Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4918
Artykułów: 1298
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17951394

Archiwum

Pleć to sam
„Pleć to sam” - warsztaty rękodzielnicze
W siedzibie Ośrodka Kultury w Dukli - Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się warsztaty makramy skierowane do dzieci w wieku 8 - 12 lat. Podczas dwóch spotkań grupa „młodych artystów” poznawała podstawy technik makramy czyli sztuki ręcznego wiązania sznurków bez użycia narzędzi. Dzięki tej metodzie można wykonać przedmioty dekoracyjne i użytkowe (biżuterię, serwetki, firanki, makatki ścienne, torby, kwietniki). 2017annawrzcionko.jpgWarsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pleć to sam”, dofinansowane z dotacji Gminnej z „funduszu alkoholowego i działań profilaktycznych”, które otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Ekologicznych „Animare”. Przeprowadziła je Pani Anna Wrzecionko, która omówiła i zaprezentowała podstawowe sploty makramowe. Uczestnicy zajęć z pomocą Pani instruktor wykonali łapacze snów z różnokolorowych nici i sznurków. Finałem projektu „Pleć to sam” będzie wystawa prac, które powstały z różnych materiałów i są wyplatane różnymi technikami rękodzielniczymi. Wernisaż odbędzie się pod koniec października w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej przy ul. Trakt Węgierski 38.

 
Promocja książki
2017sarneckaksiazka.jpg
 
Wenisaż
2017wernisaz3xl.jpg
 
Warsztaty twórcze
2017ikonywarsztaty.jpg
 
plastyka zapisy
plastus.jpg
 
Gabi
plakat_zapisy_gabi_2017.jpg
 
koniec wakacji
zakonczeniewakacji2017.jpg   27 sierpnia na dukielskim rynku odbyło się zakończenie wakacji 2017. Popołudnie rozpoczęliśmy od spektaklu pod tytułem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka” z Krakowa oraz pokazu iluzji w wykonaniu Dominika Potyrały "Domino Magic Show". To z myślą o najmłodszych – choć występ magika zaciekawił i zaangażował do zabawy całą publiczność.


  Następnym punktem programu były koncerty. Organizatorzy zaprosili dwa zespoły. Pierwszy, który wystąpił to „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów”. Grupa wywodząca się z Tarnowa tworząca i grająca przede wszystkim Rock, Alternative, Blues-Rock, Funk choć nie stroniąca również od inspiracji folkowych. Wcześniej zespół koncertował pod nazwami ,,Quelque Chose" lub ,,Głośna Sprawa". Drugi band jaki wystąpił na naszej scenie to Blu'Ska. Barwnie pokolorowana przez grupę przyjaciół z Jawiszowic (k. Oświęcimia) rzeczywistość zawierająca elementy SKA i REGGAE, które tworzą kipiący pozytywną energią wulkan sceniczny poruszający wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Znakiem rozpoznawczym zespołu są chwytliwe i łatwo zapamiętywane melodie wygrywane przez sekcję dętą z akordeonem i puzonem. Do tego gitara elektryczna, bas, perkusja i perełka w postaci kongów i bongosów czyli etnicznych bębnów tworzących wyjątkowy klimat. Blu'ska ma też za sobą udział w 11 edycji „Must Be The Music” gdzie zdobył bardzo pochlebne opinie od jurorów.
   Podczas imprezy instruktorzy z Ośrodka Kultury zapewnili dla najmłodszych animacje: balonowe zoo, malowanie twarzy i zabawę z bańkami mydlanymi.Tradycyjnie, podczas koncertów, towarzyszył nam deszcz!
 
Wernisaż
   kondrat2017.jpgTę Czerń pokochałam.
    Wykluczona, źle zrozumiana, narzucono jej mnóstwo negatywnych znaczeń, zaszufladkowana, odrzucana od innych kolorów. W ogóle, powiadają, kolorem nie jest. I nie ma tych obrazów, nie istnieją, nie żyją bez Światła. A Światło gra na tej Czerni czule. I pojawiają się Tęcze.

Maria Kondrad
Ur. 1971 w Nysie, z rodzin przesiedlonych spod Lwowa i z Sanoka.
   Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z tytułami plastyk-jubiler oraz instruktor kulturalno-oświatowy.
Absolwentka studiów licencjackich I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z malarstwa w 2016 r uzyskała w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem dr hab. Prof. UR Antoniego Nikla, dr hab. Prof. UR Marka Olszyńskiego i dr hab. Prof. UR Marka Pokrywki.
   Obecnie studentka Wydziału Sztuki UR , studia II stopnia, specjalność Malarstwo i techniki malarskie. Uczestniczka wielu plenerów i akcji artystycznych, pasjonatka teatru lalek oraz upowszechniania kultury plastycznej i teatralnej wśród dzieci, także tych dorosłych. Autorka scenariuszy i scenografii. Od 20 lat tworzy autorskie unikatowe ubrania z naturalnych tkanin i dzianin.
   Z wyboru mieszka na Podkarpaciu, u podnóża Beskidu Niskiego, w „krzokach” za wsią.
   Od 24 lat Mama Bronisza, Bohusza i Jaśminy.
Wystawy zbiorowe:
2017.08.01-09 - „Projekt art. GENIUS SAECULI... W hołdzie M. Abakanowicz” Galeria r_z / ORz ZPAP, Rzeszów
2017 - „Kształtowanie x 3”, Zbiorowa wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Stalowej Woli
2016 - „Kształtowanie”, Wystawa studentów Wydziału Sztuki UR w Rzeszowie
2016 - „Artyści Dla Emilki”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2016 - „Autofokus” Foto i wideo studentów Wydziału Sztuki UR, Tarnów
2016 - „Dla Justyny”, Wystawa charytatywna, Rzeszów
2015 - Wystawa poplenerowa w PUB Kultura, Rzeszów
2014 - „Anomalia” Wystawa studentów UR, Rzeszów
2014 - „Werynia” Wystawa poplenerowa, Rzeszów
Wystawy indywidualne:
2017 – „Wielosobecności” Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
2016 - „Do-tkliwość” Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku
2009 - „Lniane malowanie” Kresowy Dom Sztuki, Dubiecko
2008 - Wystawa Indywidualna w Fundacji Sto Pociech w Warszawie
2008 - „Lnem malowanie” Wystawa indywidualna na Słowacji , Svidnik
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 559

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności