Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955431

Archiwum

Taniec
zapisy_gabi.jpg
 
Zapisy
szarotki_zapisy.jpg
 
Podkarpackie Sztuki Kulinarne
Drugi etap Kiermaszu Podkarpackiej Tradycyjnej Sztuki Kulinarnej miał miejsce 1 września 2013r. Festiwal smaków rozpoczął się o godzinie 16.00. Projekt współfinansowany był przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej a organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury w Dukli. O godzinie 16.00 zaproszeni rękodzielnicy rozstawili stanowiska, twardo stali i czekali na klientów. Gościliśmy również przedstawicieli Gospodarstwa Sadowniczego z powiatu sandomierskiego, którzy należą do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Od nich otrzymaliśmy przepis m.in. na „Zalewajką Świętokrzyską”. O godzinie 15.30 zaproszone Koła Gospodyń rozstawiły stoły z przygotowanym jadłem, przetworami jak i przepisami. Jednak deszcz nie pozwolił przeprowadzić imprezy zgodnie z planem. Całość z powodu ciągłych opadów przeniesiona została do hali MOSiR-u. Jadło regionalne i przetwory cieszyły się dużą popularnością wśród gości – szybko znikało ze stołów to co przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich i instruktorzy. Przeprowadzono konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec” z płodów rolnych. Na imprezie gościliśmy wielu znakomitych gości z powiatu, burmistrza Dukli, radnych oraz przedstawicieli miejscowych mediów, miesięcznika „Dukla.pl” oraz portal internetowy „eDukla.pl”

Wyniki konkursu na ‘Najpiękniejszy Wieniec”:
I miejsce otrzymał wieniec z Równego
II miejsce wieniec z Barwinka
III miejsce wieniec z Lipowicy
IV miejsce wieniec z Łęk Dukielskich, Wietrzna, Nadola, Cergowej, Teodorówki, Mszany, Głojsc, Nowej Wsi, Tylawy i Zboisk,

Dla gości wystąpił zespół „Szarotka Duklanie”, Zespół Koła Gospodyń z Głojsc” i zespół „Równianie” z pieśniami ludowymi i obrzędem „Kiszenie kapusty”. Na koniec - wszyscy wspólnie biesiadowali. Imprezę zakończyliśmy tuż przed 22.00. Ośrodek Kultury dziękuje Kołom Gospodyń za przygotowanie stołów oraz instruktorom z Równego za pomoc w realizacji projektu (pani Grażynie Kłap), z Tylawy (pani Anecie Gęborys), z Łęk Dukielskich (pani Marii Kołacz) z Głojsc (pani Czesławie Czepidze). Organizatorzy dziękują również pracownikom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia", którzy pilotowali i służyli doradztwem w realizacji projektu.
 
Dożynki Gminne
Tegoroczne dożynki spłynęły strugami deszczu. Delegacje wieńcowe tym razem spotkały się w kościele parafialnym pod wezwaniem Marii Magdaleny. Wzięły udział w Uroczystej Mszy Świętej, którą celebrował i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Micheasz Okoński, gwardian dukielskiego klasztoru oo. Bernardynów. Oprawę mszy przygotował zespół „Szarotka – Duklanie”, natomiast dzielenie poświęconym chlebem uświetniło śpiewem Koło Gospodyń Wiejskich z Głojsc. Zaraz po mszy komisja powołana przez organizatora w składzie Grażyna Ostrowska, Krystyna Boczar- Różewicz i Renata Górak oceniła wieńce po czym 13 delegacji udało się po poświęceniu plonów na plac przy obiektach MOSiR-u. Deszcz przeszkodził w zorganizowaniu dalszej części programu. Na hali MOSiR-u odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoja obecnością ks. Stanisław Siara, przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Andrzej Guzik, Grażyna Ostrowska, Andrzej Krężałek, oraz przedstawiciele rady miejskiej w Dukli z przewodniczącym rady na czele, oraz sołtysi. Obsługę i catering zapełniła firma Hotel Krosno – Nafta.

 
Wakacje zakończone !
25 sierpnia na dukielskim Rynku odbyła się impreza kończąca okres wakacyjny. Była ona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, o czym świadczył zarówno program jak i profil stoisk. Zorganizowano liczne gry i zabawy dla najmłodszych, w których zwycięstwo premiowane było talonem na lody i wieloma innymi atrakcyjnymi nagrodami. Nagrody ufundowali: firma AVON, Pani Małgorzatę Golec oraz Ośrodek Kultury. Można było wykazać się talentem plastycznym, wokalnym czy też refleksem i bystrością. Do dyspozycji było także stanowisko malowania twarzy, gdzie na skórze można było zamówić sobie dowolne ozdoby. Popularnością cieszyły się także trampolina, dmuchana zjeżdżalnia oraz basen z kolorowymi piłeczkami.

    O 17. na scenie odbyło się przedstawienie kukiełkowe „Pinokio-chłopiec z drewna", a zaraz po nim konkurs muzyczny, w którym rywalizowały dwa zespoły- grający rock gotycki „Utopia" oraz punk-rockowy „The Presja", który zwyciężył.

   Kolejnym i ostatnim punktem imprezy było śpiewanie karaoke, na które zapraszała przemiła prowadząca Ola. Po początkowych oporach publika coraz liczniej i chętniej przystępowała do mikrofonu. Zabawa trwała do godziny 22:00. Ośrodek Kultury dziękuje Tawernie "Pod Piratem" oraz kawiarni "Ratuszowej" za posiłki i napoje ufundowane dla uczestników przeglądu.
 
Dożynki Równe
18 sierpnia zespóy "Szarotka" i " Step" wystapiły gościnnie na dożynkach w Równem.

 
piknik rodzinny Łęki Dukielskie
11 sierpnia zespół step wystąpił na dożunkach i Rodzinnej Zielnej w Łękach Dukielskich. Festyn organizowali rodzice dzieci zespołu "Łęczanie", ks. Proboszcz Zdzisław Babiarz oraz Stowarzyszenie "Jedność".
 
Taniec
step

11 sierpnia Zespół TT "STEP" wystąpił podczas festynu dobroczynnego "Niedziela z Jezusem", który odbył się tym razem w pięknym Amfiteatrze w Iwoniczu Zdroju. Była to kolejna edycja festynu, którą zorganizowana przez Akcję Katolicką Archiprezbiteratu Krośnieńskiego.  Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie ciężko chorej młodzieży. Bardzo cieszy, że zespół  mógł dorzucić swoją cegiełkę do tego szczytnego celu.
Galeria zdjęć

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 433 - 450 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności