Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 3 gości

Statystyka

Użytkowników: 4345
Artykułów: 1234
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 16893895

Archiwum

Biesiada
2016wietrznobies.jpg26 listopada Koło Gospodyń Wiejskich z Wietrzna zaprosiło kapelę „Duklanie” na Biesiadę organizowaną tradycyjnie przed Adwentem. Zespół działający niespełna rok miał okazję, po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym, zaprezentować się na tej imprezie wśród innych znakomitych zespołów śpiewaczych i kapel. W tym roku KGW z Wietrzna na czele z przewodniczącą – Panią Danutą Czelniak, oprócz naszej kapeli zaprosiło również zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Piotrówki, zespół śpiewaczy i kapelę „Łęczanie” oraz kapelę ludową „Bobrzanie”. Na scenie zaprezentowały się również gospodynie sobotniej imprezy – zespół „Wietrznianki”. Wszyscy artyści wykonali krótkie programy artystyczne złożone z piosenek ludowych, które niejednokrotnie porwały zebranych gości do śpiewu oraz wspólnej zabawy na środku sali.
Kapela „Duklanie” zaprezentowała na scenie 7 utworów, wśród których znalazły się piosenki śpiewane przez solistów jak i utwory instrumentalne. Po wszystkich prezentacjach odbyła się zabawa taneczna. Kapela „Duklanie” wraz z dyrektor OK w Dukli – Małgorzatą Walaszczy-Faryj, dziękują KGW z Wietrzna za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na Biesiadzie.

 
Zabawa Andrzejkowa-uniwersytet
2016andwosk.jpg24 listopada w Trangranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyły się „Andrzejki integracyjne Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. W czwartkowy wieczór w przystrojonej sali wśród świec i andrzejkowych rekwizytów, 30 studentów DUTW zebrało się, by wspólnie świętować zbliżającą się noc andrzejkową. Panie i Panowie uczestniczący w imprezie mieli okazję zintegrować się przy wspólnym stole rozpoczynając, mamy nadzieję, tradycję obchodzenia studenckich Andrzejek. W świetnych nastrojach, do późnych godzin wieczornych, biesiadowano śpiewając do akompaniamentu małego składu kapeli „Duklanie” i tańcząc przy znanych i lubianych przebojach muzyki polskiej i zagranicznej. Odbyło się również, jak na Andrzejki przystało, tradycyjne wróżenie z wosku. Ośrodek Kultury w Dukli oraz Zarząd Stowarzyszenia DUTW dziękują wszystkim uczestnikom pierwszych „Andrzejek Integracyjnych” za wspólną zabawę i już teraz zapraszają na kolejne wydarzenia organizowane dla studentów Uniwersytetu.


 
Dzień Seniora w Nowej Wsi
2016nwszarotki.jpgW sobotę 19 listopada zespół obrzędowo-śpiewaczy „Szarotka-Duklanie” i kapela „Duklanie”, na zaproszenie Radnej z Nowej Wsi – Pani Teresy Belcik, uczestniczyli w zorganizowanym, jak co roku, Dniu Seniora. Podczas występu grupa artystyczna przedstawiła krótki program przygotowany specjalnie na tą uroczystość. W drugiej części zespół wykonał kilka piosenek ludowych przeplatanych krótkimi skeczami, które rozbawiły wszystkich zgromadzonych na sali seniorów. Po części artystycznej Szarotki zaprosiły gości do wspólnej biesiady. Do śpiewu i do tańca przygrywała kapela ludowa „Duklanie”.

 
Złote Gody
2016pozycie.jpg17 listopada 2016 r. zespół „Szarotka-Duklanie” i kapela Duklanie mieli zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy z burmistrzem Andrzejem Bytnarem na czele, który odznaczył medalami 24 pary z terenu gminy Dukla. Grupa artystyczna z Ośrodka Kultury odśpiewała Jubilatom tradycyjne „Sto lat” i zaprezentowała przygotowany specjalnie na tą okazję program. Złożyli również parom małżeńskim serdeczne życzenia długich lat wspólnego życia.

 
Przedstawienie teatralne dla uczniów ZSP nr 1 w Dukli

bajka.jpg16 listopada o godzinie 9.00, w Sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli, odbyło się przedstawienie teatralne dla młodzieży szkolnej z ZSP nr 1 w Dukli. Na scenie wystąpili Joanna Sarnecka i Maciej Harna, który towarzyszył solistce akompaniując na gitarze. Artyści zaprezentowali młodym widzom bajki romskie, pt. „O człowieku, który zwał się Nic".

 
11 listopada
2016kon11listopada.jpgJak co roku 11 listopada mieszkańcy Dukli, za sprawą Ośrodka Kultury, mogli wspólnie świętować 98. już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowany w tym roku koncert pod nazwą „Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Ośrodkiem Kultury" dedykowany był wszystkim tym, którzy polegli w heroicznej walce o wolność naszego kraju i dali przyszłym pokoleniom szansę na życie w wyzwolonej Polsce.

           

Czytaj całość
 
Wystawa i finał projektu "Bądź-Eko"
wystawa_animare.jpg8 listopada 2016 roku w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyło się otwarcie wystawy „Bądź - Eko", która jest wynikiem warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży z Gminy Dukla. Przedsięwzięcie to mogło odbyć się dzięki dotacji Gminnej z „funduszu alkoholowego i działań profilaktyki", którą otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych „Animare".
Głównym celem przeprowadzonych warsztatów było pokazanie poprzez zabawę „sztuką" idei ochrony środowiska,  świadomego korzystania z jej darów, dbania o nią i swoje zdrowie. Zajęcia miały pokazać młodym ludziom że eko-życie nie musi wymagać od nas dużych zmian ani być trudne w realizacji, że czasami wystarczą małe zmiany, które zrobią wiele dla natury i nas samych. W ramach warsztatów odbyły się zajęcia z podstaw zielarstwa poprowadzone przez Panią Joannę Wrzecionko. Można na nich było poznać zioła z naszego terenu, spróbować naparów czy własnoręcznie wykonać peeling ziołowy. Pod kierunkiem pani Joanny powstał tez zielnik, piękne świeczniki  z naturalnych materiałów oraz obrazki wykorzystujące materiały, które przeżyły już swoją świetność, a dzięki ich ponownemu wykorzystaniu zyskały nowe życie. Zostało także przygotowane przedstawienie o tematyce ekologicznej, które młodzieży pomogła zainscenizować Urszula Marchewka. Na zakończenie warsztatów młodzi „artyści" wraz z rodzicami, znajomymi i zaproszonymi gośćmi licznie przybyli na otwarcie wystawy, podczas której można było podziwiać powstałe prace, spróbować ziołowych herbat i naturalnych soków, a także obejrzeć przygotowane wcześniej przedstawienie.

  Anna Lenkiewicz

 

16 listopada 2016 o godzinie 9.00

w sali widowiskowo - teatralnej
 

odbędzie się sztuka teatralna dla dzieci

pt. "o Bartku doktorze"
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 508

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności