Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1386
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19957244

Archiwum

Ferie 2012
Image    W kinie „Promień” od 30 stycznia do 10 lutego  odbywały się zajęcia zorganizowane w ramach ferii zimowych inicjatorem, których był Ośrodek Kultury. Zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu zajęcia z dziećmi prowadzili instruktorzy dukielskiego OK, którzy każdy dzień w godzinach od 10.00 do 14.00 organizowali czas dla dzieci. W przeciągu dwóch tygodni w ramach zajęć odbyły się m.in. warsztaty kulinarne gdzie dzieci własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową, piekły gofry, zajęcia plastyczne z rysunku i rzeźby z papieru, zajęcia sportowo - rekreacyjne z grą wirtualną, konkursy, seanse filmowe a najważniejszym punktem i prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym był wyjazd na basen do Krosna. W programie przewidziano również kulig jak i konkurs rzeźby ze śniegu, ale ze względu na temperaturę nie zostały zrealizowane. Dzieci każdy dzień mogły liczyć na gorącą herbatę i skromny poczęstunek. W ostatnim dniu ferii nagrodzeni zostali najwytrwalsi a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. W przeciągu dwóch tygodni gościliśmy 33 chętnych do wspólnej zabawy i pracy młodych ludzi. W ramach przerwy zimowej zaczął działalność klub gry wirtualnej, każdy dzień w godz. 16.00 do 20.00 oprócz zajęć południowych dzieci i młodzież mogli korzystać z tej formy spędzania czasu wolnego.
 
"Gosposiada" w Równem
gosposiada
swojskie jadło
21 stycznia odbyła się I Gminna „Gosposiada” w sali Domu Ludowego w Równem. Na scenie wystąpiły zaproszone zespoły Równianie, Łęczanie, Wietrznianki i Szarotki-Duklanie. Poczęstunek przygotowały koła gospdyń z: Równego, Wietrzna, Barwinka, Głojsc, Łęk Dukielskich, Cergowej, Dukli i Tylawy. Wielką atrakcją była góralska szopka lalkowa, którą przedstawił pan Stanisław Kozik z rodziną. Atrakcją kulinarną była „Strzecha Gospodyni” na której każdy mógł degustować swojskie jadło. Odbyła się także degustacja nalewek i ogórków przygotowanych przez gospodynie. Podczas imprezy wybrana została Miss ,,Gosposiady”, którą została Pani Czesława Czepiga. Zdobycie tytułu Miss jednak nie było takie proste. Zadaniem pań było jak najszybsze ubicie piany ,,na sztywno”, co spowodowało wiele zabawy i uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności. Niespodzianką były pamiątkowe drewniane łyżki, które mogli zakupić przybyli goście. Wszyscy bawili się do białego rana przy muzyce zespołu "Lotos" z Jasionki. Głównym organizatorem „Gosposiady” był Ośrodek Kultury i Koła Gospodyń Wiejskich.
 
Koncert
Image
PWSZ im. Jana Grodka Sanok
16 stycznia w sali kina „Promień” Ośrodek Kultury gościł na swoich skromnych deskach zespół złożony ze studentów  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Zakład Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej wchodzi w skład Instytutu Humanistyczno – Artystycznego PWSZ, który funkcjonuje pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rolniczego. Dwudziestu młodych artystów w rozrywkowym programie promowało zalety i zachęcało do podjęcia studiów na w/w kierunku. Usłyszeliśmy muzykę klasyczną, muzykę ludową i oczywiście rozrywkową „Dream a Little Dream” Louisa Armstronga, przepiękną balladę „Rękawiczki” Joanny Zagdańskiej, „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka, „Kolorowe Jarmarki” Janusza Laskowskiego, autorski utwór „Ogrodnik”, „Kukułeczka” i wiele, wiele innych utworów.
 
Jasełka w Barwinku "Święta Noc"

barwinek
Jasełka w Bareinku
8 stycznia w Barwinku w Domu Ludowym zostały przedstawione ,,Jasełka Święta Noc”, które powstały przy współpracy Ośrodka Kultury w Dukli. Inicjatywa przedstawienia wyszła ze strony Pana Jacka Bujaka, który zgłosił się na początku grudnia do dyrekcji Ośrodka Kultury o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży oraz oprawę techniczną. Czas na przygotowanie młodzieży był bardzo krótki, próby odbywały się mniej więcej dwa razy w tygodniu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowaniach. Stroje, szopka i żłóbek zostały wykonane przez rodziców, którzy od początku angażowali się w przygotowania występu. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pyszne ciasta oraz barszcz z uszkami dla publiczności i przybyłych gości. Próby przeprowadziła Alicja Jakieła stażystka Ośrodka Kultury w Dukli.

 
Kolędowanie w Łękach Dukielskich
łęki
Łęki Dukielskie
w dniu 6 stycznia 2012 roku zespół SZAROTKA wziął udział w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łękach Dukielskich. W przeglądzie wystąpiły 20 zespołów. Wielki zaskoczeniem dla wszystkich były dzieci Ola i Zuzia, które wystąpiły wraz z zespołem.   Po zakończeniu konkursu zespoły zostały zaproszone na poczęstunek.

 
kolęda 2011
Image
nagrodzeni
Wyniki V Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
 20 grudnia w sali kina „Promień” odbył się V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. 104 wykonawców z całej gminy w 5 kategoriach wiekowych zaśpiewało na dukielskiej scenie. Komisja w składzie Dorota Świstak, Krystyna Stańkowska i Małgorzata Walaszczyk – Faryj postanowiła wyróżnić i nagrodzić w tegorocznym konkursie następujące osoby:


Czytaj całość
 
Kolędowanie przy stołach wigilijnych
rzeszow
KGW Równe
18 grudnia 2011 KGW Równe oraz zespół „SZAROTKA” z Ośrodka Kultury w Dukli , reprezentowali wspólnie gminę Dukla na IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE TRADYCYJNYCH POTRAW STOŁU WIGILIJNEGO I CIASTA ŚWIATECZNEGO „WOKÓŁ WIGILIJNEGO STOŁU” . Konkurs odbył się w Dworze Ostoya w Jasionce koło Rzeszowa.

Czytaj całość
 
kolęda
Image
1 miejsce - Stanisław Stojak
16 grudnia w sali kina "Promień" odbyły sie szkolne eliminacje klas I- III do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Pomysłodawczynią eliminacji była Pani Cecylia Ganczarska. Organizacyjnie pomagali; Ośrodek Kultury oraz Panie Renata Cieśla i  Renata Jakieła. Na scenie wystąpiło 44 uczestników, z grona których komisja konkursowa, w składzie Cecylia Ganczarska, Norbert Uliasz i Piotr Jakieła, postanowiła nagrodzić:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 505 - 522 z 615

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności