Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955423

Archiwum

Tańce i śpiewy na rynku
2014niedziela1008.jpg
10 sierpnia odbyła się kolejna wakacyjna "Muzyczna Niedziela" Zaproszono dwa zespoły. Pierwszym z nich był zespół ludowy pieśni i tańca „Volkstanzgruppe Süßen” z Niemiec. Wystąpił o godzinie 16.00. Grupa pieśni i tańca ludowego zaprezentowała swoją twórczość wykonując tańce oraz zachwycając dukielską publiczność prezentacjami niemieckich obrzędów, czerpiąc natchnienie z tradycji ludowej. W ramach poszerzenia horyzontów muzycznych kolejnym gościem na tegorocznej "Muzycznej Niedzieli" był zespół LARZ RELLER BAND. Pochodzący z Ukrainy. Grający różną muzykę głownie funk, brit pop, rock. Zespół jest aktualnie w trakcie trasy koncertowej po całej Polsce. Występ LARZ RELLER BAND spodobał się publiczności. Grupa, składająca się z 3 mężczyzn wkomponowała w swój występ polski utwór, czym urzekła publiczność. Zespól LARZ RELLER BAND zakończył "Muzyczna Niedzielę". Klimat tego dnia współgrał z cudownymi i wprawiający w pozytywny nastrój występami. Zaczynając od tradycyjnego folklorystycznego występu, kończąc na wpadających w ucho rokowych brzmieniach.

 
Na dukielskim rynku
2914niedziela2707.jpg
W dniu 27 lipca na rynku w Dukli miała miejsce kolejna Muzyczna Niedziela. Ośrodek Kultury zaprosił dwa zespoły oraz jedna solistkę. Występ pierwszego z nich odbył się o godzinie 18. 00. Zespół ASSEBLAGE wykonał utwory wprawiając widzów w pozytywny nastrój. Członkowie zespołu zaśpiewali wiele znanych hitów polskiej estrady. Muzyczną Niedzielę urozmaicił występ solistki Sandry Ciosek, który zachwycił swoim śpiewem zgromadzonych. Na deser dla fanów ciężkiego brzmienia wystąpił zespół P.A.G.E. Wokalista zaserwował fanom masę hard rockowych utworów z czego byli niezmiernie zadowoleni.

 
Dni Miasta

dni_dukli_2014.jpg

  Dnia 5 – 6 lipca 2014 roku odbyły się Dni Dukli 2014. Miejscem wydarzenia był jak w roku poprzednim plac przy obiektach MOSiR - u Dukla. Organizatorzy przygotowali bardzo urozmaicony program artystyczny. Ośrodek Kultury zaprosił znane gwiazdy polskiej estrady tj: Halinę Frąckowiak, KSU oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej Marcina Dańca. 

DNI DUKLI 2014
galeriua zdjęć

galeria video


 
Czytaj całość
 
Noc Kupały
  
sobotki2014.jpg

    21 czerwca na obiektach MOSiR odbyły się już tradycyjnie dukielskie Sobótki. Tym razem w oprawie folkloru naszych sąsiadów z Zakopanego. Prowadzący harnaś rozpoczął zabawę konkurencją góralskiego darta czyli rzucaniem siekierami do celu. Zawody wygrał Krystian Szucio. Dla dzieci odbyły się zawody ruletki o złoto z górskich kopalni. Konkurencje „jak się komu chochla kiwo” sprawiła dużo radości publiczności a wygrał ją pan Mariusz Szymański.
   Kolejnym elementem programu była nauka i pokaz góralskich tańców. I tak przez cały wieczór pojawiały się konkurencje, pokazy folkloru góralskiego przeplatane przypowieściami i żartami góralskimi. Z racji swej uprzejmości i gościnności prowadzący harnaś poczęstował przybyłą publiczność napojem harnasiowej mocy.
   Pod okiem florystyki chętni wili wianki, aby wieczorem tradycji stało się zadość i i kwiatowe małe arcydzieła mogły spłynąć z nurtem w noc świętojańską. Znalazł się jeden odważny, który wyłowił rzucony przez dziewczynę wianek co według wierzeń Słowian oznaczać miało szybkie zamążpójście. Jeśli wianek popłynął, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nieprędko, jeżeli by utonął to prawdopodobnie zostanie starą panną.
   O północy na placu imprezy zakwitł kwiat paproci, na tyle cenny, iż nie zabrakło całej rzeszy amatorów-poszukiwaczy. Jak góralska wieść niesie – kto znajdzie kwiat paproci to bardzo się wzbogaci ale niestety nie zazna miłości. Owym, który odnalazł kwiat paproci i nie przestraszył się ludowych przesądów był Krystian Frączek. Wygrał weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu „Grand Nosalowy Dwór” w Zakopanem.
   Przez cały wieczór prowadzącemu i ośmioosobowej grupie tancerzy przygrywała kapela Marcina Walkosza. Na zakończenie imprezy DJ Stanisław Rokosz bawił publiczność utworami znanymi i lubianymi. Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne z góralską kuchnią, wesołe miasteczko. Około godziny 2.00 zakończyła się tegoroczna Sobótka po Góralsku czyli Biesiada Janosikowa przygotowana przez Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie - Lewicowy Odłam Krystynki z Zakopanego.

 
Wrocanka
dsc_1004.jpg15 czerwca we Wrocance odbyła się impreza połączona z festynem 'Święto truskawki" Podczas imprezy gościnnie wystąpił zespól Mali Łęczanie działający przy stowarzyszeniu "Jedność" w Łękach Dukielskich i Ośrodku Kultury w Dukli . Zespół wystąpił z programem ze śpiewem i tańcem. Podczas imprezy można było wziąć udział w rozlicznych konkursach. Nasz podopieczna Milena Buczyńska zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji szypułkowania truskawek - gratulujemy. Kierownikiem zespołu jest Henryk Kyc za część taneczną natomiast odpowiada instruktor z Ośrodka Kultury w Dukli Norbert Uliasz.
 
Muzeum
muzeum_ml.jpg14 czerwca na placu przed Muzeum Historycznym „Pałac” w Dukli odbyła się impreza podsumowująca projekt pn. W kręgu tradycji i kultury w Beskidzie Dukielskim. Impreza połączona była z otwarciem wystawy kiermaszem rękodzieła artystycznego, kiermasz regionalnych produktów wraz z ich degustacją. Podczas imprezy wystąpiły zespoły z Łęk Dukielskich „ Łęczanie” i zespół ‘Mali Łęcznie” działający również przy Ośrodku Kultury w Dukli. Projekt jak i impreza współfinansowane były przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 
Konkrs piosenki
piosenka_2014.jpg13 czerwca w siedzibie Ośrodka Kultury odbyl sie I Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. Wysłuchaliśmy 44 prezentacji okalnych. Każdy pochwalił sie swoim głosem. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Wojciech Krężałek, Janusz Ciereszyński, Wioletta Madej i Barbara Pudło, postanowiła wyróżnić i przyznać nagrody w:
Kategorii I
I miejsce Karolina Kołacz - Studio Wokalno- Instrumentalne w Krośnie
II miejsce Maria Jarosz - ZS w Sieniawie
III miejsce Marco Casahuaman - Studio Bell Canto w Dukli
wyróżnienie: Karol Gromek - SP w Draganowej, Joanna Kawulok - SP w Glojscach, Weronika Wnek - indywidualnie Równe
kategorii II
i miejsce Weronika Lechowicz - Społeczna Szkoła Muzyczna w Krośnie
II miejsce Michał Kondyjowski - ZS w Sieniawie
III miejsce Aleksandra Sołtysik - ZS w Sieniawie
wyróżnienie: Dominika Sikora, Zespół "Rytm" - ZS w Sieniawie, Aleksandra Huta - ZS w Sieniawie, Marlena Rygiel - Społeczna Szkoła Muzyczna w Krośnie
kategorii III
I miejsce Sandra Ciosek - ZS nr4 w Krośnie
II miejsce Ewelina Witalec - Społeczna Szkoła Muzyczna w Krośnie
III miejsce Arleta Urbańska - Studio Bell Canto w Dukli
wyróżnienie: Andżelika Bocheńska - Jedlicze, Adriana Bocheńska - Jedlicze, Julita Dunaj - Społeczna Szkoła Muzyczna w Krośnie

 
Targi Kulinariów
    25 maja odbyły się już po raz drugi Targi Kulinariów w Iwoniczu. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Krośnie a przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Spotkanie otworzył Wicestarosta Pan Andrzej Guzik po czym przywitał wszystkich i podziękował za trud włożony w kultywowanie tradycji, przekazywanie następnym pokoleniom oraz przygotowanie stoisk. Celem imprezy była promocja produktów wytwarzanych metodami tradycyjnymi na terenie powiatu krośnieńskiego, będących dziedzictwem kulinarnym naszego regionu. Wystawcami były Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły kształcące w zawodach gastronomicznych oraz regionalne stowarzyszenia. Organizatorzy przygotowali dwa konkursy na NAJŁADNIEJSZĄ POTRAWĘ I NAJŁADNIEJSZE STOISKO. Przedstawicielki naszych kół gospodyń stanęły na wysokości zadania i zdobyły kolejno: II miejsce KGW z Barwinka z Panią Anną Delimatą na czele za „ najładniejsze stoisko" i wyróżnienie KGW z Równego z przewodniczącą Panią Grażyną Kłap za " najsmaczniejszą potrawę”, zupę cebulową.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 379 - 396 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności