Statystyka

Użytkowników: 5740
Artykułów: 1601
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 25260854
Historia założenia Ośrodka Kultury Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Spis treści
Historia założenia Ośrodka Kultury
Strona 2

Wspomnijmy te chwile u Wojciecha Siemionas1.jpgMało kto pamięta że 1997 roku, Wojciech Siemion przyjął zaproszenie od Ośrodka Kultury i uczestniczył w Dniach Dukli: brał udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz prowadził Turniej Sołtysów. Będąc w Dukli przez trzy dni przyglądał się naszej pracy i działalności kulturalnej. Był zachwycony a wyraził to poprzez zaproszenie nas na prezentację dorobku kulturalnego do Starej Prochowni do Warszawy. Przygotowywaliśmy się przez rok – wyzwanie było ogromne. I tak 12 grudnia 1998 został wystawiony spektakl ” Dukla moje miasto” podczas którego zaprezentowały się zespoły „Gabi” i „Trio Band”. Ponadto wystawiono prace p. Augustyny Nawracaj oraz Joanny i Andrzeja Wrzecionków. Program prowadził Wojciech Siemion i Małgorzata Walaszczyk. W tym wyjątkowym wydarzeniu brały udział również władze dukielskie.
s2.jpgNa widowni zasiedli rodowici Warszawiacy, artyści z „Piwnicy pod Baranami” i Duklanie, na stałe zamieszkali w Warszawie. Program bardzo się podobał czego wyrazem były gromkie brawa. Na następny dzień Wojciech Siemion zaprosił wszystkich (47 osób!) do swojego pięknego dworku w Petrykozach gdzie szczerze nas ugościł. Te chwile cenimy sobie szczególnie.

s3.jpg       „….Żegnamy dzisiaj Pana, Panie Wojciechu    z wyrazami wdzięczności za serce i zaufanie, za możliwość prezentacji dukielskiej kultury, za ciepło jakim Pan potrafił obdarzać, ale szczególnie za wrażliwość na pracę tych, co mają „wszędzie daleko….”.


Samochód wielkiego aktora w nocy z 21/22 kwietnia zderzył się czołowo z TIR-em, a potem odbił od jeszcze innego auta. Wojciech Siemion w stanie bardzo ciężkim został przewieziony najpierw do najbliższego szpitala w Sochaczewie, potem do warszawskiego szpitala przy ul. Wołoskiej, gdzie 24 kwietnia zakończył życie.