Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 4 gości

Statystyka

Użytkowników: 5113
Artykułów: 1328
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18926280

Archiwum

Oddali hołd poległym
2016bitwaduk.jpg
6 października, jak co roku, Ośrodek Kultury wziął udział w organizacji obchodów rocznicy bitwy o Przełęcz Dukielską zapewniając oprawę techniczną na miejscu uroczystości. Tradycyjnie dukielska część obchodów upamiętniających ofiary bitwy odbyła się na Cmentarzu Wojennym oraz pod Krzyżem Pojednania. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowni, kombatanci i delegacje korpusu dyplomatycznego z Polski, Ukrainy i Słowacji. W tym roku oprócz stałych punktów uroczystości jakimi są: apel pamięci, przyznanie odznaczeń, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów na Cmentarzu Wojennym, odsłonięto i poświęcono również tablicę upamiętniającą poległych podczas bitwy Ukraińców. Współprowadzącą obchody była Małgorzata Walaszczyk-Faryj – dyrektor OK. w Dukli.

 
Rzeźby Marka Więcha
2016wyswiech.jpg
Wystawa rzeźb Marka Więcha”
 W czwartek 15 września o godzinie 17.00 w Galerii Trangranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej odbył się wernisaż wystawy prac rzeźbiarskich Marka Więcha.

Autor urodził się w 1957 roku w Domaradzu i jest absolwentem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Swoją pasję, zaszczepioną przez dziadka i ojca, rozwija od około 1980 roku. Rzeźby artysty nawiązują do kultury, historii, tradycji religijnych i obrzędowych terenu południowej polski. Można w nich również odnaleźć motywy współczesne. Wystawa zorganizowana przez OK Dukla jest siódmą indywidualną prezentacją autora. Wcześniej rzeźby Marka Więcha można było zobaczyć m. in. w Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie, w Galerii w Rymanowie Zdroju czy w Szkole Ludowej w Żarnowcu. Autor jest zdobywcą wyróżnień w konkursach amatorskich twórców ludowych.

Przeważającą część wystawy stanowią płaskorzeźby pokryte farbami akrylowymi i olejnymi w szerokiej barwie kolorystycznej. Wystawa prac Marka Więcha potrwa do połowy października.

 
wystawa
wystawa_mw.jpg
 
plastyka 2016
plastyka2016.jpg
 
gabi
zapisy_gabi.jpg
 
bel canto
bel_canto_2016.jpg
 
ognisko1
zapisy_ognisko_muzyczne.jpg
 
skrzypce
2016skrzypszkola.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 180 z 582

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności