Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955417

Archiwum

muzyczna niedziela
Image
Steel Velvet
  21 kwietnia Mszą Świętą na Pustelni Świętego Jana z Dukli
otwarty został się sezon motorowy 2013. Nastepnie odbył się pokaz trialu motorowego i o 16.00 na  dukielskim rynku rozpoczął sie koncert. Wystąpiły dwa rock'owe zespoły "Asystoria" i "Steel Velvet"
"Steel Velvet" to pochodząca ze Strzyżowa grupa, której muzyka nawiązuję klimatem do najlepszych lat hard rocka, nie tylko zagranicznych lecz i polskich legendarnych artystów. Zespół powstał w 2008 roku, grając do dziś w nie zmiennym składzie.
Koncertowe występy przesycone są hard rock’n’rollową energią, powerem oraz – mocnym, melodyjnym brzmieniem w charakterystycznym stylu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w różnych rejonach Polski, występując w klubach oraz na dużych plenerowych scenach z takimi grupami jak Tsa, Turbo, Złe Psy, Proletariat, Oddział Zamknięty, Mech, Kat, Dżem czy Kobranocka.
W swoim dorobku fonograficznym posiadają demo. Nagraną w 2011 debiutancką płytę zatytułowaną „LuZ” zawierającą dziesięć hard rockowych utworów utrzymanych w klimacie lat 70/80’. Ponadto dwa zarejestrowane klipy „Wczorajszy Jazz” oraz „Soczewki” promujące utworów z płyty.


 
Gosposiada 2013
gospo
Przewodniczące KGW Gminy Dukla
Gosposiada 2013 13 kwietnia 2013r. Ośrodek Kultury w Dukli wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zorganizował II Gminną Gosposiadę. Gospodarzem tegorocznej biesiady było Koło Gospodyń Wiejskich z Głojsc. Jak to zwykle bywa gospodarz pokazuje się z jak najlepszej strony. I tym razem nie mogło być inaczej. Przy imprezie pracowało „pół wsi” strojąc salę, gotując i piekąc wspaniałe ciasta. Było przy pracować, ponieważ w biesiadzie wzięło udział ok. 200 osób! Wielką atrakcją była "Strzecha Gospodyni", która na stałe zagościła w kulinarnym repertuarze Gosposiady. Można było skosztować tradycyjne potrawy jak i niepowtarzalne, współczesne dania: ciasta, różnego rodzaju sałatki, sosy, pieczone ryby „świnki z galarety”, czekoladowo-jajowe grzybki, rolady, faszerowane kury itp. Nie zabrakło również różnorakich nalewek: miętowych, jabłkowych, jagodowych, malinowych, aroniowych, mandarynkowych, na miodzie . Wszystkie te przysmaki, przygotowały Koła z: Barwinka, Tylawy, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Równego, Cergowej i z Głojsc. Konkurs na najlepszą nalewkę wygrały Głojsce. Na scenie wystąpiły zespoły: "Równianie", "Wietrznianki", "Szarotka- Duklanie", "Łęczanie", oraz zespół złożony z członków Koła Gospodyń z Głojsc ( w swoim z resztą bardzo udanym debiucie estradowym).

Atrakcją wieczoru były wybory Miss II Gosposiady 2013, którą została Izabela Kołacz – w skakaniu przez linę nie miała sobie równych. Natomiast w konkurencji „rzucania jajek” wygrała drużyna z Tylawy. Do tańca przybyłym gościom przygrywał zespół z "AVITO" Krosna. Zabawa trwała do białego rana.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za udział, przygotowanie potraw i wspaniałą zabawę. Szczególne zaś podziękowania należą się gospodarzom: za współorganizację, wielkie zaangażowanie, serdeczność i miłą atmosferę.

Małgorzata Walaszczyk-Faryj
Dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli
Galeria zdjęć
 
Plener Malarski
2013plener1.jpg
 
konkurs

 

Image
Laureaci konkursu


Lista Laureatów Gminnych Eliminacji Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej

 

Kategoria Gimnazjum

 

   

      1.      Aleksandra Brożyna kl. III Łęki Dukielskie     „O Boże” ,  „Taki Kraj”

2.      Kinga Wróbel kl. I ZS nr 2 Dukla    „Ojczyzno”, „Wierzę, że wrócę”

3.      Aleksandra Szpiech kl.II Wietrzno    J. Lechoń „Hymn Polaków z za granicy”,

A. Oppman „Koncert Chopina”

4.      Weronika Mazurek kl I Jasionka    M. Jonkajtys „Marsz Sybiraków”, S.Baliński „Ojczyzna Chopina”

5.      Jakub Worwa kl III ZS nr 2 Dukla    K.K. Baczyński „Elegia o chłopcu polskim”,

 W. Broniewski „Żołnierz polski”

6.      Tomasz Lorenc kl. I Jasionka    M. Jonkajtys „Poległym i pomordowanym na wschodzie” M.Hemar „Modlitwa”

 

 

Kategoria Szkoła Podstawowa

 

1.      Bartosz Ryczak kl.V  Łęki Dukielskie    M. Hemar „Gdybym…”, W. Bełza „Hymn Polski”

2.      Karolina Misiak kl. V Jasionka    K. I. Gałczyński „Ojczyzna”, F.Karpiński „Marsz”

3.      Martyna Gac kl. V  Łęki Dukielskie    W. Bełza „Ziemia rodzinna”, autor nieznany „Zmarł biedaczysko”

4.      Milena Bień kl. V Jasionka    K.K. Baczyński „Elegia o Chłopcu polskim”,

 W. Broniewski „Żołnierz polski”

5.      Wiktor Rajchel kl. V Dukla    W. Bełza „Czym ja będę?”, M. Konopnicka „Rok 1863”

 

Wszyscy laureaci nominowani są do Konkursu Powiatowego 18 kwietnia w internatcie ZS w Iwoniczu, ul. Zadwór 15

 


 
gosposiada
Image
 
kiermasz
 
Image
Maślane baranki z Tylawy
  24 marca Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizował Wielkanocny Kiermasz Świąteczny połączony z wystawą prac Konkursu na Najpiękniejsza Pisankę, Palmę oraz Stroik Świąteczny. Tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy wspólnie z ZS nr 1. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Pana Jerzego Pęcaka mogliśmy skorzystać z małej sali gimnastycznej. Kiermasz przyciągnął wielu amatorów ozdób wielkanocnych.   
Czytaj całość
 
pisanki
 
pisanka
I miejsce Krzysztof Kwaśniowski
Lista nagrodzonych w KONKURSIE WIELKANOCNYM NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ, KRASZANKĘ, MALOWANKĘ, STROIK I PALMĘ WIELKANOCNĄ
Imię i nazwisko:
   Krzysztof Kwaśniowski, Krystyna Szymczyk, Klaudia Zima, Maria Jodłowska, Katarzyna Rąpała, Karolina Dubis, Ewa Kaczmarska-Więckowska, Kinga Jakieła, Marta Szymczyk, Bartosz Jasiński, Katarzyna Rapała, Maria Fornal, Julia Gołąbek, Dorota Puchała, Alicja Kowalik, Ilona Salwa, Beata Szubrycht, Emilia Karamus, Wiktoria Malinowska, Karolina Dubis, Róża Puchała, Emilia Karamus, Wiktoria Puchała, Robert Stec, KGW Iwla, Wiktoria Brekiesz, KGW Łęki Dukielskie, ZSP w Łękach Dukielskich, Tomasz Delimata, Bartosz Bałon, ŚDS, Janina Szczepanik, Krystyna Mazur, Diana Uliaszyk, Aleksandra Knapik, Paweł Patla, Jowita Wrzecionko, Magdalena Domin, Katarzyna Bogacz, Izabela Gudek, Oliwia Bobula, Daria Rajchel, Wiktor Batycki, Wiktoria Pelczar.


   Wszystkich nagrodzonych zapraszamy 24 marca na godz.14.00 do małej sali ZSP nr1 w Dukli na uroczyste wręczenie nagród (wejście od strony placu zabaw)
podczas Kiermaszu Wielkanocnego.
 
pisanki
Image
Warsztaty rekodzieła
    Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, po raz drugi zorganizowaliśmy „Wspólne Malowanie Jaj”. Wieczorem 18 marca spotkaliśmy się w sali artystycznej Ośrodka Kultury, każdy uzbrojony w specjalistyczne narzędzia i oczywiście to, co jest kluczowe - jaja. Najlepsze są białe, ale niestety w Dukli zostały wykupione i niestety nie wszyscy mieli równe szanse.
  W dwudziestoosobowej grupie znaleźli się specjaliści - artyści jak i laicy - uczniowie, którzy chłonęli wiedzę merytoryczną jak i praktyczną, z tą drugą jednak różnie bywa. Jedni malowali, inni skrobali – techniki były różne, ale efekt końcowy taki sam – zawsze powstawała piękna pisanka.
   W tym roku mocną grupę „pisankowców” mocno wspierali: Krystyna Szymczyk, Marta Szymczyk, Ewa Kaczmarska-Więckowska, Justyna Bal, Zofia Bek, Małgorzata Sięka, Mateusz Łajdanowicz, Barbara Klecha, Wiktor Tatkowski, Maria Jodłowska, Karolina Ukleja, Wiktoria Chajec, Angelika Smuga, Julita Szot, Karolina Dubis, Maria Kwaśnowska, Katarzyna Dubis, Maria Kołacz, Stanisław Buczyński i Lida Buczyńska.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 451 - 468 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności