Szkółka Baletowa

Na zajęciach dzieci i młodzież uczą sie podstawowych elementów baletu, rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie, usprawniają motorykę całego ciała, która ma wpływ na ogólny rozwój fizyczny. Uczestnicy uczą się ekspresji i umuzykalniają. Takie zajęcia pozwalają uwierzyć we własne siły, pozbyć nieśmiałości, uczą samodzielności, dyscypliny oraz współpracy w grupie.

Zajęcia baletowe w Ośrodku Kultury od 2012 roku prowadzi Pani Monika Waga tancerka Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Teatru „Sabat” Małgorzaty Potockiej w Warszawie, absolwentka UMCS w Lublinie (specjalizacja: taniec) Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Podyplomowe Studia Choreograficzne na Uniwersytecie Rzeszowskim w zakresie prowadzenia zespołów tanecznych. Posiada ponadto 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia prowadzone są na podstawie metod pedagogicznych Agrypiny Waganowej, pedagoga i choreografa rosyjskiej szkoły baletowej.

Co roku sekcja baletowa przygotowuje spektakle: jeden z nich to „Dzień Baletu” . Zajęcia odbywają się w sali Szkoły Podstawowej w Dukli raz w tygodniu we w różnych grupach wiekowych – od 5 lat wzwyż do 12 lat.
integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">