansowym uzyskanym z dotacji celowej na wyposażenie zespołu muzycznego zakupić instrumenty. Wszystkich chętnych muzyków zapraszamy, gdyż pragniemy zwiększyć skład kapeli o kolejne instrumenty skrzypce i trąbkę. Chętnym do przygrywania w naszej kapeli zapewniamy instrumenty.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 501

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności