Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4489
Artykułów: 1248
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17136383

Archiwum

konkurs Kolęd Miejsce Piastowe
   Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym informuje o organizowanej XVII  edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek 2015. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim.
Przesłuchania do konkursu odbędą się w terminie  9 grudnia 2015 od godz. 9:00. Finał konkursu odbędzie się 20 grudnia  2015 (niedziela) o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym   Karty zgłoszenia (wzór w załączeniu) należy przesłać w terminie do 7 grudnia 2015 r. do GOK w Miejscu Piastowym. Uczestników można zgłaszać : listownie - Gminny Ośrodek Kultury, ul. Dukielska 2b,38-430 Miejsce Piastowe w formie elektronicznej na adres - gokmpiastowe@op.pl, (karty do pobrania na stronie www.gokmp.net)  lub faxem pod nr 13 43 530 74.   
Czytaj całość
 
kiwip 2015
kiw_2015.jpg27 listopada w sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się XII Konkurs Inscenizacji Wiersza i Prozy. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Szczurek, Anna Lenkiewicz i Norbert Uliasz, po obejrzeniu 18 prezentacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody:

Kategoria klasy 0-3

I miejsce: inscenizacja „Czerwony Kapturek" S.P w Jasionce

Wyr: inscenizacja „Jesienny pociąg", „Kolorowy bukiet" z przedszkola w Dukli i „Zielony Kapturek"  ZS nr. 1 w Dukli

Kategoria klasy 4-6

I miejsce: inscenizacja „Mrówka" SP w Jasionce

II miejsce: inscenizacja „Pan Zielonka" SP w Iwli

III miejsce: inscenizacja „ Stefek Burczymucha" SP w Iwli, „Dziad i Baba" SP w Jasionce

Kategoria gimnazja

I miejsce: inscenizacja „Opowieść Wigilijna" Jasionka

II miejsce: inscenizacja „Muchy Samochwały" Iwla
 
oferta
2015uslugi.jpg
 
Kapela Ludowa
2015cymbaly1.jpg
Plan się udał ! Długo czekaliśmy i udało się, pod patronatem Ośrodka Kultury w Dukli i z mocnym wsparciem Pani Dyrektor powstała nowa kapela ludowa. Skład kapeli to Stanisław Kafel-akordeon, Piotr Jakieła-kontrabas, Jaromir Faustus-klarnet i Artur Szajna-cymbały.
Cymbały, które zakupiliśmy w listopadzie to wspaniały instrument o niebanalnym brzmieniu. Zostały wykonany przez cenionego w całym kraju pasjonata rzemiosła instrumentalnego pana Stanisława Kawę.
Pan Stanisław – mieszkający na co dzień w Iskrzyni, od wielu lat wykonuje różne instrumenty. Takie same cymbały stworzył m.in. dla Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Zespołów folklorystycznych z Holandii , czy Wojewódzkiego Domu Kultury w Krośnie. Oprócz zbudowania cymbałów udzielił nam również wielu rad dotyczących techniki grania oraz strojenia instrumentu.
Kapelę będzie można usłyszeć razem z zespołem „Szarotki” podczas koncertu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 20 grudnia w sali widowiskowo-teatralnej w Dukli. Cieszymy się bardzo, że udało się nam dzięki środkom finansowym uzyskanym z dotacji celowej na wyposażenie zespołu muzycznego zakupić instrumenty. Wszystkich chętnych muzyków zapraszamy, gdyż pragniemy zwiększyć skład kapeli o kolejne instrumenty skrzypce i trąbkę. Chętnym do przygrywania w naszej kapeli zapewniamy instrumenty.
 
nowy zespół
Kalt Vindur to nowy zespół działający przy Ośrodku Kultury w Dukli. Do dyspozycji zespołu udostępniliśmy salę artystyczną przy ul. Kościuszki. Cieszymy się bardzo z podjętej współpracy. Nowemu zespołowi życzymy sukcesów.
Zespół Kalt Vindur, to pięciu kolegów, którzy zainspirowani wspólnymi podróżami do Rumunii postanowili tworzyć razem muzykę. Od kwietnia 2015 r. panowie pracują nad własnymi kompozycjami. We wrześniu 2015 r. zarejestrowali pierwsze ślady instrumentów w studio, aktualnie trwają prace nad brzmieniem materiału oraz nowymi kompozycjami, w składzie: Artur Szydło - gitara, Piotr Szczurek - gitara, Krzysztof Dybaś - gitara basowa, Jurek Głód - instrumenty klawiszowe, Julek Zachariasz - perkusja, Rafał Dłużniewski - głos
 
DSP

Dukielski Salon Poetycki

     Wracając do najstarszych dukielskich dworskich tradycji związanych z kulturą i sztuką, jeszcze w tym roku zostanie rozpoczęta cykliczna impreza poetycka: comiesięczne wieczory poetyckie w Dukielskim Salonie Poetyckim.

     Inicjatorem i prowadzącym imprezę jest Konrad Sikora, miejscowy twórca, autor dramatów i książek poetyckich: „Dolina Śmierci" oraz „Napisani na ścianach". Dukielski Salon Poetycki działać będzie „pod skrzydłami"  Ośrodka Kultury w Dukli w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej  i dzięki życzliwości pani dyrektor Małgorzaty Walaszczyk-Faryj.

     Na przyszłorocznych wieczorkach będziemy prezentować  dorobek poetycki m.in. Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i innych. Dziś pragniemy serdecznie zaprosić na grudniowe spotkanie w klimatach mistycznych z poezją Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Szczegółów prosimy szukać na plakatach i stronie internetowej Ośrodka Kultury w Dukli. 
Szlachetna Paczka 2015
szlachetna_paczka_2015.jpg
SZLACHETNA PACZKA- wielkie otwarcie bazy RODZIN


Projekt Szlachetna Paczka organizowany jest już po raz piętnasty w Polsce, a po raz piąty w rejonie Dukla i okolice.W tym roku odbywa się pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", które doskonale pasuje do dukielskiego rejonu.  Na wieść, o tym że nie powstanie rejon w Krośnie (brak osoby do liderowania) zaproponowaliśmy współpracę tamtejszym wolontariuszom i w ten sposób pięciu z nich dołączyło pod skrzydła Dukli. Łącznie 18 wolontariuszy odwiedziło aż 82 rodziny, z których 3/4 zostało włączonych do projektu.Czytaj całość
 
11 listopada 2015

2015opera11lis.jpg  

11 listopada w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się wieczór pod nazwą „Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych" upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. Sala rozbrzmiewała najpopularniejszymi utworami wojskowymi czy partyzanckimi. W śpiewaniu, zgromadzonej widowni, pomagali artyści scen lubelskich. Wspólnie z panią Bogumiłą Matys - sopran i Panem Hubertem Świecą - tenor, licznie przybyli, śpiewali utwory patriotyczne, m.in usłyszeć można było kilka z najbardziej znanych pieśni z okresu I wojny światowej „Przybyli ułani", „Szara Piechota" czy „Białe róże". Dla uczestników przygotowaliśmy śpiewnik, do którego zostało wybranych dziesięć utworów - pieśni i piosenek patriotycznych z różnych okresów dziejów naszego kraju. Przybyła publiczność nie tylko śpiewała, ale również obejrzała niezwykłe widowisko słowno-muzyczne jakie przygotowali zaproszeni na ten wieczór artyści z Operetki Lubelskiej. Przy wejściu, na widownię, czekała specjalnie przygotowana wystawa fotografii, przedstawiająca różne ujęcia I wojny Światowej w Beskidach. Organizatorzy dziękują przedstawicielom XIV drużyny harcerzy "Watra" z Równego, pod opieką pani Barbary Klechy i Katarzyny Kołodziej. Organizatorem patriotycznego wieczoru było Stowarzyszenie „Sztetl" Dukla i Ośrodek Kultury.


                                                galeria zdjęć

                                                   galeria video

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 198 z 515

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności