Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Statystyka

Użytkowników: 4918
Artykułów: 1298
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17951377

Archiwum

PPPZiL
   ppzil_2017.jpg    12 maja 2017 roku w sali widowiskowo-kinowej  odbył się IV Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Lubianej. W tym roku na naszej scenie gościliśmy ponad 100 uczestników. Komisja w składzie: przewodniczący - Wojciech Krężałek , Katarzyna Błaż i Artur Szajna postanowiła nagrodzić:

Kategoria Szkoły Podstawowe:
1 miejsce - Karolina Turek - Zajdel Studio
2 miejsce - Zofia Baran - indywidualnie, Oliwia Szybka - Zajdel Studio
3 miejsce - Julia Bik - stowarzyszenie „Dysonans" Krosno
Wyr. Natalia Zima - SP w Lubatowej,
zespół muzyczny z SP w Krościenku Wyżnym,
zespół „Dysonansik" z Krosna  

Kategoria gimnazja:
1 miejsce - Marlena Szmyd - gimnazjum w Krościenku Wyżnym
2 miejsce - Weronika Wnęk - gimnazjum w Równem, zespół „SONG" - gimnazjum Krościenko Wyżne
3 miejsce - Maja Puchalik - GOK Rymanów
Wyr. Adam Gonet - gimnazjum w Zręcinie, „Dysonans Gim" stowarzyszenie „Dysonans" Krosno  

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
2 miejsce - Weronika Lechowicz - Liceum Katolickie Krosno
3 miejsce - Aleksandra Lange - ZSP nr 5 w Krośnie
 
Wyjazd do teatru
Wyjazd na spektakl „Calineczka” do Rzeszowa w ramach realizacji projektu „Dziecięca Wyprawa w Świat Sztuki”
2017teatr.jpg

   W dniu 7 maja 2017 roku odbył się wyjazd do Teatru „Maska” w Rzeszowie na przepiękny spektakl „Calineczka”. Grupa dzieci i rodziców uczestniczących w projekcie realizowanym przez Ośrodek Kultury w Dukli i Fundację BGK mogła podziwiać świetną grę aktorską, oraz niesamowite efekty wizualne.


   Tuż przez spektaklem grupa uczestniczyła w zajęciach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru. Podczas spotkania dzieci mogły poznać warsztat pracy aktora, techniki gry scenicznej, oraz pobawić się lalkami, które „występują” w inscenizacjach. Po powrocie do Dukli wszyscy otrzymali gorący posiłek oraz „coś” słodkiego.
   Projekt „Dziecięca Wyprawa w Świat Sztuki” realizowany jest od stycznia do czerwca 2017 roku. Uczestniczy w nim grupa piętnaściorga dzieci z gminy Dukla. Prowadzone naprzemiennie są nieodpłatne zajęcia teatralne, muzyczno-ruchowe oraz plastyczne. Rodzice również biorą aktywny udział w projekcie – organizowane są spotkania z psychologiem, pedagogiem oraz logopedą.
   Na początku czerwca odbędzie się finałowe przedstawienie, w którym wystąpią uczestnicy projektu oraz wernisaż wystawy, na którym zaprezentowane będą pracę wykonane przez dzieci podczas trwania projektu.
 
Zapraszamy DUTW
kinobanerdutw.jpg

25 maja, godz. 18.00

 
powiatowy konkurs piosenki znanej i lubianej - lista 2017

IV POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI ZNANEJ I LUBIANEJ

 

KAT    I                            SZKOŁA  PODSTAWOWA            godz. 9.00

 

        1.

JULIA BIK

10 W SKALI BEAUFORTA

STOWARZYSZENIE „DYSONANS”

         2.

DARIA DERYNIOWSKA

WIEM ŻE JESTEŚ TAM

SP LUBATOWA

.         3.

ANNA KŁAP

PRZYJACIEL OD ZARAZ

INDYWIDUALNIE

Czytaj całość
 
Plener malarski
2017plenermalarski.jpg
 
Jak uniknąć niepomyślnej starości
 
„Najskuteczniejszą bronią przeciw starości są [...] zainteresowania umysłowe i wyrabianie w sobie zalet charakteru.” Cyceron


    W sobotę 6 maja 2017 roku w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli odbył się wykład medyczny pt. „Jak uniknąć niepomyślnej starości”. Głównym inicjatorem wydarzenia był Dukielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dukli organizuje cyklicznie wykłady tematyczne skierowane dla członów Stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Dukla w wieku 50+.
   Tym razem Stowarzyszenie zaprosiło do wygłoszenia wykładu, pochodzącą z Dukli, obecnie mieszkającą w Krakowie – dr hab. n. med. Marię Fornal reprezentującą Katedrę Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
   Tematem wystąpienia było omówienie procesu starzenia w kontekście medycznym, psychologicznym i społecznym. Dr Maria Fornal podała szczegółowe dane statystyczne dotyczące m. in. długości życia biorąc pod uwagę kraj pochodzenia czy płeć, pokrótce scharakteryzowała grupy schorzeń, z którymi najczęściej spotykają się osoby starsze, omówiła ich objawy i sposoby leczenia. Podkreśliła jednak, że bardzo duże znaczenie na pogłębianie się procesu starzenia ma nasza postawa i to w dużej mierze od naszego nastawienia i prowadzonego trybu życia zależy w jaki sposób przyjmiemy starość i jak jej doświadczymy. Dr Maria Fornal przekonywała słuchaczy jak wielkie znaczenie ma podejmowanie aktywności fizycznej, umysłowej i społecznej w wieku starszym i zachęcała do zmiany postrzegania starości jako przypadłości, która nas ogranicza.
   Słuchacze, tłumnie zgromadzeni w sali Trangranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i podziękowali dr Marii Fornal, za duża dawkę wiedzy i pozytywnej energii, gromkimi brawami.
 
Badanie cery
Zapraszamy na bezpłatne badanie komputerowe cery (koszt w gabinecie ok 100 zł) w dniu 19 maja 2017 od godziny 17.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej ul. Trakt Węgierski 38.
Badanie najwyższej jakości aparatem API. Zapisy pod numerem telefonu który znajduje się na poniższym plakacie.
Proszę dzwonić lub wysłać SMS o treści API.
UWAGA !  Warunkiem udziału w spotkaniu jest kontakt i potwierdzenie obecności.
2017sylwiapokaz.jpg
 
Gosposiada 2017
VI Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich
2017gosposiadaart.jpg
   W tym roku „Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Dukla” powróciło do Równego, gdzie sześć lat temu zainaugurowano uroczystość, która na stałe wpisała się gminny kalendarz imprez. Na zaproszenie organizatorów: Ośrodka Kultury w Dukli i gospodarzy KGW w Równem na czele z przewodniczącą Grażyną Kłap, w imprezie wzięły udział Koła Gospodyń z następujących miejscowości: Barwinek, Głojsce, Iwla, Łęki Dukielskie, Mszana, Myszkowskie, Tylawa, Wietrzno, a także debiutujące w tegorocznej edycji „Gosposiady” - Zboiska.

   Jak co roku Koła Gospodyń wspięły się na szczyty swoich kulinarnych umiejętności i zaprezentowały szeroki wachlarz tradycyjnych, polskich przysmaków, a także specjałów z kuchni nowoczesnej. Na stołach „Spod strzechy Gospodyni” znalazły się stałe rarytasy takie jak: proziaki, swojski chleb, smalec, pasztet, galarety, sałatki, ogórki, marynowane grzybki, wędliny i kiełbasy oraz słodkie rogaliki, babeczki, ciasta i wiele innych. Goście mogli również spróbować współczesnych przekąsek jak np.: pierożki kebabowe, szaszłyki, tartinki wytrawne i słodkie. Obiad przygotowali gospodarze - KGW w Równem, zaś wszystkie gorące dania, które trafiły na stoły biesiadników: bigos, 10 rodzajów pierogów, 11 rodzajów sałatek oraz ciasta i kompoty, przywiozły ze sobą pozostałe Koła Gospodyń uczestniczące w „Gosposiadzie”.

   Po oficjalnym przywitaniu gości przez Dyrektor Ośrodka Kultury – Małgorzatę Walaszczyk – Faryj i przewodniczącą KGW z Równego – Grażynę Kłap na scenie zaprezentowały się zaproszone zespoły śpiewacze i kapele ludowe: „Równianie”, „Głojszczanie”, „Wietrznianki”, zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie”, kapela „Duklanie”, „Tołhaje” oraz „Łęczanie”. Wymienione grupy artystyczne przedstawiły przygotowane specjalnie na tą okazję programy artystyczne, które zawierały piosenki ludowe oraz krótkie scenki humorystyczne. Widownia oklaskiwała występujących i razem z nimi nuciła znane melodie. Na parkiecie pojawiły się również pierwsze pary tańczące w rytm walczyka i polki.
  
   Tradycyjnie podczas Gosposiady przeprowadzono konkurs na „Najlepszą Nalewkę”, w którym po bardzo wyrównanej walce tryumfowali gospodarze imprezy. Jury, na czele z burmistrzem Dukli – Andrzejem Bytnarem, mogło popróbować nalewek z wiśni, truskawki, aronii, maliny, a także te rzadziej spotykane z mięty czy czosnku niedźwiedziego. Jak się okazało poziom rywalizacji był tak wyrównany, że komisja aż trzykrotnie wytypowała do głównej nagrody, z równą liczbą punktów, nalewki Kół Gospodyń z Barwinka, Mszany i Równego. Zgodnie z zasadami konkursu, tytuł mogła zdobyć tylko jedna nalewka, dlatego ostatecznie zwycięzcę wytypowano w drodze losowania. Szczęśliwcem okazało się KGW z Równego. W imieniu Koła nagrodę odebrała przewodnicząca Grażyna Kłap.

   Kolejnym konkursem jaki przeprowadzono były wybory „Miss Gosposiady 2017”. Do walki o tytuł stanęło 10 wspaniałych pań, które z wielką odwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w konkurencjach przygotowanych przez Ośrodek Kultury. Rywalizacja jak co roku wzbudziła aprobatę pozostałych uczestników „Gosposiady”, którzy żywiołowo kibicowali kandydatkom. Niektórzy z nich wzięli nawet czynny udział w zawodach, pomagając swoim ulubienicom w zdobyciu tego prestiżowego tytułu. Kandydatki na Miss musiały wykazać się sprawnością fizyczną pokonując slalom na hulajnodze, intuicją w konkurencji, w której należało z zasłoniętymi oczami „rozbroić” partnera z przypiętych na nim spinaczy oraz pomysłowością, by w jak najkrótszym czasie przenieść bez użycia rąk korale „z głowy na głowę”. Po podliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji tytuł „Miss Gosposiady 2017” zdobyła Pani Lidia Marosz ze Zboisk.

   Po zrealizowaniu wszystkich stałych punktów „Gosposiady” oraz nagrodzeniu dyplomami i pamiątkowymi upominkami Kół Gospodyń uczestniczących w wydarzeniu, rozpoczęła się biesiada, podczas której cała sala śpiewała i tańczyła do późnych godzin nocnych. Zabawę taneczną poprowadził DJ Błażej.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim przewodniczącym i członkiniom Kół Gospodyń Gminy Dukla, które wzięły udział w tegorocznej „Gosposiadzie” za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprezy. Szczególne wyrazy uznania należą się tegorocznym Gospodarzom na czele z przewodniczącą Grażyną Kłap.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 559

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności