Koncert Noworoczny 2023

29-01-2023
29 stycznia odbył się „Koncert Noworoczny” w którym wystąpili: uczniowie ogniska muzycznego, studia wokalnego, szkółki baletowej i szkółki skrzypcowej. Przedstawili oni dorobek całorocznych zajęć. Bardzo się cieszymy że wszystkie szkółki działające przy Ośrodku Kultury cieszą się wielkim zainteresowaniem.
Młodzi artyści ogniska muzycznego zaprezentowali się w repertuarze kolędowo świątecznym. Zagrali popularne kolędy Lulajże Jezuniu, Pada Śnieg, Był Pastuszek Bosy, We wish you a merry christmas. Do koncertu uczniów przygotował pan Andrzej Aszlar.
Studio wokalne którym opiekunem jest pani Kornelia Mistachowicz zaprezentowało takie utwory jak: Gore Gwiazda, Mario cz ty wiesz, A więc dzisiaj ruszam w drogę, Kolęda Maryi, Anieli w niebie, Lulajże Jezuniu, Dzisiaj w Betlejem i Pastorałka od serca do ucha.
Szkółka baletowa przedstawiła układ w ośmiu odsłonach, opowiedzieli nam historię zakochanego, zapominalskiego Mikołaja, który nie dość tego, że się spóźnił, to jeszcze nie zabrał ze sobą prezentów. Choreografię przygotował pani Monika Waga prowadząca zespół.
Koncert zakończyła szkółka skrzypcowa po opieką pani Ireny Zięby. Uczniowie zagrali utwory takie jak: Let It Snow, Walc Brahmsa, tango La Cumparsita i In San Telmo, walc Nad pięknym modrym Dunajem.
integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">