Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1386
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19957195

Archiwum

Lux Occulta
lux_occulta_koysanki.jpg13 marca 2014r. w sprzedaży pojawił się nowy album zespołu Lux Occulta, zatytułowany "Kołysanki". Autorem muzyki jest Jurek Głód, autorką okładki jest Elżbieta Biryło. Nie jest to płyta taka jak poprzednie, słychać w niej duże zmiany stylistyczne.
Płyty do nabycia w siedzibie Ośrodka Kultury w Dukli, ul. Kościuszki 4.

Tracklista:

"Dymy", "Samuel wraca do domu", "Mieczów siedem", "Serca tu mają tylko dzwony", "Sen jest lżejszy od powietrza", "Karawanem fiat", "Bieluń i chryzantemy", "Bądź miłościw". 
 
Kiermasz Wielkanocny
2014kiermasz.jpg13 kwietnia w Niedzielę Palmową po raz trzeci został zorganizowany Wielki Kiermasz Wielkanocny, którego celem jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, integracja mieszkańców gminy, przybliżenie kultury tradycyjnej. Podczas kiermaszu na stoiskach przygotowanych przez KGW z Barwinka i Głojsc mieszkańcy mogli skosztować i nabyć specjałów świątecznych w postaci bab wielkanocnych, faszerowanych jajek z chrzanem, ciast itp. Specjalność pani Marii Kołacz z Łęk Dukielskich pascha wielkanocna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stoiska ze ZS nr 1 i 2 w Dukli na czele z panią Marią Fornal oraz szkoły w Iwli oferowały kartki świąteczne, pisanki, stroiki wykonane przez uczniów. Na stole przygotowanym przez panią Ewę Kaczmarską-Więckowską wraz z dziewczynami nabyć można było pięknie zdobione pisanki. Na tegorocznym kiermaszu po raz pierwszy gościło stoisko z żydowskimi specjałami przygotowanymi przez pana Jacka Koszczana. Nie zabrakło także świątecznego gorącego żuru, którym częstowano wszystkich uczestników. Podczas kiermaszu zostali nagrodzeni laureaci Gminnego Konkursu Na Najpiękniejszą Pisankę, Palmę i Stroik Wielkanocny. Nagrodzonym dyplomy i nagrody wręczał pan Burmistrz Dukli Marek Górak wraz z panią Dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzatą Walaszczyk-Faryj. Na koniec pan burmistrz złożył wszystkim życzenia świąteczne, a pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu.

 
"BEL CANTO" wielki sukces
2014sanok.jpgUczestniczka studia wokalnego „BEL CANTO” działającego przy Ośrodku Kultury w Dukli Katarzyna Makoś została laureatką I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki na Pograniczu, który odbyła się w dniach 6-8 kwietnia 2014r. w Sanoku. Organizatorem festiwalu była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku i Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. W jury zasiedli Jacek Piskorz muzyk - przewodniczący jury: Iwona Bodziak - sekretarz jury, Hania Stach – członek jury, Grzegorz Oliwa - członek jury. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. I tym razem naszej wokalistce udało się wyśpiewać drugie miejsce na podium i znaleźć się wśród najlepiej śpiewającej młodzieży. Zachwyciła jurorów i publiczność efektownym wykonaniem utworów.
Gratulujemy Katarzynie i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.
 
Poezja Patriotyczna-eliminacje
2014poezjapatri.jpg
W dniu 10 kwietnia w sali widowiskowej OK odbył się Eliminacje Gminne do VIII Konkurs Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Na scenie zaprezentowało się 31 wykonawców. Komisja artystyczna grono pedagogiczne ze szkół, które wzięły udział w konkursie w osobach: Dorota Lenkiewicz-Jasionka, Joanna Braja-Wietrzno, Stanisław Mysza-Głojsce, Urszula Pachana-Szpiech-Łęki Dukielskie i Anna Zborowska-Kołacz postanowiła wyłonić laureatów:


Szkoły podstawowe:
1. Laura Woźniak - Piosenki Warszawskie (fragment) - Głojsce
2. Milena Bień - O Boże. Kazimiera Iłłakowiczówna - Jasionka
3. Martyna Gac - Modlitwa za ojczyznę, autor nieznany - Łęki Dukielskie
4. Wiktor Rajchel - Ojczyzna, K.I Gałczyński - Dukla
5. Bartłomiej Dębiec - Rzadko na moich wargach, Jan Kasprowicz - Wietrzno

Gimnazja
1. Tomasz Lorenc - Polscy bandyci, autor nieznany - Jasionka
2. Weronika Mazurek - Za Ural, hen precz, M.Jonkajtys - Jasionka
3. Aleksandra Szpiech - Do polskiego Chłopięcia, Władysław Bełza - Wietrzno

Laureaci zaprezentują Gminę Dukla w VIII Powiatowym Konkursie Polskiej Poezji w Iwoniczu. Powodzenia.
 
Konkurs Wielkanocny Rozstrzygnięty
2014kraszanka.jpgW dniu 9 kwietnia odbył się konkurs wielkanocny, który był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz dorosłych. Na konkurs wpłynęło 98 prac. Oceniane one były w pięciu kategoriach: pisanka, kraszanka, malowanka-zdobiona metodą tradycyjną, pisanka współczesna, palma wielkanocna mała i duża i stroik wielkanocny. Ogółem przyznano 26 miejsc oraz 22 wyróżnienia. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 kwietnia o godz. 14.00 (mała sala ZS nr1 w Dukli wejście od placu zabaw) podczas kiermaszu wielkanocnego. Komisja artystyczna w składzie przewodnicząca Krystyna Boczar-Różewicz, Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Anna Kosinkiewicz, Norbert Uliasz postanowiło nagrodzić :

Czytaj całość
 
Zwyczaje wielkanoce
2014pisanka.jpg7 kwietnia w sali artystycznej Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie pt.: „Wspólne Malowanie Jaj”. Do pracy zasiedli doświadczeni zdobnicy lokalni i osoby początkujące. W miłej atmosferze, pośród rozmów i wymiany doświadczeń szybko minął wieczór, którego efektem końcowym były przepiękne, kolorowe pisanki. Każda przybyła osoba wyszła z jajkami gotowym do włożenia w koszyczek wielkanocny. Cieszymy się ze tradycja pisania jajek nie została zapomniana, a symbol jajka jako triumf życia nad śmiercią umacnia nasze więzi rodzinne podczas śniadania wielkanocnego. Do wspólnego pisania jajek usiedli uczniowie ZS w Dukli, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mszany i Łęk Dukielskich oraz mieszkańcy Dukli. 
plener malarski
2014plener.jpgCzytaj całość
 
Nagroda Główna
2014jaso.jpg21 marca, będącego pierwszym dniem wiosny, w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER, będącej rywalizacją o statusie wojewódzkim. Zaprezentowało się 60 wykonawców z Jasła, Rzeszowa, Przemyśla, Lubaczowa, Leżajska, Krosna, Dukli, Gorlic, Biecza, Kołaczyc, Sieklówki, Cieklina, Brzysk i Lipnicy Dolnej. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury postanowiło przyznać NAGRODĘ REKTORA PWSZ W KROŚNIE dla Katarzyny Makoś reprezentującej studio wokalne "BEL CANTO" działające przy Ośrodku kultury w Dukli. Organizatorem Konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Powiat Jasielski. Partnerem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konkurs sponsorowali: Aristo Cafe oraz Kawiarnia Restauracja Parkowa.

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 397 - 414 z 615

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności