Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4803
Artykułów: 1289
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17657549

Archiwum

ZAPRASZAMY
ognisko.jpg
 
Święto plonów
Image
Delegacja wiencowa - Łęki Dukielskie
Czas dorocznych żniw już poza nami. W większości sołectw naszej gminy odbywały się już dożynki wiejskie. 26 sierpnia br. w Dukli odbyły się Dożynki Gminne. Delegacje wieńcowe spotkały się w dukielskim rynku. Stąd korowodem dożynkowym przeszły do kościoła pw. św. Jana z Dukli, gdzie odbyła się msza święta dożynkowa celebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza dukielskiej fary Stanisława Siary.

Galeria video
Galeria zdjęć I
Galeria zdjęć II

Malowanie twarzy - Galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Folklor w Łękach Dukielskich
Image
   Kolejne, VIII już święto muzyki i folkloru w Łękach Dukielskich - poza nami. Po raz kolejny również doświadczyliśmy wstawiennictwa św. Jana z Dukli i Spotkania odbyły się bez kropli deszczu pomimo całego tygodnia z opadami.

   Nasi tancerze z zespołu 'STEP"  przekroczyli kolejną barierę, gdyż wystąpili przed - zawsze trudną - własną publicznością.


Czytaj całość
 
Dni Dukli 2012
Image
Bayer Full - Sławomir Świerzyński
Dni Dukli 2012 Tegoroczne Dni Dukli jak już tradycja nakazuje przebiegły pod banderą deszczowej pogody. I w sobotę i niedzielę padało. Dni miasta jak zwykle rozpoczęto uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Muzeum Historycznym „Pałac" w Dukli. O godzinie 16 odbył się Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Dni Dukli 2012 na stadionie MOSiR. W tym samym czasie mogliśmy podziwiać na scenie w bloku dla dzieci teatrzyk „Przygody foczki Akrobatki" oraz wybory Małej Miss i Misstera

Czytaj całość
 
piknik
Image
Festyn parafialny - ogrody klasztorne
8 lipca na terenie klasztoru OO. Bernardynów odbyły się uroczystości związane z kultem św. Jana a Dukli. O godzinie 11.00 koncelebrowana została suma odpustowa pod przewodnictwem jego Eminencji Ks. Kardynała Mariana Jaworskiego a o godzinie 17.00 w ogrodach dukielskiego klasztoru odbył sie festyn parafialny. Festyn rozpoczął się występem zespołu „Drogowskaz” z Leżajska, następnie na scenie naprzemiennie stawały zespoły działające w gminie : Równianie z Równego, Szarotka - Duklanie i Acola z OK w Dukli. Ojcowie bernardyni przygotowali kilka atrakcji i w trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z ogrodu zabaw, można było również obejrzeć eksponaty w mobilnym muzeum Jana Pawła II, jak i przejechać się motorem. Parafianie przygotowali dużo różnych słodkości i ciast, ze sprzedaży, których dochód przeznaczony zostanie na remont frontonu kościoła zespołu klasztornego. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki i rozdano nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego z Udziałem Poetów Polonijnych im. Św Jana z Dukli. W kategorii regionalnej I miejsce zdobyła Danuta Kostyra z Dukli, w kategorii ogólnopolskiej I miejsce Regina Nachacz z Rzeszowa, II Arkadiusz Stosur z Krakowa, Maria Stefanik z Żarnowca, III miejsce Ewa Błażewicz Matwij z Łodzi, wyróżnieni zostali Marta Osiadły z Jarosławia, Jarosław Jan Fik z Warszawy i Mieczysław Gruda z Łodzi, w kategorii polonijnej I miejsce zajął Adam Szeluga z Jewett City. Ogłoszone również zostały wyniki konkursu plastycznego: I miejsce zajęła Gabriela Szczepanik, II miejsce Wiktor Rajchel i III miejsca ex aequo Wiktor i Michał Wójcik. Imprezę zakończyła zabawa taneczna trwająca do 21.30, a bawiącym sie przygrywał zespół „Drogowskaz” zaproszony przez kustosza ojca Micheasza. Ojcowie Bernardyni poprzez wstawiennictwo św. Jana zapewnili świetna pogodę i jeszcze lepszą atmosferę na cały czas trwania imprezy. Współorganizatorem pikniku był Ośrodek Kultury w Dukli.
 
muzyczna niedziela
Image
Iwo Dixie Jazz Band z Iwonicza Zdroju
Pierwszego lipca na dukielskim rynku odbyła się pierwsza impreza z cyklu "Niedziela z muzyką i humorem" Wystąpiły zespoły "Lubatowianie", "Iwo Dixie Jazz Band" wokalistki ze "Studia Piosenki Swing" z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz kabaret "Z za miedzy", który uraczył publiczność turystyczno - sportową dawką humoru.
W pierwszej części usłyszeć można było muzykę ludową i pieśni regionalne, a w drugiej muzykę jazzową głównie typu dixieland.

 
Noc Kupały
Image
Balowie z Baligrodu
   23 czerwca na placu przypałacowym w Dukli po kilkuletniej przerwie i w słonecznej pogodzie odbyły się Sobótkowe Spotkania z Folklorem oraz Festiwal Rzemiosła, Rękodzieła i Zapomnianych Smaków. Impreza współorganizowana była przez Ośrodek Kultury i Lokalne Grupy Działania "Kraina Nafty" i "Nasze Bieszczady"
Noc świętojańską uświetniły swoją obecnością zespoły: Bieszczadzka Rodzinka, Chorkowianie z Chorkówki, Rogowice z Rogów, Balowie z Baligrodu oraz Szarotka z Dukli oraz rękodzielnicy Dorota i Grzegorz Gniady z Lubatowej, Marek Słabczyński z Jaślisk, Joanna Duma z Komańczy, Alina Gałęza i Zbigniew Brzeziński z Leska. Żałujemy, że żaden z zaproszonych lokalnych twórców nie przybył by uświetnić noc kupalną.
   W programie nie zabrakło tradycyjnego puszczania wianków na wodę, wspólnego śpiewania, palenia ognisk i kropoczy. Poszukiwano kwiatu paproci, za którego znalezienie przewidziana była nagroda. Ostatnim punktem programu dukielskiej nocy kupały była zabawa taneczna, do której przygrywał zespół "Bakarat". Impreza zakończyła się o godz. 2 w nocy.
   Dukielski Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim zespołom i rękodzielnikom, władzom Lokalnych Grup Działania, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce, Kołu Gospodyń wiejskich z Barwinka, Kołu seniora 50+ z Komańczy i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu imprezy.
 
Dorobek Kulturalny Szkół
dks
Dorobek Kulturalny
14 czerwca br. w sali gimnastycznej ZS nr 1 w Dukli odbył się konkurs Dorobku Kulturalnego Szkół Gminy Dukla. W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe z Głojsc, Jasionki, Tylawy, Wietrzna i Dukli a także gimnazja z Równego, Jasionki i Dukli. Komisja w składzie przewodnicząca Dorota Świstak, Dorota Szczurek, Norbert Uliasz, Małgorzata Walaszczyk – Faryj po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca:


Kat. Szkoła Podstawowa
I miejsce Szkoła Podstawowa Dukla ,, Wiosenna Łąka”
II miejsce Szkoła Podstawowa Jasionka ,, Z krainy Baśni”
II miejsce Szkoła Podstawowa Głojsce ,, Rodzinka na 102”
III miejsce Szkoła Podstawowa Wietrzno ,,Wspomnienie Dnia Babci I Dziadka”
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa Tylawa ,, Śpiewamy i przedstawiamy wiersze Jana Brzechwy”

Kat. Gimnazjum
II miejsce Gimnazjum Równe ,,W kolorowym Świecie Baśni”
III miejsce Gimnazjum Dukla ,, Widowisko słowno-muzyczne”
Wyróżnienie Gimnazjum Jasionka ,,…………….”
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 415 - 432 z 552

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności