Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4135
Artykułów: 1213
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16479699

Archiwum

Wielkanoc 2017 I
plakat_pisanie_jaj_2017.jpg
 
wielkanoc 2017 II
koronki_plakat.jpg
 
Wielkanoc 2017
plakat_sniadanie_1.jpg
 
Poezja patriotyczna 2017

 

pp_2017.jpg

Podczas eliminacji gminnych do XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej komisja konkursowa w składzie Joanna Szczurek i Zofia Szubrycht nominowała do konkursu powiatowego następujące osoby: Termin konkursu powiatowego to: 25.04 2017 r. Internat ZS zw Iwoniczu, ul. Zadwór 15


KATEGORIA KLASY IV – VI
- JULIA WÓBEL, ZS NR. I DUKLA - “ORLĄTKO” A. OPPMAN
- AMELIA PILARSKA, ZS NR I, DUKLA
- “DZIECIOM POLSKIM ZAMORDOWANYM PRZEZ UPA” L. OGIŃSKA
- AMELIA SZCZUREK, ZS W JASIONCE
- “MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA” H. JANUSZEWSKA KATEGORIA GIMNAZJUM
- ALEKSANDRA SZYSZLAK, ZSP W JASIONCE - “ GOLGOTA” A. RUDASTOWA
- DOMINIKA SKOTNICKA, ZSP ZS NR II DUKLA - “MARSZ II KORPUSU” J. LECHOŃ
- JAKUB PENAR, ZSP ZS NR II DUKLA - “POŻEGNANIE” J. RELIDZYŃSKI
- KARINA KASPRZYK, GIMNAZJUM ŁĘKI DUKIELSKIE
- “DZIECIOM POLSKIM ZAMORDOWANYM PRZEZ UPA” L. OGIŃSKA
 
Wykład medyczny
dursan.jpg25 marca w Ośrodku Kultury odbył się wykład medyczny dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat zdrowia i rehabilitacji kręgosłupa. Wykład prowadziła Pani magister rehabilitacji Zofia Gorczyca. Wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali cennych informacji na temat leczenia wszelkich schorzeń ortopedycznych takich jak skolioza, dyskopatia itp. Pokaz był prowadzony profesjonalnie, każdy z uczestników po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji przygotowanie przez panią magister mógł zadawać pytania. Po zakończeniu wykładu uczestnicy serdecznymi brawami podziękowali pani Zofii za przekazani cennych informacji.

Wszyscy zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową: http://www.dorsum.pl/
 
I Forum Stowarzyszeń
2017forumdukla.jpg  18 marca 2017 roku w Dukli odbyło się historyczne I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego, którego celem była wymiana doświadczeń i integracja społeczników oraz poszerzenie wiedzy na temat pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych. W Forum wzięło udział ponad 160 przedstawicieli stowarzyszeń oraz samorządów lokalnych z 9 gmin: Chorkówka, Dębowiec, Dukla, Iwonicz Zdrój, Jaśliska, Komańcza, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego Kancelarii Rady Ministrów - Minister Wojciech Kaczmarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Maria Kurowska.


   Gospodarzem inauguracyjnego Forum była Gmina Dukla. Sala widowiskowo-teatralna Ośrodka Kultury w Dukli, gdzie odbyła się część oficjalna wydarzenia, była wypełniona po brzegi. W programie Forum znalazły się wystąpienia poświęcone współpracy samorządów terytorialnych z organizacjami pozarządowymi oraz charakterystyka działalności Gminnych Rad Pożytku Publicznego, a także prezentacje organizacji pozarządowych. Spośród stowarzyszeń działających w Gminie Dukla na scenie zaprezentowali się: Stowarzyszenie Miłośników Cergowej oraz Stowarzyszenie „Sztetl”. Jednym z głównych punktów programu była dyskusja panelowa na temat Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podczas Forum odbyło się również wręczenie dyplomów dla wyróżnionych stowarzyszeń oraz dla wybranych wolontariuszy działających społecznie z regionu Beskidu Niskiego. 2017forudyp.jpg

   W Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyła się zaś prezentacja stołów regionalnych i wystawa prac artystycznych środowiska Beskidu Niskiego. Podczas przerwy nastąpiło przejście do drugiego budynki, gdzie można było skosztować regionalnych przysmaków i obejrzeć ciekawe prace rękodzielników wykonane w różnych technikach plastycznych.

    Dla uczestników Forum przygotowano również część artystyczną. Na scenie sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury, Grupa „Opowieści z Walizki”, w skład której wchodzą Joanna Sarnecka i Maciej Harna, zaprezentowała „Opowieści Karpackie”, zaś w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej zagrała kapela ludowa „Duklanie” działająca przy OK Dukla.

Forum zakończyło się przejściem do Domu Ludowego w Cergowej gdzie na wszystkich uczestników czekał ciepły obiad.

 

 
 
Wystawa
2017zydzi.jpg
 
ZAJĘCIA TAŃCA LUDOWEGO
        W środę 1 marca 2017 roku odbyły się pierwsze zajęcia taneczne w ramach współpracy Ośrodka Kultury z Zespołem Szkół nr 1 w Dukli. Projekt pod nazwą: „Folklor spuścizną naszych przodków. Kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej i patriotyzmu poprzez naukę tańców narodowych i regionalnych” będzie realizowany podczas godzin lekcyjnych raz w tygodniu. W zajęciach będzie brało udział aż 38 uczniów z dwóch oddziałów klas „I” Szkoły Podstawowej pod wychowawstwem p. Elżbiety Legi i p. Bogumiły Ganczarskiej.     
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 501

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności