Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 5197
Artykułów: 1398
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20159422

Archiwum

Dni Dukli 2010
Image
K.A.S.A.
    Tegoroczne Dni Dukli odbywały się w 630 lecie nadania praw miejskich Dukli, stąd były one wyjątkowo bogate i atrakcyjne. Rozpoczęły się tradycyjnie wyborem Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2010. Tym razem konkurs odbył się pt. „Moja ulubiona bajka”. Do konkursu zgłosiło się 8 kandydatek i 2 kandydatów . Komisja powołana przez organizatora wybrała na Małą Miss Julię Budę z Parszowa (5 lat) a na Małego Mistera Kacpra Magdziaka ze Zręcina (7 lat). Małą Miss Publiczności została Julia Wróbel z Teodorówki (3,5 roczku). Po wyborach rozpoczął się interaktywny program dla dzieci podczas którego, Rita i Rudi zaprosili dzieci w podróż dookoła świata. O godz 19.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Dni Dukli 2010, gdzie symbolicznie Burmistrz Gminy Dukla wręczył Ośrodkowi Kultury klucze do bram miasta.

Czytaj całość
 
Wielki Piknik
gabi
małe GABI
W dniu 27 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej na Wielki Piknik z okazji V–lecia placówki. Cieszymy się że mogliśmy uświetnić tą uroczystość występami naszych zespołów takich jak zespół taneczny „GABI- maluchy” i  "GABI" oraz zespół śpiewaczy „SZAROTKA”. Z wielką przyjemnością można było posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu Wioletty Madej i Diany Dereniowskiej. Mimo deszczowej pogody piknik przebiegał w bardzo miłym klimacie. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu placówki.

 
NAGRODA BURMISTRZA GMINY DUKLA
zsp
I miejsce ZSP Dukla
W związku z zakończeniem WSPÓŁZAWODNICTWA W DZIEDZINIE KULTURY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW GMINY DUKLA w roku szkolnym 2009/2010, Ośrodek Kultury w Dukli informuje, iż I miejsce i NAGRODĘ BURMISTRZA GMINY DUKLA otrzymuje ZSP w Dukli.

Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca:
II miejsce - ZSP w Jasionce (180 p)
III miejsce - ZSP w Równem (155 p)
IV miejsce - ZSP w Iwli (106 p)
V miejsce - ZSP w Wietrznie (87 p)
VI miejsce - ZSP w Głojsce ( 83 p)
VII miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich (75 p)
VIII miejsce - ZSP w Tylawie (69 p)
IX miejsce - ZSP w Jaśliskach (33 p)

Dyrektorów Szkół które zajęły I , II , III miejsca prosimy o przybycie na uroczyste wręczenie nagród 4 lipca 2010 ( Dni Dukli ) o godz. 16.00.

Zestawienie punktów...
 
...Pieśń, która nie ustaje...
Image
Chór
13 czerwca w kościele o.o. Bernardynów w Dukli o godz. 15.00 rozpoczął sie już XI Międzynarodowy Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych. Celem przeglądu było - jak zawsze - upamiętnienie kolejnej rocznicy pobytu Ojca Świętego na ziemi Dukielskiej jak i rocznica kanonizacji św. Jana z Dukli, a także upowszechnianie, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań związanych z twórczością sakralną i popularyzacja kultu św. Jana z Dukli. W tym roku gościliśmy 6 chórów - 4 z Polski jeden Słowacki i jeden chór Węgierski. Jako pierwszy wystąpił chór "Chorus" z Korczyny z "Adagio"- "O najsłodszy Panie, muz. Albinioni, "Pij Twój kielich Bożej woli" autor nieznany i "Ecce sacerdos" - "Oto jest kapłan" - chórem dyrygował Stanisław Szostak.

Czytaj całość
 
Dukla Powodzianom
tarnobrzeg
Tarnobrzeg
„DUKLA POWODZIANOM”
W związku z majową powodzią jaka dotknęła województwo podkarpackie, Ośrodek Kultury w Dukli podjął się akcji pomocy ludziom którzy doświadczyli tego nieszczęścia. Akcja przebiegała bardzo sprawnie i spontanicznie. Informacje o zbiórce umieściliśmy na stronie internetowej i plakatach. Poparły naszą akcję dukielskie parafie, poprzez ogłoszenie zbiórki 23 maja 2010 na wszystkich mszach świętych. Włączył się w pomoc również dyrektor ZSP w Dukli, który za pośrednictwem uczniów rozpropagował akcje wśród mieszkańców Dukli i okolic. Efekt tych spontanicznych działań był wspaniały, ludzie zareagowali natychmiast. Przywozili do Ośrodka Kultury żywność, środki czystości, środki pielęgnacyjne dla dzieci, wodę, koce, pościel i wiele , wiele innych bardzo przydatnych rzeczy.
Czytaj całość
 
Dorobek...2010
Image
ZSP Równe
W dniu 10 czerwca 2010 r. w sali kina "Promień" Ośrodka Kultury w Dukli odbyły się prezentacje VIII Gminnego Przeglądu Dorobku Kulturalnego Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do konkursu zostało zgłoszonych 5 zespołów m.in. ZSP z Równego, Wietrzna, Iwli, Jasionki i Dukli. Szkół w gminie jest 8 i jak widać nie wszystkie miały się czym pochwalić... Ogółem, na deskach naszej małej sceny wystąpiło  143 uczestników. Coroczne wspólne spotkania są wspaniałą okazją do zaprezentowania przez uczniów naszej gminy umiejętności, zdolności aktorskich, wokalnych, recytatorskich tanecznych, a także tego wszystkiego co przygotowali w swoich szkołach w ciągu bieżącego roku. Konkurs jest też sprawdzianem i miarą oceniająca zaangażowanie opiekunów, wychowawców i nauczycieli w życie codzienne szkoły. Prezentacja przygotowana przez Panie; Beatę Bek, Krystyne Patlę, E Cyran  z ZSP w Równem, była bezkonkurencyjna. Przygotowana na wysokim poziomie i z wielką klasą. Podobnie jak widowisko przygotowane przez panie Annę Staroń i Beatę Stepek z ZSP w Jasionce. J U R Y w s k ł a d z i e: przewodnicząca Barbara Pudło, Małgorzata Walaszczyk - Faryj i Norbert Uliasz postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce ZSP Równe
II miejsce ZSP Jasionka
wyr. Wetrzno
wyr. Iwla
wyr. Dukla
 
Szkolna Liga Tenisa Stołowego
Szkolna Liga
Tenis
10 czerwca w hali ZSP w Łękach Dukielskich zakończyła rozgrywki Szkolna Liga Tenisa Stołowego. Cykliczna impreza z kilkunastoletnią tradycją, organizowana przez dukielski ośrodek kultury, promująca zdrowy styl życia oraz samą dyscyplinę sportu. Do rozgrywek sezonu 2009/2010 przystąpiły trzy drużyny z zespołów szkół publicznych, w Iwli, Łękach Dukielskich i Dukli. Jesienią 2009 roku rozegrano dwie rundy spotkań, kolejne dwie w maju i czerwcu br. Poziom ligi był dość wyrównany oczym świadczy końcowa punktacja. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca ZSP w Dukli – 197 pkt., drugie ZSP Łęki Dukielskie – 192 pkt., trzecie ZSP Iwla – 173 pkt. Organizatorzy ufundowali nagrody w postaci pucharów i dyplomów oraz nagrody finansowe w wysokości I m 500 zł., II m 300 zł., III m 200 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Ligę prowadził instruktor sportu i rekreacji ośrodka kultury w Dukli Jan Dembiczak, przy pomocy Pani Beaty Węgrzyn nauczyciela WF w ZSP Łęki Dukielskie. Organizatorzy dziękują dyrekcji ZSP w Łękach Dukielskich za gościnność i nieodpłatne udostępnienie bazy sportowej szkoły do przeprowadzenia tych i innych zawodów.
 
XVIII Konkurs Piosenki Religijnej
jakub
Protokół komisji XVIII KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ i POEZJI
Komisja w składzie: Krystyna Stańkowska, Anna Masternak, Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Norbert Uliasz po wysłuchaniu 86 prezentacji konkursowych, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia;

PIOSENKA

KATEGORIA I (PRZEDSZKOLAKI)
I MIEJSCE – Emilia Zając – Równe
II MIEJSCE – MILENA KOGUT – DUKLA(b p)
II MIEJSCE – WIKTORIA JAKIEŁA - DUKLA
III MIEJSCE – KAROLINA RYMAR – DUKLA
WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Szczurek – DUKLA....

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 577 - 594 z 623

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności