Szkółka Baletowa

Na zajęciach dzieci i młodzież uczą sie podstawowych elementów baletu, rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie, usprawniają motorykę całego ciała, która ma wpływ na ogólny rozwój fizyczny. Uczestnicy uczą się ekspresji i umuzykalniają. Takie zajęcia pozwalają uwierzyć we własne siły, pozbyć nieśmiałości, uczą samodzielności, dyscypliny oraz współpracy w grupie.

Zajęcia baletowe w Ośrodku Kultury od 2012 roku prowadzi Pani Monika Waga tancerka Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Teatru „Sabat” Małgorzaty Potockiej w Warszawie, absolwentka UMCS w Lublinie (specjalizacja: taniec) Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Podyplomowe Studia Choreograficzne na Uniwersytecie Rzeszowskim w zakresie prowadzenia zespołów tanecznych. Posiada ponadto 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia prowadzone są na podstawie metod pedagogicznych Agrypiny Waganowej, pedagoga i choreografa rosyjskiej szkoły baletowej.

Co roku sekcja baletowa przygotowuje spektakle: jeden z nich to „Dzień Baletu” . Zajęcia odbywają się w sali Szkoły Podstawowej w Dukli raz w tygodniu we w różnych grupach wiekowych – od 5 lat wzwyż do 12 lat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 21 września wznowione zostały zajęcia z tańca klasycznego (baletu). Zespół pracuje w dwóch grupach wiekowych, najmłodsze dzieci 6-9 lat, oraz grupa starsza od 10 lat. Na zajęciach dzieci poznają technikę tańca klasycznego, pracują nad choreografią, które potem mają okazję zaprezentować w ramach na występach podczas konkursów, koncertów oraz innych imprez kulturalnych.
Zajęcia baletu to także praca nad postawa ciała, oraz gracją, ćwiczenia stopy, rozciąganie, praca zespołowa nad choreografią, ale przede wszystkim to dobra zabawa i wprowadzenie małych tancerzy w świat baletu, baśni i opowieści.
Zajęcia odbywają się regularnie w Sali kinowo – teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli w każdy wtorek od 15do 17 (dwie grupy). Zapisy pod numerem telefonu : 507-117-541. Zapraszamy !
integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">