Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Statystyka

Użytkowników: 5175
Artykułów: 1385
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19955390

Archiwum

Ryglice
t
Złota podkowa
25 wrzesnia zespół "Szarotka" zaprezentował się na V Festiwalu Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. "O Złotą Podkowe Pogórza" walczyło 10 zespołów. Główna nagrodę przyznano zespołowi "Beskidy" z Dominikowic. Nasz zespół otrzymał regulaminową nagrodę. Nabyliśmy nowe doswiadczenia i kontakty.
 
Dożynki Gminne i Zakończenie Wakacji 2011
dozunki
Dożynki 2011
28 sierpnia to dzień dożynek Gminy Dukla. Delegacje wieńcowe zebrały się na rynku następnie w korowodzie wieńcowym w rytmie marsza odegranego przez zespół „Simonides” udały się do kościoła. Po mszy św. korowód dożynkowy przeszedł na plac przy muzeum, gdzie odbył się konkurs na najładniejszy wieniec. Po prezentacji wieńców zespół „Szarotka” przedstawił obrzęd pt. „Od ziarnka do garnka”. Po występie zespołu jury przedstawiło wyniki konkursu i przyznało następujące miejsca:

miejsce I – Sołectwo Zboiska
miejsce II – Sołectwo Dukla
miejsce III – Sołectwo Równe

Po wręczeniu nagród i dyplomów wszystkie delegacje dożynkowe zostały zaproszone przez burmistrza Gminy Dukla Marka Góraka na uroczysty obiad. Następnie odbyła się druga część imprezy– zakończenie wakacji. Do wspólnej zabawy wszystkie dzieci zaprosiła grupa animacyjna „Barwny Świat”, która przeniosła nas w świat areny cyrkowej. Wystąpił także zespół „MASKA” z Rymanowa Zdroju, zespół pieśni i tańca „MAKOVICA” ze Słowacji. Na zakończenie do tańca przygrywał nam zespół „OKAY” z Krosna.

 
Folklor
Image
kapela ludowa
VII edycja Spotkań Folklorystycznych - święto muzyki i folkloru w Łękach Dukielskich - poza nami. Pomimo nie najlepiej zapowiadającej się aury, doświadczyliśmy wstawiennictwa św. Jana z Dukli - z którym łączą nas niezwykłe więzi – i Spotkania odbyły się przy zupełnie ładnej pogodzie.

Czytaj całość
 
Złota Studzienka
Image
Zespół "Szarotka"
Po raz kolejny zespół Szarotka uświetnił swoim śpiewem mszę odpustową przy Złotej Studzience na górze Cergowej. Po mszy św. nowy gwardian o. Micheasz zaprosił zespół na poczęstunek do Sanktuarium Św Jana z Dukli, gdzie wszyscy oddali się wspólnym śpiewom. Po przyjęciu w klasztorze zespół zaproszony został przez pana Andrzeja Szczurka z Jasionki. Pan Szczurek podjął zespół ciastem i przysmakami z grilla, a zespół odwdzięczył się śpiewem. Dukielskie Szarotki składają serdeczne podziękowania na ręce gwardiana i pana Andrzeja za zaproszenie i gościnność, jak również dziękuje panu kierowcy wspaniałego UAZa za niezapomniany transport do Zlotej Studzienki.


 
"...od ziarnka do garnka" w Chorkówce
chorkowka
"od ziarnka do garnka"
10 lipca zespół Szarotka zaprezentował się na Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych w Chorkówce. Przedstawił obrzęd pt. "Przed żniwami - od ziarnka do garnka". Po występie zgromadzona publiczność mogła degustować potrawy przygotowane przez zespół. Zespół Szarotka składa serdeczne podziękowania Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chorkówce za zaproszenie i gościnność.

 
Dni Dukli 2011
majewska
Alicja Majewska
Dni Dukli 2011 rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dukli, poświecona Jubileuszowi 20. lecia dukielskiego miesięcznika i promocji albumu fotograficznego "Dukla - gmina atrakcyjna turystycznie". Sesja odbyła sie w dukielskim muzeum. Tradycją dni naszego miasta jest także deszcz, który zwykle jednego dnia próbuje przeszkodzić w zabawie. W tym roku nie padało lecz lało, można powiedzieć że były w ciągu tych dwóch dni chwile bez deszczu. Taka pogoda była w całej Polsce, padało, grzmiało, zalewało i na dodatek było zimno. Ale pogoda nie przeszkodziła zabawie...


Czytaj całość
 
Nagroda Burmistrza
nagroda
Nagroda Burmistrza
W związku z zakończeniem WSPÓŁZAWODNICTWA W DZIEDZINIE KULTURY SZKÓŁ GMINY DUKLA w roku szkolnym 2010/2011, Ośrodek Kultury w Dukli informuje iż,SZKOŁY PODSTAWOWE

 I Miejsce i NAGRODĘ BURMISTRZA GMINY DUKLA w wysokości 1000 zł otrzymuje ZSP NR 1 w Dukli.

Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca:
II miejsce - ZSP w Równem
III miejsce - ZSP w Jasionce
IV miejsce - ZSP w Wietrznie
V miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich
VI miejsce - ZSP w Głojscach
VII miejsce - ZSP w Tylawie
VIII miejsce - ZSP w Iwli

SZKOŁY GIMNIAZJALNE

 I Miejsce i NAGRODĘ BURMISTRZA GMINY DUKLA w wysokości 1000 zł otrzymuje GIMNAZJUM W RÓWNEM
Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca:
II miejsce - ZSP w Dukli
III miejsce - ZSP w Jasionce
IV miejsce - ZSP w Iwli
V miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich
VI miejsce - ZSP w Wietrznie
VII miejsce - ZSP w Tylawie
VIII miejsce - ZSP w Głojscach

Dyrektorów Szkół których szkoły zajęły I , II , III miejsce prosimy o przybycie na uroczyste wręczenie nagród 3 lipca 2011( Dni Dukli ) o godz. 16.30 

 
Dorobek Kulturalny Szkół
zs dukla
ZS nr.1 z Dukli
15 czerwca odbył się IX Przegląd Dorobku Kulturalnego Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Dukla. W przeglądzie wzięły udział tylko cztery szkoły z terenu naszej gminy: ZS nr 1 z Dukli, ZSP z Równego, ZSP z Wietrzna i ZSP z Jasionki. Wszystkie szkoły przygotowały bardzo bogate artystycznie programy, co przysporzyło nie lada problemu w pracy komisji konkursowej, w której zasiedli: Urszula Szczurek, Dorota Sysak, Małgorzata Walaszczy-Faryj i Norbert Uliasz. Po burzliwych obradach postanowili przyznać następujące miejsca: 

I miejsce - ZSP w Równem
II miejsce ZSP w Wietrznie
II miejsce ZSP w Jasionce
III miejsce ZS nr 1 w Dukli


 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 523 - 540 z 614

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności