Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955405

Archiwum

Kolędowanie w Łękach Dukielskich
2014lekid.jpg„Szarotki-Duklanie” na V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 6 stycznia w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łękach Dukielskich odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku uczestniczyło w niej 322 wykonawców. Jako goście byli obecni między innymi przedstawiciele władz powiatu, dyrektorzy ośrodków kultury oraz dyrektorowie placówek. Uroczystą Mszę świętą odprawił ojciec gwardian Micheasz Okoński oraz ks. Zdzisław Babiarz. Następnie przystąpiono do koncertu, w trakcie którego zaprezentowano 46 kolęd. Jednym z uczestników był Zespół obrzędowo - śpiewaczy „Szarotka - Duklanie”. Każdy występ nagrodzono gromkimi brawami, a na koniec głos zabrali przedstawiciele powiatu, prezes stowarzyszenia „Jedność”, a także ksiądz proboszcz. Całość została zarejestrowana przez katolickie radio „Fara”.
   Zwieńczeniem tego pięknego popołudnia i wieczoru była wspólna kolacja w sali widowiskowej. Zespół „Szarotka-Duklanie” serdecznie dziękuję za poczęstunek i mile spędzony czas.

 Organizatorami przeglądu byli:
- Starostwo Powiatowe w Krośnie
- Ośrodek Kultury w Dukli
- Stowarzyszenie Kulturalno - Rekreacyjne „Jedność” w Łękach Dukielskich.
- Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łękach Dukielskich 
koncert
leczanie2013.jpg     22 grudnia w sali widowiskowo-kinowej w Dukli odbył się jak co roku koncert Bożonarodzeniowy pn.  „Gdy się Chrystus rodzi…” W tym roku Ośrodek Kultury w Dukli  zaproponował dla mieszkańców śpiewaną formułę koncertu. Wystąpili m.in. wokaliści studia wokalnego Bel Canto, zespół „Mali Łęczanie” z Łęk Dukielskich oraz zespół „Szarotka-Duklanie”. Po koncercie ojciec Micheasz Okoński gwardian klasztoru oraz burmistrz Dukli pan Marek Górak, złożyli świąteczne życzenia mieszkańcom naszej gminy, po czym burmistrz podzielił się z mieszkańcami opłatkiem. Po części artystycznej wszyscy udali się na wigilijny poczęstunek. Ośrodek Kultury dziękuje artystom, którzy uświetnili koncert jak i wszystkim przybyłym gościom.

 
Wyniki konkursu

szopki2013.jpg13 grudnia komisja artstyczna dokonała oceny prac przywiezionych do siedziby Ośrodka Kultury na Konkurs  Szopki i Stroika Świątecznego. Jednomyślnie postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i miejsca na podium.

Czytaj całość
 
Kiermasz Bożonarodzeniowy 2013
kiermasz2013.jpg      15 grudnia Ośrodek Kultury w Dukli z panią Sabiną Okońską-Majdosz oraz grupą wolontariuszy zorganizowali Kiermasz Świąteczny, z którego dochód został przekazany na rzecz najbiedniejszych dzieci z naszej gminy. Podczas całej imprezy na odwiedzających nasze stoiska czekało wiele atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na parkingu przed przedszkolem stały namioty, a w nich specjały z ciasta kruchego pierników i mufinek. Wolontariuszki zachęcały przechodniów i pomagały w ozdabianiu pierników czy malowaniu bombek do świątecznych stoików. Aby rozgrzać zmarznięte dłonie organizatorzy przygotowali dla wszystkich odwiedzających kiermasz, coś dla ciała, a mianowicie świąteczny barszcz, którym to można było popić kiełbaskę z grilla.
    Na małej Sali ZS nr 1 rozstawione były stoiska ze smakołykami świątecznymi przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz stanowiska z ozdobami świątecznymi, które przygotowały dzieci pod kierownictwem pani Marii Fornal oraz grupa z Mszany na czele z panią sołtys Ewa Kaczmarską-Więckowską.
    Organizatorzy dziękują firmie „Jasiołka” z Dukli, Delikatesom „Centrum” , Hurtowni „Zostań”, za pomoc materialną i finansową. Dziękują również Ninie Szczurek, Dżesice Urbanik, Krystynie Boczar-Różewicz, Ninie Szczurek za pomoc w przygotowaniu kiermaszu. Dziękujemy ZS nr1, Przedszkolu, Kawiarni pod „Piratem”, rodzicom przedszkolaków za pomoc w rzeczową oraz mieszkańcom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli naszej akcji.
 
konkurs kolęd


Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza do wzięcia udziału w
VII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek - Dukla 2014

Czytaj całość
 
Rok 2014 rokiem Św Jana z Dukli
janzdukli.jpgRok 2014 ogłoszony w Sejmie RP Rokiem św. Jana z Dukli, Patrona Polski Data 6 grudnia 2013 roku jest wyjątkową w historii Sanktuarium św. Jana z Dukli oraz franciszkańskiej prowincji OO. Bernardynów, gdyż w tym dniu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2014 rokiem św. Jana z Dukli, Patrona Polski. W głosowaniu zdecydowana większość posłów pozytywnie wypowiedziała się na temat św. Jana z Dukli i oddała swój głos na Świętego Patrona Polski. W dniu ostatecznego głosowania i oficjalnego ogłoszenia roku św. Jana z Dukli nie zabrakło w Sejmie RP współbraci św. Jana, na czele z o. Jarosławem Kanią OFM, prowincjałem OO. Bernardynów i o. Micheaszem Okońskim OFM, kustoszem sanktuarium dukielskiego, obecni byli członkowie zarządu Prowincji, przedstawiciele z różnych klasztorów w Polsce, także z WSD OO. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród radujących się tą wyjątkową chwilą byli także pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, które nosi imię św. Jana z Dukli na czele z p. Elżbietą Starosławską, dyrektor COZL oraz p. Marek Górak, Burmistrz Dukli, który reprezentował rodzinne miasto św. Jana z Dukli oraz jego mieszkańców.

 
Otwarcie wystawy "Pejzaż Górski"

2013wystwdk.jpg35 WYSTAWA „PEJZAŻ GÓRSKI” GRUPY PLASTYCZNEJ „DROGA” W DUKLI
Grupa plastyczna „Droga” powstała na początku 2001 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Skupia ona kobiety, które zajmują się zawodowo plastyką oraz uprawiają wybrane dyscypliny plastyczne, głównie malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę komputerową. Nazwa pochodzi od różnorodnych, czyli odbywających się różnymi drogami, poszukiwań twórczych.

    Po raz kolejny już zorganizowana ekspozycja grupy plastycznej „Droga”, sięga ponownie po wspólny temat, jako główny motyw wystawy, stanowiący pretekst do prezentacji twórczych. Każda z autorek zgodnie z naczelnym hasłem ugrupowania poszukuje własnej drogi artystycznej, rozwijanej na różnych płaszczyznach plastycznych. Tak więc cyklicznie organizowane w okolicznych ośrodkach kultury SA tu doskonałą okazją do podjęcia przez nie aktywności twórczej, a tym samym eksponowania indywidualnych upodobań estetycznych. Przejawia się to również w temacie wystawy, gdzie każda z artystek ten sam motyw traktuje w mocno subiektywny sposób, pozwalający im na swobodę interpretacyjną. Powoduje to w konsekwencji, że każda z wystaw tej grupy jest mocno zróżnicowana, ukazując rozpoznawalny indywidualizm autorek.
     Aktualna ekspozycja odwołuje się do natury i

Czytaj całość
 
inscenizacja 2013
gkiwip2013.jpg     28 listopada w sali widowiskowo-kinowej odbył sie XI Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza i Prozy. Ośrodek Kultury gościł młodych adeptów sztuki aktorskiej z trzech szkół naszej gminy. Na scenie wystąpiło ponad 60 młodych artystów w ośmiu odsłonach. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Anna Kosinkiewicz i Norbert Uliasz postanowiła przyznać następujące nagrody i
wyróżnienia:


kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I - III

I miejsce - Koło Teatralne "TRELE_MORELE" z SP z Głojsc - inscenizacja "Koziołeczek" reż. Elżbieta Knap
II miejsce - Grupa "TROPICIELE" z SP z Wietrzna - inscenizacja "O Skrzacie Kropeczce" reż. Katarzyna Dziadowicz

kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE klasy IV-VI

I miejsce - Koło Teatralne "TRELE_MORELE" z SP z Głojsc - inscenizacja "Muchy Samochwały" reż. Elżbieta Knap
II miejsce - grupa teatralna z SP w Jasionce - inscenizacja "Kwoka" reż. Dorota Lenkiewicz
III miejsce - kl. IV z SP w Jasionce - inscenizacja "Królowa Śniegu" reż. Dorota Lenkiewicz
wyróżnienie - Julia Korab SP z Wietrzna - inscenizacja "Lokomotywa"
 
kategoria GIMNAZJUM

I miejsce - grupa teatralna z SP w Jasionce - inscenizacja "Katarynka" reż. Anna Staroń
II miejsce - grupa teatralna z Gimnazjum w Głojscach - inscenizacja "Pani Twardowska" reż. Elżbieta Knap
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 415 - 432 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności