Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 5291
Artykułów: 1432
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 20886923

Archiwum

Kolędy i Pastorałki 2011
kolędy
I Miejsce- KAMILA KULA
14 stycznia odbył się IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców. KOMISJA W SKŁADZIE: przew: Krystyna Stańkowska, Belcik Iwona , Anna Masternak po obejrzeniu i wysłuchaniu 100 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać....    
Czytaj całość
 
szkolny konkurs kolęd i pastorałek
Image
laureat - Julia Tyc
11 stycznia w sali kina „Promień" odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Imprezę przygotowała Pani Cecylia Ganczarska, Renata Cieśla i Renata Jakieła. Konkurs skierowany był do uczniów klas I, II i III Skoły Podstawowej. Jury w składzie Małgorzata Walaszczyk - Faryj, Norbert Uliasz, Piotr Jakieła po wysłuchaniu 60 prezentacji postanowiło nagrodzić i wyróżnić 20 dzieci. Zwycięzcy zostali nominowani do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Nagrody ufundowało Szkolne Koło „Przyjaciół Dzieci" i Ośrodek Kultury.

 
II Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
łęki
Łęki Dukielskie
6 stycznia 2011r. 19 zespołów z Powiatu Krośnieńskiego oraz - gościnnie - zespół "Makovica" ze Śvidnika, spotkało się na II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność” w Łękach Dukielskich. Przegląd rozpoczął się uroczystą Mszą św. w intencji organizatorów i zespołów....

Czytaj całość
 
"Śladami Maryi"
Image
19 grudnia br. tradycyjnie w Ośrodku Kultury w Dukli odbył się uroczysty Wieczór Wigilijny. Pomimo strasznej zamieci śnieżnej, sala zapełniła się najwierniejszymi widzami. Zespół „SZAROTKA” od lat główna „gwiazda” wieczoru przygotował nowe widowisko teatralne pt. „Śladami Maryi”. Treścią widowiska była historia ludzkości i ich słabości– od pierwszych rodziców Adama i Ewy aż do narodzin Jezusa. Po spektaklu Burmistrz Gminy Dukla uroczyście złożył wszystkim życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem. Podczas wspólnego kolędowania wszystkich przybyłych Ośrodek Kultury ugościł pierożkami z grzybami, wigilijnym barszczem oraz ciastem. Panowała prawdziwie rodzinna atmosfera.

 
Wieczór Wigilijny w Chorkówce
Image
Kolędowanie w Chorkówce
18 grudnia zespół „Szarotka” został zaproszony na Wieczór Wigilijny do Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce ze spektaklem „Po kolędzie pójdźmy wszędzie”. Sala była pełna widzów. Widowisko bardzo się podobało, wyrazem czego były gorące i nieustające brawa. Na koniec zespół został nagrodzony owacjami na stojąco. Wszyscy byli wzruszeni. Po przedstawieniu gościnna Chorkówka ugościła nas tradycyjnymi potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez koła gospodyń.
 
NAGRODA SPECJALNA
      30 listopada Jasielski Dom Kultury zorganizował X Andrzejkowe Spotkania Taneczne. 25 zespołów wzięło udział w jubileuszowym przeglądzie. Na scenie zaprezentowało się ponad 400 młodych tancerzy.
Atrakcją przeglądu był gościnny występ mistrzów Polski w Show Dance - Formacji „Cube Dance” z Łodzi.

 Konkurs oceniała komisja artystyczna w składzie:
Magdalena Mucha (dyplomowana choreografka tańca, sędzia Polskiej Federacji Tańca, tancerka, a obecnie choreografka zespołu tanecznego Kornele, który zdobył wicemistrzostwo Polski w show dance i jazz dance oraz wicemistrzostwo Europy w modern dance)
Anna Łukasiak (dyplomowana instruktorka tańca, instruktorka fitness, sędzia Polskiej Federacji Tańca, założycielka i trenerka Formacji UDS z Lublina, która jako choreograf zdobyła m.in.: dwukrotnie mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, dwukrotnie wicemistrzostwo Europy oraz 25 mistrzostwo Polski w tańcu hip hop)
Jarosław Tomczewski (tancerz, choreograf, wicemistrz świata show dance i disco dance, współzałożyciel „Cube Dance Academy” w Łodzi, mający na koncie udział w programie „You Can Dance” oraz w wielu różnego rodzaju przedstawieniach i show w Polsce i za granicą).


Nagrodzeni, I kategoria:
1. „T-8 MINI”, grupa C z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie,
2. „Flesz” z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie,
3. „Kleks” III z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Wyróżnieni: „Gest” z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej.
II kategoria:
1. „Colibri” z Rzeszowskiego Domu Kultury,
2. „T-8 JUNIORZY”, grupa B z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie,
3. „Beznazwy” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Wyróżnieni: „Soul”, grupa B ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy.

Ponadto komisja konkursowa przyznała NAGRODĘ SPECJALNĄ dla Norberta Uliasza (instruktora i choreograf zespołu „Gabi”) ZA NAJLEPSZĄ CHOREOGRAFIĘ PRZEGLĄDU.
 
stroiki i szopki
Image
stroik świąteczny
14 grudnia, w Ośrodku kultury w Dukli, zebrała się komisja aby poddać ocenie kilkadziesiąt prac złożonych na IV GMINNY KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY". W tym roku do konkursu zgłoszono 70 prac, z czego 30 to szopki bożonarodzeniowe. Wszystkie prace wykonane były misternie a w efekcie powstały bardzo piękne rękodzieła można je będzie podziwiać w budynku kina do 21 grudnia 2010r. Kilka prac zostało nominowanych do IX MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH, nad którym patronat sprawuje Starostwo Powiatowe i Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli. Dziękujemy wszystkim "twórcom", opiekunom i nauczycielom za włożoną pracę i trud. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku.


WYNIKI KONKURSU
Czytaj całość
 
I miejsce - konkurs wojewódzki
Image 8 grudnia zakończył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych form tanecznych „Pierwsze Kroki”. ze względu na dużą ilość zgloszonych zespołów konkurs podzielono na dwa dni.

8 grudnia zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, natomiast 9 grudnia scena Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim należała do grup tańczących disco, show-dance, taniec estradowy i towarzyski. Naszą gminę prezentował zespół "Gabi" działający przy Ośrodku Kultury w Dukli.


 Na sali widowiskowej prócz publiczności zasiadło profesjonalne jury w składzie:
Laila Arifulina - Tancerz, choreograf, reżyser widowisk baletowych. Absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Bolszoj w Moskwie, a także studiów aktorskich i reżyserskich.
Agnieszka Wojnarska – choreograf, medalistka mistrzostw świata i europy w kategoriach show-dance oraz jazz.
Aneta Markiewicz – choreograf i kierownik artystyczny zespołu artystycznego „Uśmiech” działającego w Domu Kultury w Rzeszowie.

Kategoria 3
I miejsce – zespół - „Gabi”
I miejsce – zespół - „Colibri”
II miejsce – zespół - „Wiwatki”
III miejsce – zespół - „Impuls”
 Wyróżnienie otrzymał zespół „Fajne Gienki”

W kategorii 1 i 2 jury nagrodziło następujące zespoły:
I miejsce – zespół „Flesh”
II miejsce – zespoły - „UPS”, „Perełki”
III miejsce - zespoły - „Volt”, „Reflex”
Wyróżnienie otrzymały zespóły „Wolanie” i „Fokus III”

Kolejna edycja przeglądu „Pierwsze Kroki” przewidziana jest na kwiecień 2011 roku.
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 577 - 594 z 646

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności