Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4803
Artykułów: 1289
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17657559

Archiwum

obcojęzyczna
pkpo2013.jpg

27 listopada w sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. 80 wykonawców z naszego powiatu stanęło na scenie przed komisją artystyczną. Młodzi artyści śpiewali w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim, niemieckim, włoskim i francuskim w 6 kategoriach wiekowych. Poziom wokalny i ogólne wrażenie artystyczną z roku na rok rosną i coraz ciężej jest wybrać tych najlepszych z pośród tak zdolnej młodzieży. Komisja konkursowa w składzie: Wojciech Krężałek, Agnieszka Belcik, Wioletta Madej i Małgorzata Walaszczyk-Faryj przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz Grand Prix konkursu.

galeria zdjęć

galeria video

Kategoria klasy I - III

I miejsce - Julia Błaszczyk - Studio Piosenki SWING – RCKP Krosno

II miejsce - Milena Zając - SP Lubatowa

III miejsce - Kacper Zych - GOK Korczyna

       wyr. Daria Rajchel - Bel Canto OK Dukla

 

Czytaj całość
 
otwarcie 2013

otwarcie_sali_2013.jpg

  22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie odnowionej sali teatralno – kinowej. Jej modernizacja trwała ogółem dwa lata. Środki pochodziły z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Licznie przybyli goście, przywitani przez panią dyrektor Ośrodka Kultury, Małgorzatę Walaszczyk – Faryj, wysłuchali następnie przemówienia burmistrza Dukli Marka Góraka, po którym odbyło się  otwarcie poprzez przecięcie wstęgi. Poświęcenia dokonał ks. Proboszcz Stanisław Siara. Uroczystość zainaugurowano występami dzieci ze szkółki baletowej, zespołu tanecznego „STEP” oraz popisów licznych wokalistów studia wokalnego „Bel Canto”:  Gabrieli Matyki, Arlety Urbańskiej, Katarzyny Makoś oraz Aleksandry Dyl.  Swój kunszt gry na akordeonie zaprezentował Szymon Faryj. Nie mogło zabraknąć także występu Zespołu Obrzędowo- Śpiewaczego „Szarotka” prezentującego specjalny program przygotowany na tę okazję. Głos zabrali starosta krośnieński Jan Juszczak  , przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dziedzic oraz goście z zaprzyjaźnionych Ośrodków Kultury: Halina Karwot - dyrektor  GOKiR w Świerklanach, Janusz  Jurczak - dyrektor MOK w Jastrzębiu – Zdroju, Kazimierz Popielarz – dyrektor MGOk w Sędziszowie Małopolskim oraz Dorota Świstak z GOK Iwonicz – Zdrój. Ciepło  i z pozytywnym zaskoczeniem wyrażali się o odnowionej sali, pamiętając jej poprzedni wygląd i podziwiając wkład pracy włożonej w jej modernizację.

galeria zdjęć

 
wystawa foto
plakat_wystawa_foto.jpg
 
piosenka patriotyczna
piosenka1013.jpg25 października w Zespole Szkół nr 2 odbyły się Vll gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. 22 uczestników oceniła komisja artystyczna w składzie Wioletta Madej, Anna Kosinkiewicz, Piotr Jakieła i Norbert Uliasz, która wyłoniła laureatów.  Nagrodzenie zaśpiewają na Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Miejscu Piastowym.

Laureaci

Szkoła Podstawowa
1. Bartłomiej Dębiec "MURY" SP Wietrzno
2. Emilia Zając "POLSKIE SKRZYDŁA" ZS nr 1 Dukla
3. Weronika Wnęk "NIE ŻAŁUJCIE DZIEWCZYNY" SP Równe

Gimnazum
1. Katarzyna Murdzek "OJCZYZNA" Gimnazjum Jasionka
2. Kinga Wróbel "TANGO' ZS nr 2 Dukla
3. Kamila Kula "Powrócisz tu" Gimnazjum Jasionka
4. Natalia Woźniak "MURY" Studio wokalne "Bell Canto" Dukla

 
SZAROTKI NA ZŁOTYCH GODACH
2013zgody.jpgZespół obrzędowo – śpiewaczy „Szarotki” uświetnił uroczystość 50 lat pożycia małżeńskiego, która odbyła się 24 października  w lokalu „Ziko” na ulicy Żwirki i Wigury. Oprócz paru ludowych piosenek grupa zaprezentowała także anegdoty i pełne humoru, barwne skecze. Występ został ciepło przyjęty przez zgromadzonych jubilatów. Było to po części także święto zespołu, gdyż jedna z członkiń, śpiewająca drugim głosem, Kazimiera Trybus także obchodziła 50-lecie pożycia i jak wszyscy jubilaci została odznaczona medalem oraz symbolicznym upominkiem.

 
Kiermasz
procar_2013.jpg
 
Wywiad

2013lux002.jpgWywiad z Jurkiem Głodem członkiem zespołu Lux Occulta

(autorka okładki Ela Biryło)

Zespół Lux Occulta powstał w 1994 r. w Dukli. Końcem lat 90 XX w. i na początku XXI w.  był najpopularniejszym obok Vader i Behemoth zespołem metalowym w Polsce. Ma w dorobku cztery płyty długogrające oraz jeden mini album. W 2002 r. po wydaniu dla portugalskiej wytwórni Maquiavel Music płyty „The Mother and the Enemy” zespół zawiesił działalność, którą wznowił dopiero w 2011 r. Na jesień zapowiadana jest premiera piątej płyty Lux Occulta zatytułowanej „Kołysanki”. Już teraz w Internecie można posłuchać (także za pośrednictwem strony OK Dukla) otwierającego nowy album utworu „Dymy”, którego brzmienie zapowiada duże zmiany stylistyczne w muzyce Lux Occulta. Zamiast metalowej ekspresji w Dymach słychać zimną elektronikę, rockowe gitary, akordeon oraz głosy Łemków z pobliskich Polan.

 

                                             posłuchaj utworu

Czytaj całość
 
Wakacje z OK
2013wakok.jpg23 lipca w Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia dla dzieci, które miały miło zapełnić wolny, wakacyjny czas. Oprócz gier, zabaw i konkursów, które prowadzili trzej opiekunowie, prowadzone były między innymi zajęcia modelarskie rozwijające precyzję i cierpliwość, sesje fotograficzne w których dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe modelki, przebierając się w różne stroje i pozując fotografowi, a także malarskie, a efekty pracy dzieci można było podziwiać na małej wystawce. Zorganizowana została także „Marzycielska poczta”. Nasi podopieczni mieli możliwość napisania listów do chorych dzieci z całej Polski, aby wywołać uśmiech na ich twarzy. Do listów dołączone były własnoręcznie narysowane obrazki. Następnie wszyscy wysłaliśmy korespondencję. Deszczowe dni spędziliśmy w Sali artystycznej, grając w gry edukacyjne, oglądaliśmy filmy i graliśmy w gry sprawnościowe. Mamy nadzieję, że podopieczni mile będą wspominać spędzony czas, a za rok odwiedzą zajęcia w jeszcze większym gronie. 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 378 z 552

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności