Zakończenie Wakacji z Ośrodkiem Kultury

29-08-2022

28 sierpnia na parkingu przy obiektach MOSiR odbyło się „Zakończenie Wakacji” z Ośrodkiem Kultury . Mimo ostrzeżeń o niesprzyjającej pogodzie, na szczęście i tym razem cała impreza przebiegała się bez meteorologicznych zakłóceń.

Od godzin popołudniowych dostępne były darmowe atrakcje dla dzieci - dmuchane zjeżdżalnie oraz kule wodne. Tuż obok Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zawadki Rymanowskiej przygotowało stół z regionalnym jadłem, które było finansowane z programu promującego dziedzictwo kulturowe i produkty lokalne obszaru LGD „Kraina Nafty”. Na placu zainstalowana również była gastronomia z przekąskami.

Pierwszym punktem artystycznym był koncert zespołu IN CAELO, który przez blisko godzinę koncertował na dużej scenie. Tuż po występie, rozpoczął się szereg zabaw dla najmłodszych prowadzony przez profesjonalnych instruktorów. Przeprowadzone zostały zabawy cyrkowo -koordynacyjne, oraz tworzenie wielkich baniek mydlanych. Finalnym punktem atrakcji dla dzieci (i nie tylko) był niesamowity spektakl pokazu ognia. Poziom artystyczny występu przyprawiał niejednego o „ciarki”.

Po godzinie dwudziestej na scenie pojawił się zespół góralski „Świst” z Zakopanego, który do późnych godzin wieczornych zabawiał publiczność. Cała impreza była współfinansowana z Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych w Gminie Dukla.

To był niezwykle intensywny „sezon” wakacyjny. Po dwóch latach przerwy związanych z pandemią, zorganizowane były ponownie „Dni Dukli”, które przyciągnęły kilkutysięczną publiczność. Odbył się również szereg koncertów, imprez tematycznych i spektakli artystycznych. Niezwykle udanym pomysłem była organizacja „Półkolonii” z Ośrodkiem Kultury dla dzieci i młodzieży, które trwały niemal całe lato.

Dziękujemy Wszystkim za obecność na wszelakich imprezach oraz wiele miłych słów wsparcia i zadowolenia z wykonanej przez Nas pracy.

To nie koniec działań ! Od września wracają cotygodniowe zajęcia muzyczne, plastyczne, wokalne oraz taneczne, a także konkursy i przeglądy. Wszystkie informacje na temat zajęć będą podawane na profilu Facebook-owym Ośrodka Kultury, stronie internetowej http://ok.dukla.pl/, oraz plakatach.

integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">