Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4135
Artykułów: 1213
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16479610

Archiwum

Wyniki kolędy

  koledy2017.jpg

12.01.2017 r. w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się „X Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek”. Komisja w składzie: Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Krzysztof Zajdel i Katarzyna Błaż wyłonili zwycięzców i wyróżnionych.

  W kategorii I – do klas „0” włącznie komisja wyróżniła wszystkich uczestników. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali: Zuzanna Sikora, Hanna Drozd, Martyna Wilczek, Inga Gumienny, Jacek Rąpała, Zuzanna Kwaśnicka, Filip Niziołek, Zuzanna Maślanka, Maciej Grałek, Kuba Drozd, Amelia Paszek, Tatiana Tyburcy, Patrycja Krowicka, Zbigniew Bargiel i Gabriela Albrycht

Galeria zdjęć

Kategoria II – kl. I-III:

I miejsce: Natalia Zima – Bel Canto

I miejsce: Emilia Bałon – indyw.

II miejsce: Urszula Jakieła – indyw.

II miejsce: Anna Kłap – Równe

III miejsce: Eliza Kowalska – Bel Canto

III miejsce: Julia Głód – Dukla

wyróżnienie: Miłosz Wiatr – Wietrzno

wyróżnienie: Antonii Kogut – indyw.

wyróżnienie: Julia Bąk – Dukla

wyróżnienie: Gabriela Kapłon – Bel Canto

wyróżnienie: Marcelina Albrycht – Równe

wyróżnienie: Gabriela Szwast – Iwla

 

Kategoria III – kl. IV-VI:

I miejsce: Zuzanna Szczurek – Równe

I miejsce: Stanisław Stojak – Dukla

II miejsce: Oliwia Bobula – Dukla

III miejsce: Wiktoria Jakieła – Dukla

wyróżnienie: Sara Woźniak – Iwla

wyróżnienie: Zuzanna Krowicka – Bel Canto

wyróżnienie: Joanna Kawulok – Głojsce

 

Kategoria IV – gimnazjum:

I miejsce: Aleksandra Dyszkowska – Dukla

II miejsce: Weronika Wnęk – Równe

II miejsce: Laura i Julia Woźniak – Głojsce

III miejsce: Julia Solińska – Dukla

III miejsce: Bartłomiej Dębiec – Wietrzno

wyróżnienie: Elżbieta Wierdak – Wietrzno

Magdalena Trzebunia – Tylawa

 

Kategoria V – Dorośli:

wyróżnienie: Anna Witek – ŚDS Cergowa

 

Laureaci I, II i III miejsc w kategorii III (klasy 4-6) i kategorii IV (gimnazjum) wezmą udział w „IV Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek”, który odbędzie się w piątek 13.01.2017 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli.

 

 
zapraszamy
2017koncertparafia.jpg
 
Farie z OK
2017ferie.jpg
 
Spotkanie Świąteczne
2016juzia.jpgŚWIĄTECZNE SPOTKANIE " ACH ! CO ZA NOC ! 
W niedzielę 8 grudnia 2017 roku w sali widowiskowo - teatralnej odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klasy III a oraz klasy VI b pod opieką Józefy Winnickiej- Sawczuk i Małgorzaty Lasek- Such zaprezentowali montaż słowno-muzyczny "Ach ! Co za noc ! ". Swym repertuarem zatrzymali chwile świątecznej radości , sprawili że Tajemnica Bożego Narodzenia odżyła na nowo w każdej osobie. Uczniowie wraz z wychowawczyniami dziękują wszystkim, bardzo licznie zgromadzonym gościom za wspólnie spędzony czas, każdej osobie indywidualnie i z osobna. Ciepłe słowa usłyszały dzieci ze strony pana burmistrza Andrzeja Bytnara oraz pani dyrektor Małgorzaty Walaszczyk - Faryj, która zawsze wraz z pracownikami Ośrodka Kultury wspiera wszelkie działania dzieci. Wspomnieć należy jeszcze o obecności pani Kamili Bogackiej, której tato był osobistym lekarzem Marszałka Józefa Piłsudzkiego, a podczas II wojny światowej uratował życie setkom ludzi. Wspaniale, że takie chwile tak mocno integrują społeczność !
Józefa Winnicka- Sawczuk i Małgorzata Lasek- Such
 
Kolędy w Łękach Dukielskich
2017koledy.jpg6 stycznia w Święto Trzech Króli w Łęk Dukielskich odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Powiatu Krośnieńskiego. Nowo powstała kapela ludowa „DUKLANIE” zaśpiewała dwie kolędy „Zornicka” i „Gore Gwiazda Jezusowi”. Oprócz kapeli „DUKLANIE” wystąpiło 18 zespołów. Po zakończeniu przeglądu zespoły otrzymały pamiątkowe dzwonki z tabliczkami wykonane przez rękodzielników. Oczywiście jak co roku wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek podczas którego wszystkie zespoły kolędowały. Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność”, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

 
Ogłoszenie
2017projektartur.jpg


 


Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty”

działająca na obszarze gmin:
Chorkówka, Dukla, Jaśliska, Jedlicze, Iwonicz – Zdrój i Miejsce Piastowe,

informuje o możliwości składania wniosków
o przyznanie pomocy na GRANTY w ramach poddziałania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

więcej...


 
Koncert
  2016konbozoart.jpg   „W oczekiwaniu…” Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przedświątecznej atmosferze, pachnącej jedliną i piernikami, rozbrzmiewającej kolędą i mieniącej się błyskiem ulicznych ozdób świątecznych, cały świat przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Również i na terenie naszej Gminy w tym czasie możemy poczuć magiczną aurę. Przyozdobione ulice i wystawy sklepowe oraz organizowane wydarzenia kulturalne o charakterze świątecznym pomagają nam wejść w uroczysty, bożonarodzeniowy nastrój.

    Ośrodek Kultury w Dukli już od 14 lat włącza się w radosne przeżywanie okresu adwentu organizując Koncert Bożonarodzeniowy. W tym roku, 11 grudnia, wydarzenie zatytułowane „W oczekiwaniu…” przyciągnęło do sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury wielu gości, którzy za sprawą wykonawców mogli obejrzeć cudowny świąteczny „spektakl muzyczno-taneczy”. Tradycyjnie podczas koncertu zaprezentowały się zespoły działające przy Ośrodku Kultury oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia taneczne i muzyczne.

    Koncert rozpoczęła świąteczna etiuda taneczna w wykonaniu grup baletowych prowadzonych przez Panią Monikę Wagę. Następnie na scenie w pastorałkach i piosenkach bożonarodzeniowych zaprezentowały się Zosia Baran, Eliza Kowalska i Maria Uliasz, podopieczne szkółki wokalnej Bel Canto pod kierownictwem Krzysztofa Zajdla, który również wystąpił podczas koncertu wraz z uczennicą Marleną Rygiel. Przy akompaniamencie klawiszowym Artura Szajny duet wokalny wykonał przepiękną kolędę „Cicha noc”. Widzowie wysłuchali także występu Jagody Skrzyńskiej, która zaprezentowała skrzypcową aranżację kolędy „Gdy śliczna Panna”. Następnie na scenie zaprezentował się zespół akustyczny „Bez Nut”, działający przy Ośrodku Kultury, który wraz z solistką Marleną Rygiel wykonał trzy kolędy: „Jezus malusieńki”, „Gdy śliczna Panna” i „Mizerna cicha”. W radosny nastrój wprowadził widzów występ szkółki skrzypcowej pod kierownictwem Pani Ireny Zięby. Dwunastoosobowa grupa uczennic wdzięcznie wykonała kolędy: „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Następnie przed publicznością zaprezentowała się kapela ludowa „Duklanie”, która wykonała dwie pastorałki na góralską nutę: „Zornicka” oraz „Gore gwiazda”. Jako ostatni zakolędował zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie”. Wykonali w ich wykonaniu widzowie usłyszeli kolędy: „Z narodzenia Pana”, „Z nieba wysokiego” oraz „Jezusa narodzonego” w wykonaniu najmłodszych członków zespołu – Miłosza, Zuzi i Oli. Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wraz z widownią zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

     Tradycyjnie podczas Koncertu Bożonarodzeniowego okolicznościowe, świąteczne wystąpienie wygłosił Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, który życzył wszystkim mieszkańcom Gminy i okolic, zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenie i podzielił się z wszystkimi opłatkiem. Dla uczestników koncertu przygotowano również poczęstunek wigilijny.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim instruktorom i wykonawcom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych występów. Widzom dziękujemy zaś za obecność i zapraszamy na kolejny, jubileuszowy Koncert Bożonarodzeniowy.
    
                      Katarzyna Błaż
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 72 z 501

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności