Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 4345
Artykułów: 1234
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16893910

Archiwum

III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Image
Karol Wajs - I miejsce
14 stycznia w sali kina „Promień” odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Z powodu na dużą ilości dzieci (102 uczestników) zgłoszonych do konkursu – podzielony został na dwie części. Wyniki z pierwszej części czyli kategorii przedszkolaki i kategorii klasy I-III (78 prezentacji) przedstawiają się następująco:

Czytaj całość
 
Przegląd Kolęd w Łękach Dukielskich
Image
Łęki Dukielskie 2010
6 grudnia 2010 zespół obrzędowo-śpiewaczy „SZAROTKA” z Ośrodka Kultury w Dukli , wziął udział w I POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK w Łękach Dukielskich. W Przeglądzie wzięło udział 15 zespołów. Zespół „Szarotka” wykonał dwie starodawne pastorałki : ”Od wschodu słońca” i „Narodził się w stajni” . Regulamin przeglądu nie przewidywał miejsc ani wyróżnień – wszystkie zespoły z rąk zaproszonych gości otrzymały pamiątkowe anioły. Na zakończenie organizatorzy ugościli wszystkich herbatką i bigosem.

 
Koncert Bożonarodzeniowy
Image
Koncert Bożonarodzeniowy 2009
13 GRUDNIA 2009 , tradycyjnie już z okazji Świat Bożego Narodzenia w Ośrodku Kultury w Dukli odbył się uroczysty koncert; w tym roku pt. "TOBIE MAŁY PANIE". Licznie przybyła publiczność, wysłuchała przepiękne tradycyjne polskie kolędy i starodawne pastorałki. W koncercie wystąpili :zespół „Gabi” (grupa najmłodsza) solistki (OK. Dukla, ZSP Dukla), zespół „Szarotka” (OK. Dukla) oraz dziecięco - młodzieżowy chór z ZSP w Łękach Dukielskich. Na zakończenie koncertu Burmistrz Gminy Dukla Marek Górak złożył przybyłym świąteczne życzenia a następnie podzielił się z nimi opłatkiem. Po wspólnym kolędowaniu organizatorzy przygotowali dla każdego wigilijny barszcz, pierożki z kapustą i grzybami a także świąteczne ciasto.


 
Mikołaj
Image
Mikołajki 2009

Galeria zdjęć
 
konkurs na najpięknieszą szopkę i stroik Bożonarodzeniowy
Image
I miejsce M. Słabczyński
WYNIKI III GMINNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ORAZ STROIK ŚWIĄTECZNY.
 
II Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej
Image
GRAND PRIX Diana Dereniowska
19 listopada br. odbył się w Ośrodku Kultury w Dukli II POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ . W przeglądzie wzięło udział 56 uczestników w 44 prezentacjach. Gminę Dukla reprezentował Ośrodek Kultury oraz szkoły: Równe, Jasionka, Jaśliska, Głojsce, Wietrzn i Iwla. Z poza naszej gminy przyjechali rówież reprezentanci z Lubatowej, Lubatówki, Chorkówki, Jedlicza, Zręcina, Korczyny i Piotrówki.
Piosenki wykonywane były głównie w języku angielskim ale też francuskim a nawet w japońskim. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, Komisja konkursowa postanowiła przyznać GRAND PRIX Dianie Dereniowskiej reprezentantce Ośrodka Kultury. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Ośrodek Kultury w Dukli. Każdy uczestnik otrzymał pamiatkowy dyplom oraz skromny poczęstunek. Dyplomy i nagrody uroczyście wręczali: v-ce starosta Andrzej Guzik oraz sekretarz Gminy Dukla Mirosław Matyka.


Czytaj całość
 
Sztuka o Św Franciszku z Asyżu
"Mali Artyści"
Mali Artyści
8 listopada w sali Kina Promień została przedstawiona sztuka pt. "Święty Franciszku z Asyżu nie umiem cię naśladować... ". Sztukę wykonali "Mali Artyści" z parafii Trzciana-Zawadka Rymanowska. Opiekun o. Dobromił, OFM i grupa teatralna niezraźili się małą frekwencją choć sztuka adresowana była do wszystkich grup wiekowych. Dukielska publiczność nie dopisała, pomimo pisemnych zaproszeń na sztukę przybyło zaledwie 10 osób. Miejmy nadzieję że był to jednorazowy zastój.

 
pieśń patriotyczna
Image
Natalia Zbiegień
29 października 2009r. o godz.13.00 w sali kina "Promień' rozpoczęły się eliminacje gminne do III Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. W eliminacjach  wystąpił 1 duet i 20 solistów m.in. z Wietrzna, Równego, Jasionki, Jaślisk, Dukli i Głojsc. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich  utworów, nominowała do etapu powiatowego następujące osoby;- Bossekota Paulina -SP Wietrzno
- Malgorzata Lorenc - SP Jaśliska
- Katarzyna Murdzek - SP Jasionka
- Nasri Elisabet i Barabara Szczurek - Gim Jasionka
- Kaludia Wiśniewska - Gim Równe
- Gabryiela Kurdyła - Gim Jaśliska  
Życzymy wszystkim nominowanym powodzenia na etapie powiatowym!!!

     KONKURS POWIATOWY odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym 5.XI.09
- godz. 9.00 szkoły podstawowe 5.XI.09
- godz. 12.00 gimnazja 5.XI.09
- godz.14.00 szkoły ponadgimnazjalne
Ogłoszenie wyników konkursu powiatowego połączone z wręczeniem nagród i uroczystym koncertem odbędzie się 8.XI.2009 godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym  


 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 487 - 504 z 508

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności