Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5114
Artykułów: 1328
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18931739

Archiwum

Wywiad

2013lux002.jpgWywiad z Jurkiem Głodem członkiem zespołu Lux Occulta

(autorka okładki Ela Biryło)

Zespół Lux Occulta powstał w 1994 r. w Dukli. Końcem lat 90 XX w. i na początku XXI w.  był najpopularniejszym obok Vader i Behemoth zespołem metalowym w Polsce. Ma w dorobku cztery płyty długogrające oraz jeden mini album. W 2002 r. po wydaniu dla portugalskiej wytwórni Maquiavel Music płyty „The Mother and the Enemy” zespół zawiesił działalność, którą wznowił dopiero w 2011 r. Na jesień zapowiadana jest premiera piątej płyty Lux Occulta zatytułowanej „Kołysanki”. Już teraz w Internecie można posłuchać (także za pośrednictwem strony OK Dukla) otwierającego nowy album utworu „Dymy”, którego brzmienie zapowiada duże zmiany stylistyczne w muzyce Lux Occulta. Zamiast metalowej ekspresji w Dymach słychać zimną elektronikę, rockowe gitary, akordeon oraz głosy Łemków z pobliskich Polan.

 

                                             posłuchaj utworu

Czytaj całość
 
Wakacje z OK
2013wakok.jpg23 lipca w Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia dla dzieci, które miały miło zapełnić wolny, wakacyjny czas. Oprócz gier, zabaw i konkursów, które prowadzili trzej opiekunowie, prowadzone były między innymi zajęcia modelarskie rozwijające precyzję i cierpliwość, sesje fotograficzne w których dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe modelki, przebierając się w różne stroje i pozując fotografowi, a także malarskie, a efekty pracy dzieci można było podziwiać na małej wystawce. Zorganizowana została także „Marzycielska poczta”. Nasi podopieczni mieli możliwość napisania listów do chorych dzieci z całej Polski, aby wywołać uśmiech na ich twarzy. Do listów dołączone były własnoręcznie narysowane obrazki. Następnie wszyscy wysłaliśmy korespondencję. Deszczowe dni spędziliśmy w Sali artystycznej, grając w gry edukacyjne, oglądaliśmy filmy i graliśmy w gry sprawnościowe. Mamy nadzieję, że podopieczni mile będą wspominać spędzony czas, a za rok odwiedzą zajęcia w jeszcze większym gronie. 
Balet
zapisy_balet.jpg
 
Ognisko muzyczne
ognisko_zapisy.jpg
 
Taniec
zapisy_gabi.jpg
 
Zapisy
szarotki_zapisy.jpg
 
Podkarpackie Sztuki Kulinarne
Drugi etap Kiermaszu Podkarpackiej Tradycyjnej Sztuki Kulinarnej miał miejsce 1 września 2013r. Festiwal smaków rozpoczął się o godzinie 16.00. Projekt współfinansowany był przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej a organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury w Dukli. O godzinie 16.00 zaproszeni rękodzielnicy rozstawili stanowiska, twardo stali i czekali na klientów. Gościliśmy również przedstawicieli Gospodarstwa Sadowniczego z powiatu sandomierskiego, którzy należą do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Od nich otrzymaliśmy przepis m.in. na „Zalewajką Świętokrzyską”. O godzinie 15.30 zaproszone Koła Gospodyń rozstawiły stoły z przygotowanym jadłem, przetworami jak i przepisami. Jednak deszcz nie pozwolił przeprowadzić imprezy zgodnie z planem. Całość z powodu ciągłych opadów przeniesiona została do hali MOSiR-u. Jadło regionalne i przetwory cieszyły się dużą popularnością wśród gości – szybko znikało ze stołów to co przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich i instruktorzy. Przeprowadzono konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec” z płodów rolnych. Na imprezie gościliśmy wielu znakomitych gości z powiatu, burmistrza Dukli, radnych oraz przedstawicieli miejscowych mediów, miesięcznika „Dukla.pl” oraz portal internetowy „eDukla.pl”

Wyniki konkursu na ‘Najpiękniejszy Wieniec”:
I miejsce otrzymał wieniec z Równego
II miejsce wieniec z Barwinka
III miejsce wieniec z Lipowicy
IV miejsce wieniec z Łęk Dukielskich, Wietrzna, Nadola, Cergowej, Teodorówki, Mszany, Głojsc, Nowej Wsi, Tylawy i Zboisk,

Dla gości wystąpił zespół „Szarotka Duklanie”, Zespół Koła Gospodyń z Głojsc” i zespół „Równianie” z pieśniami ludowymi i obrzędem „Kiszenie kapusty”. Na koniec - wszyscy wspólnie biesiadowali. Imprezę zakończyliśmy tuż przed 22.00. Ośrodek Kultury dziękuje Kołom Gospodyń za przygotowanie stołów oraz instruktorom z Równego za pomoc w realizacji projektu (pani Grażynie Kłap), z Tylawy (pani Anecie Gęborys), z Łęk Dukielskich (pani Marii Kołacz) z Głojsc (pani Czesławie Czepidze). Organizatorzy dziękują również pracownikom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia", którzy pilotowali i służyli doradztwem w realizacji projektu.
 
Dożynki Gminne
Tegoroczne dożynki spłynęły strugami deszczu. Delegacje wieńcowe tym razem spotkały się w kościele parafialnym pod wezwaniem Marii Magdaleny. Wzięły udział w Uroczystej Mszy Świętej, którą celebrował i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Micheasz Okoński, gwardian dukielskiego klasztoru oo. Bernardynów. Oprawę mszy przygotował zespół „Szarotka – Duklanie”, natomiast dzielenie poświęconym chlebem uświetniło śpiewem Koło Gospodyń Wiejskich z Głojsc. Zaraz po mszy komisja powołana przez organizatora w składzie Grażyna Ostrowska, Krystyna Boczar- Różewicz i Renata Górak oceniła wieńce po czym 13 delegacji udało się po poświęceniu plonów na plac przy obiektach MOSiR-u. Deszcz przeszkodził w zorganizowaniu dalszej części programu. Na hali MOSiR-u odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoja obecnością ks. Stanisław Siara, przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Andrzej Guzik, Grażyna Ostrowska, Andrzej Krężałek, oraz przedstawiciele rady miejskiej w Dukli z przewodniczącym rady na czele, oraz sołtysi. Obsługę i catering zapełniła firma Hotel Krosno – Nafta.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 397 - 414 z 582

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności