Zespół "Gabi"

Zespół "GABI" powstał w 1995 roku. Instruktorami, choreografami i założycielami zespołu byli Małgorzata Walaszczyk i Mirosław Matyka. W repertuarze zespołu znalazły się tańce: towarzyski, charakterystyczny, nowoczesny i estradowy. Już w pierwszym międzygminnym konkursie (listopad 1995) zespół zdobywa „Grand Prix” i kolejno na innych konkursach zajmuje pierwsze miejsca. W 1997 roku zespół zmienia charakter i głównie instruktorzy kładą nacisk na taniec nowoczesny. Z każdego konkursu czy to na szczeblu gminnym, wojewódzkim czy ogólnopolskim zespół wraca z nagrodami. Obecnie zespół składa się z czterech grup wiekowych i należy do niego przeszło 50 dzieci i prowadzi go inst. Norbert Uliasz.


Największe sukcesy zespołu to:
2011r. I miejsce - WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH FORM TANECZNYCH W Głogowie Małopolskim (chor. Norbert Uliasz)
2011r. NAGRODA GŁÓWNA - XIV PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH "MINI - ART" w Miejscy Piastowym (chor. Norbert Uliasz)
2011r. II miejsce - VIII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH "KLAUNADA" W Rakszawie (chor. Norbert Uliasz)
2010r. NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ CHOREOGRAFI PRZEGLĄDU - "X ANDRZEJKOWE SPOTKANIA TANECZNE" w Jaśle (chor. Norbert Uliasz)
2009r. udział gośccinny - KONCERT TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w Krośnie (chor. Norbert Uliasz)
2009r. wyróżnienie - MIĘDZYWOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH "TANECZNA FATAMORGANA" w Leżajsku (chor. Norbert Uliasz)
2009r. III miejsce - Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych w Jedliczu (chor. Norbert Uliasz)
2008r. I miejsce - IV FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „TAŃCZĄC W JASNOŚCIACH” w Tarnowskich Górach (chor. Norbert Uliasz) 
2008r. I miejsce - VII WODZISŁAWSKA GALA TANECZNA MIX w Wodzisławiu Śląskim
2007r. „Tytuł Laureata” - XVII Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych "MIKOŁAJKI" w Rzeszowie (chor. Norbert Uliasz)
2007r. I miejsce – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie ( chor. Norbert Uliasz, „ Złoto Jesieni” Paulina Leśniak)
2007r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)
2006r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)
2005r. „Nagroda Główna” - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Norbert Uliasz)
2000r. „Tytuł Laureata” – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)
2000r. I Miejsce - MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)
2000r. „Nagroda Specjalna” – I PODKARPACKI FESTIWAL O „LAUR RZECHA” w Dębicy
2000r. „Nagroda Główna” - VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „KRZYKI DANCE” we Wrocławiu za choreografię „Hallowen po Polsku ” (chor. Małgorzata Walaszczyk, Norbert Uliasz)
1999r. „Grand Prix” – MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH „MINI ART” w Miejscu Piastowym
1999r. III miejsce – PODKARPACKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH w Dębicy
1998r. „Tytuł Laureata” – MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA TAŃCZĄCYCH DZIECI w Krośnie
1998r. „Nagroda Główna” - VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „KRZYKI DANCE” we Wrocławiu za choreografię „Wypić Tęczę” (chor. Małgorzata Walaszczyk, Mirosław Matyka)

23.11.2007 r. w Miejscu Piastowym odbył się XV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych „MINI – ART”. W przeglądzie udział wzięło około 30 zespołów, które oceniane były w 3 kategoriach – taniec, teatr, muzyka i dwóch grupach wiekowych do 14 i powyżej 14 lat. Nagrodę Główną w kategorii taniec (powyżej 14 lat) otrzymał nasz zespół „GABI” za choreografię „ZOMBIE DANCE”. W przeglądzie wzięły udział 3 grupy wiekowe zespołu m.in. Anna Okońska, Natalia Rysz, Karolina Krupa, Judyta Kułak, Patrycja Skubińska, Wioletta Baran, Wojciech Pietruś, Gabriela Karbowniczyn, Adrianna Szyszlak, Anna Sęp, Paulina Książkiewicz, Natalia Sikora, Sabina Lach, Anna Stępień, Diana Dereniowska i Paulina Leśniak.

Tytuł Laureata "Gabi" W Rzeszowie 8 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się XVII Podkarpacki Przegląd Zespołów Tanecznych "MIKOŁAJKI", pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Po wstępnej selekcji komisja zakwalifikowała do finałowego przeglądu 22 zespoły. Jury przyznało Tytuł Laureata i kilka wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej i młodzieżowej.

W kategorii młodzieżowej Tytuł Laureata i główną nagrodę pieniężną wysokości 2000 zł. ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego otrzymał nasz Zespół "GABI" za choreografię „Po zmierzchu” (chor. Norbert Uliasz) . Organizatorem Przeglądu był Wojewódzki Dom Kultury.

I MIEJSCE "GABI" 7 grudnia br. w Krośnie odbyły się XV Mikołajkowe Spotkania Taneczne. Podczas tegorocznych spotkań swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 40 zespołów (około 700 młodych tancerzy) z regionu Polski południowo – wschodniej. Komisja konkursowa zmagania taneczne oceniała w kategoriach: (inscenizacja taneczna, taniec ludowy, taniec towarzyski, etiuda taneczna, disco-dance). Nasz Zespół "GABI" za choreografię " ZOMBIE DANCE" (chor. Norbert Uliasz) tańczoną przez 3 grupy wiekowe i choreografie "ZŁOTO JESIENI" zatańczoną przez Paulinę Leśniak (autorkę choreografii) i Dianę Dereniowską otrzymał I miejsce.

Wyniki pracy Jury przedstawiają się następująco:

I miejsce otrzymały: Zespół "Gabi" z Dukli Zespół "Jump step crew" z Nowego Sącza. Formacja tańca Towarzyskiego "Gracja" z Krosna
II miejsce Zespół "Sensdance" z Rzeszowa Zespół Pieśni i Tańca "Leliwa" z Leżajska
III miejsce Zespół Tańca Nowoczesnego "Soul" z Dębicy Zespół Tańca Współczesnego "Beznazwy" z Mielca Zespół "Cheerleaderki" z Leska

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz koszulki z nadrukiem. Mikołajkowe Spotkania Taneczne zrealizował Krośnieński Dom Kultury przy wsparciu finansowym gminy Krosno.

26 Kwietnia 2008r. odbyła się VII WODZISŁAWSKA GALA TANECZNA MIX 2008,
Impreza miała charakter ogólnopolski. W Wodzisławiu Śląskim na gali wystąpiło ponad tysiąc pięciuset tancerzy. Udział wzięły zespoły m.in. z Oświęcimia, Jastrzębia Zdroju, Krakowa, Zabrza, Chorzowa i oczywiście nie zabrakło zespołu GABI z Dukli. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się ze poziom tańca jest bardzo wysoki, ale grupa z Dukli nie dała po sobie poznać, że obawia się takiej konkurencji jak zespoły MEGA SZOK, PARADOX, czy ENERGY z Mysłowic. Po eliminacjach na ogłoszenie wyników czekaliśmy kilka godzin. Zespół GABI nie oczekiwał zbyt wiele (oczywiście oprócz mnie, bo ja zawsze w nich wierzę).

Dorota Dereniowska

Kat. pow. 16 lat

I m-ce GABI Ośrodek Kultury Dukla
II m-ce PAKA Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach
III m-ce ENERGY Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Mysłowice
IV m-ce PARANOJA Nova Szkoła Tańca Katowice
V m-ce POCIĄG OSOBOWY Miejski Dom Kultury- Włókniarzy Bielsko.Biała

Grupa GABI z Ośrodka Kultury w Dukli zawojowała swoją kategorie taneczną na GALI TANECZNEJ wywalczyła pierwsze miejsca. Radości nie było końca tym bardziej, że pokonała tak dużą ilość znakomitych zespołów i formacji tanecznych.

31 maja 2008r. Tarnogórskie Centrum Kultury zorganizowało IV FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO „TAŃCZĄC W JASNOŚCIACH”. Na festiwalu wystąpiły około 62 formacje taneczne. Podczas wręczania nagród nerwy sięgały zenitu. Instruktor tańca p. Norbert Uliasz nie wytrzymywał napięcia i co jakiś czas wychodził zaczerpnąć świeżego powietrza. Wszystkie prezentacje taneczne były mocno oklaskiwane, a Jury miało nie lada problem do rozwiązania – bo poziom nie dość, że wysoki to jeszcze wyrównany. Grupa GABI z Ośrodka Kultury w Dukli zawojowała swoją kategorie taneczną na FESTIWALU TAŃCA NOWOCZESNEGO wywalczyła pierwsze miejsca. Radości nie było końca tym bardziej, że pokonał tak dużą ilość znakomitych zespołów i formacji tanecznych.
Dorota Dereniowska

Gratulacje należą się: Paulinie Leśniak Dianie Dereniowskiej Paulinie Książkiewicz Natalii Sikora Annie Sęp Annie Stępień Wioletcie Baran Sabinie Lach Wojciechowi Pietruś Gabrieli Karbowniczyn Adriannie Szyszlak Annie Okońskiej Patrycji Skubińskiej Karolinie Krupie Natalii Rysz Judycie Kułak

Z mojej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu m.in. Pani Dorocie i Wiesławie, Katarzynie i Klaudii które zawsze nam towarzyszą i są niezastąpioną, dopingującą publicznością. Największe podziękowania jak i gratulacje - jako instruktor w/w grupy - składam na ręce każdego członka zespołu - bo przecież jak by nie oni - to nie było by sukcesu.

Inst. Norbert Uliasz
Zespół „Gabi” co roku z nową choreografią, występuje na największej imprezie organizowanej w naszej gminie, jaką są Dni Dukli.
integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous">