Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4803
Artykułów: 1289
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17657577

Archiwum

Niedziela w rytmie rocka
muznied
The Exile - Iwona Kielar
11 sierpnia na dukielskim rynku odbyły się kolejne koncerty z cyklu „Muzyczne niedziele z Ośrodkiem Kultury”. Tym razem licznie przybyła publika miała okazję posłuchać zespołów grających w nurcie rocka i bluesa.

    Jako pierwsza zaprezentowała się kapela The Exile z Miejsca Piastowego. Mocne, hard rockowe brzmienie wraz z ekspresyjnym kobiecym wokalem to cechy charakterystyczne grupy. Był to dopiero drugi występ nowo powstałego zespołu.
  
   W bluesowym klimacie zagrała krośnieńska formacja Black Dust. Mocny, zachrypnięty głos wokalisty i melodyjna gra gitary stworzyły niezwykłą atmosferę, a na bluesowy rytm nikt nie pozostał obojętny.

   Muzyczne niedziele zakończył duet Elen, składający się z wokalistki i gitarzysty. Był to spokojny, akustyczny występ, lecz nie pozbawiony wokalnych popisów. Fragmenty koncertów oraz zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.

 
muzyka

muzyczna_szansa_1.jpg


 
nowe
Image     Po kilkunastu latach przerwy Lux Occulta wróciła w nowej odsłonie. Utwór "Dymy" w sieci pojawił się 31 lipca. Premiera nowego albumu, "Kołysanki" jak zapewniają muzycy, odbędzie się jesienią. Życzymy sukcesu z nową płytą...

                                                         posłuchaj utworu
 
Wakacje z OK
2013wakacjeok.jpg
 
Dni Dukli 2013
wodecki
Zbigniew Wodecki
Tegoroczne Dni Dukli rozpoczęły się jak zwykle Uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Muzeum Historycznym – Pałacu w Dukli,a w międzyczasie na stadionie MOSiR odbył się mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi zespołami z Węgier, Rumunii i naszą dukielską drużyną old boy.

   O godzinie 17.00 rozpoczął się spektakl dla dzieci pt. „Zabawiątka”. W trakcie spektaklu odbyły się wybory małego mistera i małej miss. Dziecięca komisja powołana przez organizatora orzekła, iż Małą Miss Dni Dukli zostanie Julia Szczurek - 6 lat, z Cergowej a misterem czteroletni Krzysztof Rygiel z Dukli. Dzieci tym razem musiały zaprezentować się jako „ekoludki”

   Po godzinie 18 zainstalował się na scenie zespół „Iwo Dixie Jazz Band” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwoniczu Zdroju; w godzinnym koncercie usłyszeć można było muzykę jazzową głównie typu dixieland. Zaraz po koncercie Burmistrz Dukli pan Marek Górak uroczyście otworzył Dni Dukli 2013.Czytaj całość
 
taniec
Image
Zespół z Turcji
29 czerwca, w godzinach wieczornych, na dukielskim rynku wystąpił zespół taneczny "Sosyal Rumeli Platformu Dernegi" z Bursy w Turcji w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystyczneg.

 
Kiermasz Sztuk Kulinarnych
jadło
Stoisko z wędlinami
      23 czerwca na dukielskim rynku odbył się pierwszy etap Kiermaszu Podkarpackiej Tradycyjnej Sztuki Kulinarnej. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury w Dukli.

      Podczas imprezy, koncertowały zaproszone zespoły ludowe (Chorkowianie, Łęczanie i Szarotka-Duklanie), obywały się liczne warsztaty, pogadanki, degustacje, pokazy produkcji, wędzenia i przechowywania płodów rolnych, obróbki mleka i serów oraz miodu. Warsztatami i stoiskami z tradycyjnymi i ekologicznymi potrawami zajęły się Koła Gospodyń Wiejskich z Barwinka z przewodniczącą Anną Delimatą i Tylawy na czele panią Anetą Gęborys. Obróbkę sera i mleka pokazały i skrzętnie wytłumaczyły Panie ze Mszany: Maria Trzebunia, Maria Wielgosz, Agnieszka Cygler i Irena Szymczyk. Stoisko z miodami przygotował pan Krzysztof Bałon z Niżnej Łąki z pomocą żony Marty, która to przedstawiła cudowne właściwości miodu i innych produktów pochodzących z ula. Stoisko z przetwórstwem mięsa obejmowało wędzenie szynek i boczków oraz wekowanie pasztetów – informacji na temat wykorzystania mięs i technik przerobu udzielał pan Zenon Kostyra z Dukli. Promocyjne stoisko z wędzarnią oraz tradycyjnymi i ekologicznymi wędlinami domowymi bez konserwantów przygotował Zakład Mięsny „Jasiołka” z Dukli.

   Z wielu zaproszonych przez organizatora gości przybył m.in. Burmistrz Dukli pan Marek Górak z małżonką, przedstawiciele rady miejskiej oraz Prezes Zarządu Radia Rzeszów pan Henryk Pietrzak.

   Z racji tego, że impreza odbywała się w wieczór Sobótkowy to nie mogło się obyć bez puszczania wianków na wodę.

    Imprezie towarzyszyły Targi Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego. Swoją ofertę przedstawili liczni producenci produktów regionalnych nie tylko z okolic Dukli – można było podziwiać i zakupić użytkowe i artystyczne wyroby z lipy i dębu, wikliny, ze skór, różnego rodzaju biżuterię, ozdoby ogrodowe, płaskorzeźby i rzeźby (aniołki i świątki), wyroby z wosku pszczelego czy wyroby ceramiczne.

Atrakcją dla dzieci był dmuchaniec z „Fikolandu”.

    Na zakończenie imprezy w trzygodzinnym, muzycznym bloku wystąpiła Krakowska Grupa Biesiadna, która bawiła przybyłą publiczność muzyką z różnych stron świata.

    Ośrodek Kultury dziękuje zespołom za przygotowanie oprawy artystycznej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoisk kiermaszu.

 
plener
plener
Plener Malarski
„Dukielskie pejzaże” – to tytuł pleneru malarskiego, który został zorganizowany po raz pierwszy przez Ośrodek Kultury w Dukli. Wydarzenie odbyło się w dniach od 19 do 25 maja 2013 roku. Czas spędzony w Dukli, zaowocował powstaniem obrazów inspirowanych pięknem przyrody, zabytków oraz atmosfery panującej w Dukli. Artyści nadali znanym nam obiektom, widokom nowe, świeże spojrzenie, można powiedzieć ze odkryli Duklę na nowo.

Galeria zdjęć

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 379 - 396 z 552

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności