Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 5 gości

Statystyka

Użytkowników: 5113
Artykułów: 1328
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 18926436

Archiwum

Zespół Szarotka dla Jana Pawła II
relikwie
Dla Jana Pawła II
22 października w Dukielskim Sanktuarium św. Jana z Dukli odbyła się uroczysta Masza Św. podczas której powitano Relikwie Krwi Błogosławionego Jana Pawła II. Cieszymy się bardzo że nasz zespół Szarotka został zaproszony przez kustosza sanktuarium o. Micheasza i mógł uświetnić swoim śpiewem tak doniosłą uroczystość. Na tą okoliczność zespół przygotował piosenki z własnym tekstem o Janie Pawle II i Św Janie z Dukli. Teksty piosenek napisały panie: Danuta Kostyra, Kazimiera Trybus i Barbara Korzeń. Wszyscy byli wzruszeni a i w nie jednym oku łza się zakręciła.

 
Wiersz i proza
I miejsce
I miejsce - Jasionka
19 października odbył się X Jubileuszowy Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza i Prozy. Na scenie zaprezentowały się ZSP z Jasionki w utworach: „Śpioch”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Grzyby”, „Przygody Tomka Sawyera”, SP Głojsce „Włos” i ZS nr.2 Dukla „Antygona”. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:


I miejsce – ZSP Jasionka „Przygody Tomka Sawyera”
I miejsce – ZSP Jasionka „Ania z Zielonego Wzgórza”
II miejsce – SP Głojsce „Włos”
II miejsce - ZS nr.2 Dukla „Antygona”
III miejsce – ZSP Jasinka „Grzyby”
 Wyróżnienie – ZSP Jasionka „Śpioch”

 
"Szarotki" we Lwowie

opera
opera
10 września zespół "Szarotka" wyjechał na wycieczkę do Lwowa. Spędziliśmy tam dwa dni. W pierwszym dniu wybraliśmy się do opery na Carmen Bizeta. Drugi dzień to spacery po Lwowie i zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego.

Galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Bieg Górski 2011
Bieg Górski 2011
Bieg Górski Cergowa 2011
2 października 2011r. odbył się XII Bieg Górski na Górę Cergową. Organizatorem tej edycji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Ośrodek Kultury w Dukli. W tegorocznych biegach - biegu głównym i biegach dziecięcych, łącznie wzięło udział 110 zawodników.

 
Ryglice
t
Złota podkowa
25 wrzesnia zespół "Szarotka" zaprezentował się na V Festiwalu Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. "O Złotą Podkowe Pogórza" walczyło 10 zespołów. Główna nagrodę przyznano zespołowi "Beskidy" z Dominikowic. Nasz zespół otrzymał regulaminową nagrodę. Nabyliśmy nowe doswiadczenia i kontakty.
 
Dożynki Gminne i Zakończenie Wakacji 2011
dozunki
Dożynki 2011
28 sierpnia to dzień dożynek Gminy Dukla. Delegacje wieńcowe zebrały się na rynku następnie w korowodzie wieńcowym w rytmie marsza odegranego przez zespół „Simonides” udały się do kościoła. Po mszy św. korowód dożynkowy przeszedł na plac przy muzeum, gdzie odbył się konkurs na najładniejszy wieniec. Po prezentacji wieńców zespół „Szarotka” przedstawił obrzęd pt. „Od ziarnka do garnka”. Po występie zespołu jury przedstawiło wyniki konkursu i przyznało następujące miejsca:

miejsce I – Sołectwo Zboiska
miejsce II – Sołectwo Dukla
miejsce III – Sołectwo Równe

Po wręczeniu nagród i dyplomów wszystkie delegacje dożynkowe zostały zaproszone przez burmistrza Gminy Dukla Marka Góraka na uroczysty obiad. Następnie odbyła się druga część imprezy– zakończenie wakacji. Do wspólnej zabawy wszystkie dzieci zaprosiła grupa animacyjna „Barwny Świat”, która przeniosła nas w świat areny cyrkowej. Wystąpił także zespół „MASKA” z Rymanowa Zdroju, zespół pieśni i tańca „MAKOVICA” ze Słowacji. Na zakończenie do tańca przygrywał nam zespół „OKAY” z Krosna.

 
Folklor
Image
kapela ludowa
VII edycja Spotkań Folklorystycznych - święto muzyki i folkloru w Łękach Dukielskich - poza nami. Pomimo nie najlepiej zapowiadającej się aury, doświadczyliśmy wstawiennictwa św. Jana z Dukli - z którym łączą nas niezwykłe więzi – i Spotkania odbyły się przy zupełnie ładnej pogodzie.

Czytaj całość
 
Złota Studzienka
Image
Zespół "Szarotka"
Po raz kolejny zespół Szarotka uświetnił swoim śpiewem mszę odpustową przy Złotej Studzience na górze Cergowej. Po mszy św. nowy gwardian o. Micheasz zaprosił zespół na poczęstunek do Sanktuarium Św Jana z Dukli, gdzie wszyscy oddali się wspólnym śpiewom. Po przyjęciu w klasztorze zespół zaproszony został przez pana Andrzeja Szczurka z Jasionki. Pan Szczurek podjął zespół ciastem i przysmakami z grilla, a zespół odwdzięczył się śpiewem. Dukielskie Szarotki składają serdeczne podziękowania na ręce gwardiana i pana Andrzeja za zaproszenie i gościnność, jak również dziękuje panu kierowcy wspaniałego UAZa za niezapomniany transport do Zlotej Studzienki.


 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 487 - 504 z 582

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności