Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4135
Artykułów: 1213
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16479584

Archiwum

pieśń patriotyczna
Image
Natalia Zbiegień
29 października 2009r. o godz.13.00 w sali kina "Promień' rozpoczęły się eliminacje gminne do III Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. W eliminacjach  wystąpił 1 duet i 20 solistów m.in. z Wietrzna, Równego, Jasionki, Jaślisk, Dukli i Głojsc. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich  utworów, nominowała do etapu powiatowego następujące osoby;- Bossekota Paulina -SP Wietrzno
- Malgorzata Lorenc - SP Jaśliska
- Katarzyna Murdzek - SP Jasionka
- Nasri Elisabet i Barabara Szczurek - Gim Jasionka
- Kaludia Wiśniewska - Gim Równe
- Gabryiela Kurdyła - Gim Jaśliska  
Życzymy wszystkim nominowanym powodzenia na etapie powiatowym!!!

     KONKURS POWIATOWY odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym 5.XI.09
- godz. 9.00 szkoły podstawowe 5.XI.09
- godz. 12.00 gimnazja 5.XI.09
- godz.14.00 szkoły ponadgimnazjalne
Ogłoszenie wyników konkursu powiatowego połączone z wręczeniem nagród i uroczystym koncertem odbędzie się 8.XI.2009 godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym  


 
Lwów
opera
Opera i Balet im. S. Kruszelnickiej
W dniach 23 - 25 października Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd za wschodnią granicę czyli do zachodniej Ukrainy. Program wycieczki objął miejscowości w których zachowały się liczne ślady polskości.


 
Inscenizacja
Image
Liceum Ogólnokształcące w Dukli
22 października w sali kina "Promień" odbył się IX Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza i Prozy. W zmaganiach udział wzięły dwie szkoły - ZSP w Jasionce i Liceum Ogólnokształcące z Dukli.
I miejsce w kategorii - szkoła podstawowa - zdobyła inscenizacja pt. "Przyjaciele" wyk. Tomasz Lorenc Adel Askri, Szymon Zięba, Karolina Kotłowska.
I miejsce w kategorii - gimnazjum - zdobyła inscenizacja pt. "Szatan z siódmej klasy", wyk. Kamil Kopciuch, Szymon Uliasz, Paweł Szyszlak, Marcin Sikora, Rafał Szczurek.
W kategorii - szkoły ponadgimnazjalnej - komisja nie przyznała I miejsca.

Czytaj całość
 
X Bieg Górski na Cergową
Image
Start
11 października w Dukli odbył się już X jubileuszowy Bieg Górski na Cergową. Warunki atmosferyczne (ciagły deszcz) tegorocznym biegaczom walczącym o puchar nie sprzyjały, jednak Andrzej Długosz z Rytana pobił rekord trasy ustanawiając nowy czas 22.50 min. W trakcie biegu głównego odbyły się biegi dziecięce w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy biegu za wywalczone miejsca na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy. W biegu głównym nagrody pieniężne a w poszczególnych kategoriach statuetki przygotowane z okazji jubileuszu. W kategoriach biegów dziecięcych zwycięzcy otrzymali puchary, medale koszulki i czapki.

Czytaj całość
 
Rocznica walk
Image
Cmentarz Wojenny
5 października na Cmentarzu Wojennym w Dukli odbyły się uroczystości związane z 65 Rocznicą Walk o Przełęcz Dukielską.
 
Wycieczka do Wieliczi
Image
Kryształy soli
4 października na zakończenie sezonu Ośrodek Kultury zorganizował zespołowi "Szarotki" ( za całoroczną pracę) wycieczkę do Wieliczki.

 
Turniej Gmin Zaprzyjaźnionych 2009

Image
Drużyna gminy Dukla
13 września do Frysztaka przyjechały m.in. drużyny z Nowego Żmigrodu, Wielopola Skrzyńskiego, Wiśniowej, Dukli - gdzie na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego rozegrany został turniej sportowo - rekreacyjny gmin zaprzyjaźnionych. Zmagania turniejowe rozpoczęło przeciąganie liny, następnie odbyły się skoki w workach, rzut podkowa do beczki, rzut butelką do manekina, slalom w płetwach, dla dyrektorów ośrodków kultury przygotowano rzut lotką do tarczy, dla władz gminnych pieczętowanie na czas.


Czytaj całość
 
Dożynki Gminne i Zakończenie Wakacji
dożynki
Dożynki Gminne 2009
6 września 2009 odbyły się w Dukli dwie imprezy plenerowe: Dożynki Gminne oraz Zakończenie Wakacji 2009. O godz.10.00 delegacje dożynkowe zebrały się na dukielskim rynku skąd w korowodzie dożynkowym, prowadzonym przez zespół obrzędowo-śpiewaczy „SZAROTKA” udały się do na Mszę Św. do Klasztoru.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 487 - 501 z 501

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności