Wyniki "Konkursu na najpiękniejszą pisankę, kraszankę, malowankę, stroik i palmę wielkanocną"
22-03-202118 marca 2021 roku w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbyło się rozstrzygnięcie „Konkursu na najpiękniejszą pisankę, kraszankę, malowankę, stroik i palmę wielkanocną”. Komisja w składzie: Barbara Marchewka, Urszula Korzeń i Norbert Uliasz, spośród aż 97 zgłoszonych prac nagrodziła następujące kompozycje plastyczne:
KATEGORIA WIEKOWA: Kl. 1-4
Pisanka tradycyjna:
I miejsce: Lena Madej – Łęki Dukielskie
II miejsce: Kornelia Puchała - Równe
Pisanka współczesna:
I miejsce: Martyna Wilczek
II miejsce: Natasha Galarza-Gac – Łęki Dukielskie
II miejsce: Paweł Filip - Jasionka
wyróżnienie: Lena Zajdel - Wietrzno
wyróżnienie: Karolina Kamińska - Dukla
Stroik wielkanocny:
I miejsce: Praca zespołowa kl. III - Równe
I miejsce: Świetlica – Głojsce
II miejsce: Klasa III – Łęki Dukielskie
II miejsce: Hubert Nykiel - Wietrzno
III miejsce: Weronika Szydło – Równe
III miejsce: Mikołaj Wojdyła - Łęki Dukielskie
wyróżnienie: Kacper Olbrycht – Wietrzno
wyróżnienie: Koło Plastyczne - Wietrzno
wyróżnienie: Jakub Drozd - Dukla
Palma wielkanocna:
I miejsce: Nikola Nowak - Głojsce
II miejsce: Praca zespołowa kl. III - Równe
wyróżnienie: Karolina Kasprzyk - świetlica Równe
KATEGORIA WIELOWA: Kl. 5-8
Pisanka tradycyjna:
I miejsce: Kamila Gałka - Dukla
II miejsce: Joanna Czaja – Łęki Dukielskie
Pisanka współczesna:
I miejsce: Kinga Staroń – Wietrzno
II miejsce: Julia Bryś – Łęki Dukielskie
III miejsce: Olaf Drozd – Dukla
wyróżnienie: Mateusz Jaracz – Łęki Dukielskie
wyróżnienie: Bartosz Pyter – Głojsce
wyróżnienie: Igor i Olaf Nowak - Głojsce
Stroik wielkanocny:
I miejsce: Julia Szczurek
II miejsce: Kamila Gałka – Dukla
II miejsce: Łukasz Buczyński – Łęki Dukielskie
III miejsce: Mateusz Jaracz – Łęki Dukielskie
III miejsce: Koło Plastyczne – Wietrzno
III miejsce: Julita Węgrzyn – Łęki Dukielskie
wyróżnienie: Michał Misiołek – Dukla
wyróżnienie: Kacper Pec – Łęki Dukielskie
Palma wielkanocna:
I miejsce: Kółko plastyczne kl. VII b – Łęki Dukielskie
II miejsce: Marcelina Albrycht – Równe
wyróżnienie: Bartłomiej Gruszka
wyróżnienie: Grzegorz Puchała - Równe
KATEGORIA WIEKOWA: Szkoła Średnia i Dorośli
Pisanka współczesna:
I miejsce: Dariusz Mańka – ŚDS w Cergowej
II miejsce: Halina Goresz – ŚDS w Cergowej
III miejsce: Iwona Kozak – ŚDS w Cergowej
wyróżnienie: Beata Witkowska
Stroik wielkanocny:
I miejsce: Pracownia rękodzieła artystycznego op. Barbara Marchewka – ŚDS w Cergowej
II miejsce: Zenon Zając – ŚDS w Cergowej
III miejsce: Milena Buczyńska – Łęki Dukielskie
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.
Katarzyna Błaż