Statystyka

Użytkowników: 5178
Artykułów: 1389
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 19965866
Dni Dukli
Dni Dukli 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu


 
dni_duli_2017.jpgDni Dukli 2017


Dni Dukli 2017

   Jak co roku w pierwszy weekend lipca Dukla obchodzi swoje Dni Miasta. Dwa dni wspaniałej zabawy i moc atrakcji kulturalnych, które zapewniają Urząd Miasta Dukla na czele z burmistrzem Andrzejem Bytnarem oraz Ośrodek Kultury pod przewodnictwem Małgorzaty Walaszczyk-Faryj, przyciągają niemałą publiczność głodną wrażeń muzycznych i artystycznych.

   Dni Dukli 2017 odbyły się tradycyjnie przy obiektach MOSiR, gdzie na dużej plenerowej scenie zaprezentowali się artyści zaproszeni przez organizatorów oraz dzieci, młodzież i dorośli z naszej gminy. Każda z osób zasiadających na widowni z całą pewnością znalazła w tegorocznej edycji imprezy coś dla siebie, a to za sprawą bogatej oferty artystycznej zawierającej zarówno folklor, muzykę popularną jak i kabaret.

   W sobotę 1 lipca w Muzeum Historycznym w Dukli o godzinie 14.00 odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Tuż po niej wystartował bieg „Św. Jana” zorganizowany z okazji XX Rocznicy Papieskiej Pielgrzymki Jana Pawła II do Dukli i Kanonizacji św. Jana z Dukli. Tradycyjnie rozegrano również Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Old Boye, w którym zwyciężyła drużyna z Węgier. Od godziny 16.00 Ośrodek Kultury w Dukli rozpoczął realizację programu artystycznego i na scenie plenerowej zaprezentowali się: zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i z Mszany oraz trzy zespoły folklorystyczne ze Słowacji. Wybrano również Małą Miss i Mistera Dni Dukli 2017, którymi zostali Gabriela Albrycht (6 lat) z Równego oraz Filip Niziołek (7 lat) z Jasionki. Około godziny 19.00 Burmistrz Dukli – Andrzej Bytnar uroczyście zainaugurował Dni Miasta i przekazał klucze dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli – Małgorzacie Walaszczyk-Faryj. Wieczorem przed dukielską publicznością wystąpiła Gwiazda Dni Dukli – kabaret „Koń Polski”. Na pierwszy plan wysunęły się mistrzowskie kreacje aktorskie członków kabaretu, a zwłaszcza wcielenie się w role jednej z najbardziej popularnych kabaretowych par małżeńskich z długoletnim stażem – Mariana i Heli. Skecze i piosenki wykonane przez trójkę artystów uprzyjemniły czas wszystkim zgromadzonym pod sceną widzom. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się zabawa taneczna z zespołem „THE FLAMES”, która trwała do godziny 1.00.

   Drugi dzień rozpoczęła prezentacja dorobku kulturalnego Ośrodka Kultury i Gminy Dukla. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Ośrodku Kultury: szkółka baletowa przygotowana przez p. Monikę Wagę, zespół taneczny „Gabi” oraz dzieci z klas I uczęszczające na zajęcia taneczne realizowane w ramach współpracy Ośrodka Kultury z ZS nr 1 w Dukli. Przed publicznością wystąpiły także uczennice szkółki skrzypcowej prowadzonej przez p. Irenę Ziębę, które zaprezentowały muzyczną interpretację motywu czterech pór roku. Talent wokalny zaprezentowały podopieczne p. Krzysztofa Zajdla ze szkółki wokalnej „Bel canto”: Zosia Baran, Eliza Kowalska, Aleksandra Dyszkowska i Julia Solińska oraz Marlena Rygiel absolwentka Szkoły Muzycznej w Krośnie na wydziale wokalnym. W przerwie nastąpiło rozgadanie nagród w związku z zakończeniem Współzawodnictwa w Dziedzinie Kultury Gminy Dukla. Nagrody pieniężne i dyplomy odebrały w kategorii Szkół Podstawowych ZS nr 1 w Dukli – I miejsce, ZSP w Równem – II miejsce oraz ZSP w Tylawie – III miejsce. Spośród Szkół Gimnazjalnych nagrodzone zostały: ZS nr 2 w Dukli – I miejsce, ZSP w Tylawie – II miejsce i ZSP w Jasionce – III miejsce. Na zakończenie prezentacji dorobku wystąpił zespół śpiewaczy „Wietrznianki” oraz kapela ludowa „Duklanie”. Od godziny 19.00 tłumnie zgromadzona publiczność oklaskiwała gwiazdy wieczoru. Jako pierwszy na scenie pojawił się Mateusz Mijal - wokalista pochodzący z Jasła, którego przeboje można usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Idol młodszej części publiczności zdobył popularność dzięki takim piosenkom jak „Góraleczka” i „Winny” w duecie z Liberem. Następnie przed dukielską widownią wystąpił kabaret „JURKI” pochodzący z Zielonej Góry. Grupa znana z telewizyjnej sceny kabaretowej przedstawiła skecze poruszające w komiczny sposób tematy obyczajowo-społeczne. Na zakończenie Dni Miasta odbył się koncert KORDIANA - wokalisty disco-polo, dla którego charakterystyczne są folkowe brzmienia i góralski głos. Największy przebój artysty - „Dziewczynę z gór” śpiewała cała dukielska publiczność.

   Tegorocznym Dniom Dukli towarzyszyła przepiękna sceneria złożona z rzeźb powstałych podczas odbywającego się wcześniej pleneru rzeźbiarskiego. Podczas imprezy można było skorzystać z atrakcji dodatkowych takich jak wernisaże, promocje książek, ogrody zabaw dla dzieci oraz degustacja wiejskiego jadła, które w tym roku przygotowały Koła Gospodyń z Barwinka, Łęk Dukielskich, Tylawy i Wietrzna.

Katarzyna Błaż

Ośrodek Kultury w Dukli składa serdeczne podziękowania: Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej, ZS nr 2 w Dukli, Kołom Gospodyń Wiejskich z Barwinka, Łęk Dukielskich, Tylawy i Wietrzna oraz firmie „Bar Solny”, za pomoc i wparcie okazane podczas organizacji Dni Dukli 2017.
 
Dni Dukli 2015 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

2015arttsa.jpg

    4 lipca o godzinie 10 na stadionie MOSiR w Dukli odbył się Mecz Piłki Nożnej Klubów Sportowych i Stowarzyszeń o Puchar Burmistrza Dukli. W zaciętym boju o trofeum wzięło udział 8 drużyn z naszej gminy. „Przełęcz Dukla”, „Beskid Równe”, „Zorza Łęki Dukielskie”, UKS Łęki Dukielskie, „Grodzisko Wietrzno”, „Huragan Jasionka”, „Twierdza Teodorówka”, „Iwełka Iwla”. Puchar wywalczyła Przełęcz Dukla.

   O 13.00 w Muzeum Historycznym Pałac w Dukli odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej.

   O 17.00 na placu MOSIR rozpoczęliśmy część rozrywkową. Teatr „Pinokio” przygotował dla najmłodszych dwie bajki, oraz program balonowe zoo - gdzie zdradzał tajniki technik skręcania zwierzaków z balonów. W międzyczasie odbyły się wybory Małej Miss i Mistera Dni Dukli 2015.

     Jak co roku najmłodsi musieli przebrać się tym razem za ulubione zwierzątko. Komisja w składzie Aleksandra Leśniak, Aleksandra Krowicka, Martyna Jakieła, Weronika Jakieła, Martyna Misiołek wyłoniła tych najpiękniejszych, najwdzięczniejszych, przebranych według regulaminu. Wybory wygrała i Małą Miss Dni Dukli 2015 została Maya Lewińska natomiast Misterem został Krzysiu Rygiel.

    Dojo Dukla, Krośnieńskiego Klubu Karate przygotowało pokaz sztuki walki, coraz bardziej popularnej dziedziny sportu. Mogliśmy podziwiać brawurową, bezpośrednią walkę – kumite, oraz spokojny i wyważony pokaz form technicznych – kata. Ten niezwykły spektakl zaaranżował Pan Marek Sawczuk propagator oraz sensei dukielskiej sekcji.

   O godzinie 19.00 Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar oficjalnie otworzył Dni Dukli życząc zebranej publiczności dobrej zabawy. Zaraz po dziewiętnastej  zebrani na placu mogli posłuchać największych światowych przebojów w wykonaniu  orkiestry dętej „Fire Band’ z OSP Brzozów. Muzykom towarzyszyły mażoretki, które tańcem podkreślały dźwięki muzyki.

O godzinie 20-tej na scenie pojawiła się barwna grupa lwowskich artystów „Viva Mirage” artyści bawili publiczność anegdotą, tańcem i piosenką. Zaczynając od najbardziej znanego utworu Emanuela Schlechtera „Tylko we Lwowie”, poprzez kankana, sambę brazylijska, country kończąc ponownie na utworach Olgierda Lecha.

Przyszedł czas na wieczorny koncert Janusza Zielińskiego byłego członka grupy „Bolter”. Usłyszeć można było nowe jak i dobrze znane przeboje z niezapomnianym utworem „Daj mi tę noc”.

W rytmie - disco dance zakończyliśmy pierwszy dzień imienin naszego miasta.

Drugi dzień zaczęliśmy swojsko – „Jarmarkiem Jadła”. Na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń z Tylawy, Wietrzna, Zboisk i Głojsc można było skosztować różnorodnych, regionalnych potraw. Na estradzie prezentowały się zespoły działające w naszej gminie. Zatańczył zespół „Gabi”, 3 grupy szkółki baletowej, zespół z Łęk Dukielskich działający również przy Ośrodku Kultury w Dukli „Mali Łęcznie”, taneczne występy przerywane były popisami wokalnymi uczniów studia wokalnego „Bel Canto”. Zaśpiewały również Wietrznianki, Głojszczanie oraz „Szarotka-Duklanie”. Na hali w tym czasie odbywały się warsztaty Zumby prowadzone przez Panią Marzenę Szmyd.

Około godz. 17.00 odbyło się wręczenie nagród, we „Współzawodnioctwie w Dziedzinie Kultury Szkól Podstawowych i Gimnazjów Gminy Dukla”. Na najlepsze wyniki pracowały szkoły przez cały rok. Burmistrz ufundował nagrody dla szkół podstawowych: ZS nr 1 w Dukli (185 pkt.) – miejsce 1 - nagroda 1000 zł,  SP w Głojscach (140 pkt.) – miejsce 2 -  nagroda 300 zł, ZSP w Jasionce (110 pkt.)  - miejsce 3 - nagroda 200 zł. Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca: 4 miejsce  - SP  w Wietrznie (79 pkt.), 5 miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich (69 pkt.), 6 miejsce - ZSP w Tylawie (64 pkt.), 7 miejsce - ZSP w  Równem (48 pkt.), 8 miejsce - SP w  Iwli (4 pkt.) Dla gimnazjów: ZSP w Jasionce (137 pkt.) – miejsce 1 -  nagroda 1000 zł, ZSP w Tylawie (128 pkt.)  - miejsce 2 - nagroda 300 zł, ZS nr 2 w Dukli (103 pkt.) – miejsce 3 -  nagroda 200 zł. Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca: 4 miejsce - Gimnazjum w Głojscach (52 pkt.), 5   miejsce - Gimnazjum  w Iwli (36 pkt.), 6 miejsce - ZSP w Łękach Dukielskich (29 pkt.), 7  miejsce     - Gimnazjum w  Wietrznie (24 pkt.), 8  miejsce - Gimnazjum w Równem  (20 pkt.)     

    Organizator przygotował konkurs wiedzy o Dukli i Wzgórzu 534. Chęć rywalizacji zgłosiło tylko 5 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Pytania do konkursu Przygotowali: dla dorosłych Pan Stanisław Kalita, dla dzieci Pani Renata Cieśla. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w realizacji konkursu. W skład komisji weszli autorzy pytań oraz burmistrz Andrzej Bytnar.  Po uzupełnieniu testu i udzieleniu odpowiedzi na kilkanaście pytań wyłonili się nam zwycięzcy konkursu.        W kategorii Dorośli, wygrał Pan Wojciech Szymański, który poprawnie odpowiedział na 13 z 15 pytań, Filip Dereniowski odpowiedział poprawnie na 11 pytań, natomiast Justyna Madej na 4. W kategorii dziecięcej wygrał Karol Sysak,odpowiedział na 8 z 11 pytań, Angelika Smuga odpowiedziała na 5 pytań. Nagrodę – laptopa - w kategorii dorośli ufundowali Jolanta i Marek Kiermasz, w kategorii dziecięcej – tablet - Ośrodek Kultury w Dukli.

      O godzinie 18-tej  zaczęliśmy muzyczny, rockowy maraton. Na początek acid metal , ciężkie brzmienia w wykonaniu kwintetu P.A.G.E. Następnie na estradzie zainstalował się zespół „Guitar Force”. Grupa rockowa  zagrała znane rovery oraz autorskie utwory.

     O 21.30 Przyszedł czas na gwiazdę Dni Dukli czyli zespół TSA. Przed publicznością wystąpił zespół rockowy z wokalistą Markiem Piekarczykiem, znanym skąd inąd jurorem programu „Voice of Poland”. Zespół zaprezentował swoje największe przeboje, dał półtorej godzinny koncert zdrowego, rockowego przekazu. Nie obyło się bez wspólnego odśpiewania biesiadnej piosenki "Szła dzieweczka" zaintonowanej przez charyzmatycznego, napędzającego muzyczną energią publiczność - gitarzysty Andrzeja Nowaka – założyciela zespołu. Na basie zagrał Janusz Niekrasz, na gitarze Stefan Machel a na perkusji Marek Kapłon.

       Dni Dukli 2015 zakończył koncert zespołu „Inity Souds”. Młodziutki bo półtoraroczny zespół wystąpił z duchowym przesłaniem autorskich projektów muzycznych, opartych na głównym nurcie muzyki reggae. Frontman- wokalista grupy, Krzysztof Kostyra już po raz drugi śpiewał w rodzinnej miejscowości.

     O godzinie 24 gospodarz Andrzej Bytnar zakończył dni miasta w bieżącym 2015 roku.

Organizatorzy pragną podziękować Firmie „Złotnik, jubiler Waldemar Brożyna” za ufundowanie biżuterii, Jolancie i Markowi Kiermaszom za ufundowanie sprzętu elektronicznego, Elżbiecie i Robertowi Peperom za udostępnienie terenu pod wesołe miasteczko, Straży pożarnej z Dukli i Iwli za pomoc w obsłudze i zabezpieczeniu imprezy , dyrektorowi MOSiRu i ZSnr 2 za udostępnienie obiektów . Chcielibyśmy również podziękować sponsorom tegorocznej imprezy a mianowicie: Firmie  Wołczański, Panu Stanisławowi Kozik, oraz firmie F.R.R „Doner Hop”. Za wyżywienie obsługi i zespołów pragniemy podziękować „Gościńcowi Chyrowianka”, Restauracji „Ziko”, Restauracji „Tawerna pod Piratem” i  Zajazdowi „Domeniko”.

Galeria zdjęć

 
Dni Miasta Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

dni_dukli_2014.jpg

  Dnia 5 – 6 lipca 2014 roku odbyły się Dni Dukli 2014. Miejscem wydarzenia był jak w roku poprzednim plac przy obiektach MOSiR - u Dukla. Organizatorzy przygotowali bardzo urozmaicony program artystyczny. Ośrodek Kultury zaprosił znane gwiazdy polskiej estrady tj: Halinę Frąckowiak, KSU oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej Marcina Dańca. 

DNI DUKLI 2014
galeriua zdjęć

galeria video


 
Czytaj całość
 
Dni Dukli 2013 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
wodecki
Zbigniew Wodecki
Tegoroczne Dni Dukli rozpoczęły się jak zwykle Uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Muzeum Historycznym – Pałacu w Dukli,a w międzyczasie na stadionie MOSiR odbył się mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi zespołami z Węgier, Rumunii i naszą dukielską drużyną old boy.

   O godzinie 17.00 rozpoczął się spektakl dla dzieci pt. „Zabawiątka”. W trakcie spektaklu odbyły się wybory małego mistera i małej miss. Dziecięca komisja powołana przez organizatora orzekła, iż Małą Miss Dni Dukli zostanie Julia Szczurek - 6 lat, z Cergowej a misterem czteroletni Krzysztof Rygiel z Dukli. Dzieci tym razem musiały zaprezentować się jako „ekoludki”

   Po godzinie 18 zainstalował się na scenie zespół „Iwo Dixie Jazz Band” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwoniczu Zdroju; w godzinnym koncercie usłyszeć można było muzykę jazzową głównie typu dixieland. Zaraz po koncercie Burmistrz Dukli pan Marek Górak uroczyście otworzył Dni Dukli 2013.Czytaj całość
 
Dni Dukli 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Image
Bayer Full - Sławomir Świerzyński
Dni Dukli 2012 Tegoroczne Dni Dukli jak już tradycja nakazuje przebiegły pod banderą deszczowej pogody. I w sobotę i niedzielę padało. Dni miasta jak zwykle rozpoczęto uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Muzeum Historycznym „Pałac" w Dukli. O godzinie 16 odbył się Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Dni Dukli 2012 na stadionie MOSiR. W tym samym czasie mogliśmy podziwiać na scenie w bloku dla dzieci teatrzyk „Przygody foczki Akrobatki" oraz wybory Małej Miss i Misstera

Czytaj całość