Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5178
Artykułów: 1389
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19965909

Archiwum

Dorobek Kulturalny Szkół
dks
Dorobek Kulturalny
14 czerwca br. w sali gimnastycznej ZS nr 1 w Dukli odbył się konkurs Dorobku Kulturalnego Szkół Gminy Dukla. W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe z Głojsc, Jasionki, Tylawy, Wietrzna i Dukli a także gimnazja z Równego, Jasionki i Dukli. Komisja w składzie przewodnicząca Dorota Świstak, Dorota Szczurek, Norbert Uliasz, Małgorzata Walaszczyk – Faryj po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca:


Kat. Szkoła Podstawowa
I miejsce Szkoła Podstawowa Dukla ,, Wiosenna Łąka”
II miejsce Szkoła Podstawowa Jasionka ,, Z krainy Baśni”
II miejsce Szkoła Podstawowa Głojsce ,, Rodzinka na 102”
III miejsce Szkoła Podstawowa Wietrzno ,,Wspomnienie Dnia Babci I Dziadka”
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa Tylawa ,, Śpiewamy i przedstawiamy wiersze Jana Brzechwy”

Kat. Gimnazjum
II miejsce Gimnazjum Równe ,,W kolorowym Świecie Baśni”
III miejsce Gimnazjum Dukla ,, Widowisko słowno-muzyczne”
Wyróżnienie Gimnazjum Jasionka ,,…………….”
 
Uwaga
czas.jpg
 
JUBILEUSZ XV-LECIA KANONIZACJI ŚW. JANA Z DUKLI
jubileusz
Jubileusz
10 czerwca br. zespół "Szarotka-Duklanie" miał zaszczyt uświetnić swoim koncertem czas oczekiwania na Uroczystą Eucharystie z okazji XV-lecia Kanonizacji Św. Jana z Dukli i Pobytu Bł. Jana Pawła II w Dukli. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Rojek z Przemyśla. Uroczystość była transmitowana przez diecezjalne radio Fara. Zespół Szarotka pragnie podziękować za zaproszenie i poczęstunek kustoszowi sanktuarium o. Micheaszowi Okońskiemu. Bardzo cieszymy się że mogliśmy uświetnić swoim śpiewem ten wspaniały jubileusz.


 
Chóry
Image
Chór ze Słowacji
10 czerwca br. w kościele Ojców Bernardynów w Dukli na trzynastym Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Kościelnych i Cerkiewnych zgromadzili się przedstawiciele Gminy Dukla, Starostwa Powiatowego w Krośnie, radni, burmistrzowie, wójtowie, mieszkańcy gminy i powiatu. Wystąpiło sześć chórów z powiatu krośnieńskiego, Słowacji i Węgier w hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Koncert to wyraz podziękowania za wyniesienie na ołtarze naszego największego z Wielkich Polaków i uczczenie 15. rocznicy Jego pobytu w Dukli i w Krośnie. A wszystko to stało się możliwe za sprawą naszego rodaka św. Jana z Dukli.


          
Czytaj całość
 
XX JUBILEUSZOWY KONCERT
Image
Koncert Laureatów
27 maja w klasztorze OO. Bernardynów odbył się uroczysty koncert finalistów XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Religijnej oraz konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy o tematyce religijnej. Na koncert przybyli zaproszeni goście m.in. burmistrz Marek Górak z małżonką i Pani Grażyna Ostrowska kierownik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Krośnie. Finaliści po koncercie dowiedzieli się, jak komisja konkursowa rozdysponowała miejsca na podium i wyróżnienia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Nagrody wręczali o. kustosz Micheasz Okoński i burmistrz Marek Górak. Ośrodek Kultury pragnie podziękować o. kustoszowi Micheaszowi za miłe przyjęcie i owocną współpracę.
 
Piosenka Religijna
 
Image
Weronika Wnęk - Równe
W piątek 25 maja w sali Domu Ludowego w Cergowej, odbył się XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Religijnej i towarzyszący jej Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy. Dzięki gościnności i uprzejmości sołtysa Pana Adama Faustusa i rady sołeckiej konkurs mógł przebiegać w miłej, kameralnej atmosferze. Sołtys wsi Cergowa przygotował salę, a panie z rady sołeckiej pyszny poczęstunek. Komisja konkursowa w okrojonym niestety składzie: pani Halina Cycak , o. Maksym i przewodniczący jury Wojciech Krężałek, miała w tym roku nie lada orzech do zgryzienia. Po wysłuchaniu 75 prezentacji wokalnych i recytatorskich ze wszystkich szkół naszej gminy, komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.


Nagrodzeni w XX Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Religijnej

1m. Nikola Stanek - Dukla
2m. Daria Rajchel - Dukla

galeria zdjęć

  galeria video

Czytaj całość
 
konkurs rozstrzygnięty
Wyniki konkursu plastycznego o tematyce religijnej.
Komisja konkursowa w składzie Nina Szczurek, Alicja Jakieła i Norbert Uliasz postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

KAT. I

1m. Martyna Twardzik - Dukla
       Jowita Wrzecionko - Dukla
2m. Tomasz Delimata - Tylawa
       Wiktoria Malinowska - Tylawa
3m. Jerzy Drozd - Równe
       Martyna Kosior - Tylawa

wyr. Michał Aszlar - Dukla

KAT. II

1m. Jakub Wilk - Tylawa
       Weronika Leśniak - Wietrzno
2m. Klaudia Zima - Tylawa
       Sylwia Machowska - Jasionka
3m. Bernadetta Baraniecka - Tylawa
       Krystyna Mazur - Wietrzno

wyr. Aleksandra Staroń - Łęki Dukielskie
       Kamila Knap - Wietrzno

KAT. III

1m. Natalia Delimata - Tylawa
       Dominika lis - Dukla
       Ewelina Wierdak - Wietrzno
2m. Maciej Śnieżek - Równe
       Anna Kordyś - Tylawa
3m. Jakub Brzana - Równe

wyr. Diana Uliaszyk - Równe, Aleksandra Drozd - Dukla, Aleksandra Szpiech - Wietrzno

KAT. IV

1m.  Roman Krok - ŚDS
       Katarzyna Szyszlak - ŚDS
       Krystyna Krężałek - ŚDS
       Jadwiga Bogacz - ŚDS
       Ewelina Toropiła - Dukla
2m. Tadeusz Zając i Dariusz Mańka - ŚDS

wyr. Anna Witek - ŚDS
       Piotr Mastej - ŚDS

Nagrody zostaną uroczyście wręczone 27 maja o godz 11.30 w klasztorze o.o Bernardynów w Dukli po Koncercie XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Religijnej.
 
Remont ruszył
Image
Remont ruszył
W kwietniu ruszył długo wyczekiwany remont sali widowiskowo - kinowej. Obecnie trwają prace rozbiórkowe. Zmianie ulegnie cały wystrój architektoniczny sali, pojawią się tynki akustyczne, wymienione zostaną stare fotele. Odnowiony zostanie też parkiet oraz sala uzyska nowe oświetlenie. Wszystko to ma na celu dostosowania do standardów współczesnych oraz zapewnienia wygody dla naszych gości. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i z nadzieją czekamy na pomyślne zakończenie prac remontowych. Mamy nadzieję, że odnowiona sala widowiskowa będzie spełniała wszelkie oczekiwania i nadal przez długie lata będzie mogła służyć mieszkańcom.


 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 487 - 504 z 617

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności