Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5226
Artykułów: 1422
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20479733

Archiwum

Poezja Obcojęzyczna
2018poeobcoart.jpg
„VII Konkurs Poezji Obcojęzycznej"
9 marca 2018 roku w sali widowiskowo-artystycznej Ośrodka Kultury w Dukli odbyła się 7 edycja Konkursu Poezji Obcojęzycznej. Do przesłuchań przystąpiło łącznie 49 osób. W komisji konkursowej zasiedli: Barbara Klecha, Kazimierz Patla i Augustyn Bozentka. Oto lista nagrodzonych:  


Kat. kl. 1-3.
I miejsce: Milena Szarek - SP w Łękach Dukielskich
II miejsce: Urszula Jakieła - SP w Dukli
III miejsce: Szymon Cichoń - SP w Iwli
wyróżnienie: Amelia Dubiel - SP w Iwli
wyróżnienie: Lena Miśkowiec - SP w Jasionce  

Kat. kl. 4-6.
I miejsce: Róża Puchała - SP w Równem
II miejsce: Julian Głowa - SP w Łękach Dukielskich
II miejsce: Martyna Jakieła - SP w Jasionce
III miejsce: Julia Wróbel - SP w Dukli
wyróżnienie: Wiktoria Dubiel - SP w Iwli
wyróżnienie: Katarzyna Olbrycht - SP w Równem
wyróżnienie: Amelia Szczurek - SP w Jasionce  

Kat. gimnazjum + kl. 7.
I miejsce: Marcel Bytnar - ZS nr 2 w Dukli
I miejsce: Wiktoria Mazurek - SP w Jasionce
I miejsce: Jakub Penar - ZS nr 2 w Dukli
wyróżnienie: Nikola Podlaszczak - SP w Równem
wyróżnienie: Iwona Twardzik - SP w Iwli
wyróżnienie: Aleksandra Smaś - ZS nr 2 w Dukli
 
 
Koncert-Dzień Kobiet

2018dzkobietart.jpg
  „Kobieta też ma duszę” „Kobieta też ma duszę” – takie przesłanie towarzyszyło tegorocznemu świętowaniu Międzynarodowego Dnia Kobiet z Ośrodkiem Kultury w Dukli. Koncert zorganizowany 8 marca 2018 roku w sali widowiskowo-artystycznej zgromadził niemałą publiczność, wśród której dominowała oczywiście płeć piękna.


   Na deskach dukielskiej sceny wystąpili tym razem artyści rzeszowscy: Ewa Korczyńska – sopran i prowadzenie, Aleksandra Szymańska – sopran, Jakub Kołodziej – tenor oraz Janusz Tomecki – akompaniament. Wykonali oni piękne interpretacje pieśni, arii i duetów miłosnych najwybitniejszych światowych kompozytorów. Program dopełniały humorystyczne anegdoty, złote myśli i wiersze z kobietą w roli głównej. Publiczność usłyszała między innymi: zabawną arię z operetki „Clivia” wiedeńskiego twórcy Nico Dostala zatytułowaną „Dziewczęta z Barcelony”, czardasza „Kiedy skrzypce grają” z operetki „Cygańska miłość”, której kompozytorem jest Węgier Franz Lehár, szlagier z filmu „Szpieg w masce” z lat 30-tych – „Na pierwszy znak” śpiewany przez Hankę Ordonównę, piosenkę z musicalu „My Fair Lady” – „Przetańczyć całą noc” czy duet „Morze” z operetki „Panna Wodna” Jerzego Lawiny-Świętochowskiego. Wieczór upłynął w iście muzycznej, uroczystej atmosferze. Artyści pożegnali się utworem „Amigos para siempre”, który został wykonany jako pieśń finałowa podczas Olimpiady w Barcelonie w 1982 roku. W Dukli wybrzmiał on w polskiej wersji językowej „Żegnajcie przyjaciele”.

   Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Niech tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet podsumują słowa piosenki Eugeniusza Bodo „Wdzięk, styl, charm, szyk nasza broń to sex appeal”.
 
dzień kobiet 2018
dzien_kobiet_2018.jpg
 
Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego
2018jubileusz.jpg25 lutego 2018 roku w galerii Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbył się „Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego”. Uroczystość uświetnił występ zespołu obrzędowo-śpiewaczego „Szarotka-Duklanie” oraz kapeli „Duklanie”. Przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny spotkał się z bardzo miłym przyjęciem. Wśród tegorocznych jubilatów zalazł się były, wieloletni członek „Szarotek” – Pan Piotr Jakieła wraz z żoną Józefą. Na jego ręce zespół złożył życzenia, kwiaty i drobny upominek. W imieniu Ośrodka Kultury w Dukli i zespołów jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje wszystkim parom, życząc rozkwitu pożycia małżeńskiego na kolejne 50 lat.

 
dyktando 2018
dyktando_2018.jpg   23 lutego w Szkole Podstawowej w Dukli dzięki uprzejmości dyrektora odbyło się I Wielkie Gminne Dyktando "ZŁOTOSŁÓW"
W słownych potyczkach wzięło udział 21 uczniów m.in. z Równego, Dukli, Jasionki, , Iwli, Tylawy.
Komisja oceniać będzie uczestników w trzechj kategoriach wiekowych oraz wyłoni tego jednego najlepszego z najlepszych.
Rozdanie nagród odbędzie się podczas Kiermaszu Wielkanocnego 25 marca 2018r.

 
Zapraszamy DUTW
kinobanerdutw.jpg

22 lutego ,godz. 17.00
 
Polsko-Słowackie Kolędowanie
   2018skcd.jpg
   3 lutego 2018 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Dukli została zrealizowana sesja nagraniowa płyty CD „Dla Ciebie Mały Panie polsko-słowackie kolędowanie”, w ramach projektu pt. „Słowiańscy bliźniacy” – mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej, Program Współpracy Trangranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Była ona efektem przeprowadzonych tydzień wcześniej warsztatów śpiewania kolęd „Wspólnie kolędujmy”.

   W rejestracji materiału uczestniczyły trzy zespoły ludowe. Słowację reprezentował zespół folklorystyczny „Stropkovčani“ oraz kapela ludowa „FS Makovica, zaś ze strony polskiej w nagraniu udział wzięła kapela ludowa „Duklanie”. Podczas trwającej cały dzień sesji, przy współpracy z firmą nagraniowej Jackob Sound Studio, udało się utrwalić 12 polskich i słowackich kolęd i pastorałek. Większość z nich została zaaranżowana na duży skład wokalno-instrumentalny skupiający członków wszystkich zespołów.

   Cechą charakterystyczną dla całej inicjatywy było umocnienie współpracy pomiędzy zespołami ludowymi działającymi w ramach lokalnych społeczności i umożliwianie im zetknięcia się z przejawami kultury muzycznej sąsiadów. Celem nadrzędnym było zachowanie i rozpowszechnienie dziedzictwa, jakim są tradycyjne kolędy i pastorałki, szerokiej grupie odbiorców. Niewątpliwie wydanie płyty będzie stanowiło interesujący materiał promujący sztukę ludową pogranicza polsko-słowackiego.
 
Zakończenie ferii z OK Dukla

           2018ferieart.jpgTegoroczne ferie zimowe w województwie podkarpackim przypadły na okres od 29 stycznia do 9 lutego. Przez całe dwa tygodnie przerwy od zajęć szkolnych, dzieci i młodzież z gminy Dukla miały okazję skorzystać z bogatej oferty atrakcji przygotowanej przez Ośrodek Kultury. Codziennie pod opieką instruktorów odbywały się trzygodzinne, różnorodne warsztaty i zajęcia edukacyjno-rekreacyjne zapewniające aktywny wypoczynek i rozrywkę kulturalną.

Galeria zdjęć

                Feriowicze mieli okazję wziąć udział w projekcjach bajek i filmów realizowanych w sali widowiskowo-artystycznej OK w Dukli. Przeprowadzono wiele konkursów i quizów, w których zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę ogólną oraz muzyczną. Zaproponowano również gry i zabawy ruchowe kształtujące koordynację, spryt, refleks i relacje społeczne. W ofercie zajęć znalazły się również warsztaty rozwijające zainteresowania uczestników. W środę (31 stycznia) i w poniedziałek (5 lutego) w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „warsztaty scrapbooking” – prezentujące niesamowitą technikę plastyczną pozwalającą na samodzielne tworzenie albumów, notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, itp. Za pomocą specjalnej maszyny do papieru i kompatybilnych z nią wykrojników, można tworzyć dekoracje i ozdoby z kolorowych kartek, tektury i filcu. Uczestnicy warsztatów wykonali dzięki tej technice spersonalizowane notesiki, ozdobne pudełeczka na drobne prezenty oraz kartki walentynkowe. Podczas zorganizowanych w środę (7 lutego) warsztatów kulinarnych przygotowano smaczne gofry z dżemem, kremem orzechowo-czekoladowym, bitą śmietaną i owocami. W drugim tygodniu ferii, korzystając ze sprzyjających, zimowych warunków pogodowych grupa feriowiczów wraz z opiekunami udała się na lodowisko i krótki spacer po Dukli. Dzieci obecne podczas ostatniego dnia zajęć otrzymały drobne upominki i słodycze. Przez całe ferie 2018 w zajęciach wzięło udział: 33 dziewczynki i 7 chłopców w wieku od 5 do 14 lat.

Instruktorzy Ośrodka Kultury dziękują wszystkim podopiecznym za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie, i już teraz zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Ferii zimowych z Ośrodkiem Kultury w Dukli”.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 72 z 638

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności