Wydawnictwa

Partner serwisu

Zaprzyjaźnieni

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Statystyka

Użytkowników: 4639
Artykułów: 1263
Adresów: 6
Odwiedzin serwisu: 17344860

Archiwum

Wielkanoc 2017
plakat_sniadanie_1.jpg
 
Poezja patriotyczna 2017

 

pp_2017.jpg

Podczas eliminacji gminnych do XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej komisja konkursowa w składzie Joanna Szczurek i Zofia Szubrycht nominowała do konkursu powiatowego następujące osoby: Termin konkursu powiatowego to: 25.04 2017 r. Internat ZS zw Iwoniczu, ul. Zadwór 15


KATEGORIA KLASY IV – VI
- JULIA WÓBEL, ZS NR. I DUKLA - “ORLĄTKO” A. OPPMAN
- AMELIA PILARSKA, ZS NR I, DUKLA
- “DZIECIOM POLSKIM ZAMORDOWANYM PRZEZ UPA” L. OGIŃSKA
- AMELIA SZCZUREK, ZS W JASIONCE
- “MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA” H. JANUSZEWSKA KATEGORIA GIMNAZJUM
- ALEKSANDRA SZYSZLAK, ZSP W JASIONCE - “ GOLGOTA” A. RUDASTOWA
- DOMINIKA SKOTNICKA, ZSP ZS NR II DUKLA - “MARSZ II KORPUSU” J. LECHOŃ
- JAKUB PENAR, ZSP ZS NR II DUKLA - “POŻEGNANIE” J. RELIDZYŃSKI
- KARINA KASPRZYK, GIMNAZJUM ŁĘKI DUKIELSKIE
- “DZIECIOM POLSKIM ZAMORDOWANYM PRZEZ UPA” L. OGIŃSKA
 
Wykład medyczny
dursan.jpg25 marca w Ośrodku Kultury odbył się wykład medyczny dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat zdrowia i rehabilitacji kręgosłupa. Wykład prowadziła Pani magister rehabilitacji Zofia Gorczyca. Wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali cennych informacji na temat leczenia wszelkich schorzeń ortopedycznych takich jak skolioza, dyskopatia itp. Pokaz był prowadzony profesjonalnie, każdy z uczestników po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji przygotowanie przez panią magister mógł zadawać pytania. Po zakończeniu wykładu uczestnicy serdecznymi brawami podziękowali pani Zofii za przekazani cennych informacji.

Wszyscy zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową: http://www.dorsum.pl/
 
I Forum Stowarzyszeń
2017forumdukla.jpg  18 marca 2017 roku w Dukli odbyło się historyczne I Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego, którego celem była wymiana doświadczeń i integracja społeczników oraz poszerzenie wiedzy na temat pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych. W Forum wzięło udział ponad 160 przedstawicieli stowarzyszeń oraz samorządów lokalnych z 9 gmin: Chorkówka, Dębowiec, Dukla, Iwonicz Zdrój, Jaśliska, Komańcza, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego Kancelarii Rady Ministrów - Minister Wojciech Kaczmarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Maria Kurowska.


   Gospodarzem inauguracyjnego Forum była Gmina Dukla. Sala widowiskowo-teatralna Ośrodka Kultury w Dukli, gdzie odbyła się część oficjalna wydarzenia, była wypełniona po brzegi. W programie Forum znalazły się wystąpienia poświęcone współpracy samorządów terytorialnych z organizacjami pozarządowymi oraz charakterystyka działalności Gminnych Rad Pożytku Publicznego, a także prezentacje organizacji pozarządowych. Spośród stowarzyszeń działających w Gminie Dukla na scenie zaprezentowali się: Stowarzyszenie Miłośników Cergowej oraz Stowarzyszenie „Sztetl”. Jednym z głównych punktów programu była dyskusja panelowa na temat Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Podczas Forum odbyło się również wręczenie dyplomów dla wyróżnionych stowarzyszeń oraz dla wybranych wolontariuszy działających społecznie z regionu Beskidu Niskiego. 2017forudyp.jpg

   W Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej odbyła się zaś prezentacja stołów regionalnych i wystawa prac artystycznych środowiska Beskidu Niskiego. Podczas przerwy nastąpiło przejście do drugiego budynki, gdzie można było skosztować regionalnych przysmaków i obejrzeć ciekawe prace rękodzielników wykonane w różnych technikach plastycznych.

    Dla uczestników Forum przygotowano również część artystyczną. Na scenie sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury, Grupa „Opowieści z Walizki”, w skład której wchodzą Joanna Sarnecka i Maciej Harna, zaprezentowała „Opowieści Karpackie”, zaś w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej zagrała kapela ludowa „Duklanie” działająca przy OK Dukla.

Forum zakończyło się przejściem do Domu Ludowego w Cergowej gdzie na wszystkich uczestników czekał ciepły obiad.

 

 
 
Wystawa
2017zydzi.jpg
 
ZAJĘCIA TAŃCA LUDOWEGO
        W środę 1 marca 2017 roku odbyły się pierwsze zajęcia taneczne w ramach współpracy Ośrodka Kultury z Zespołem Szkół nr 1 w Dukli. Projekt pod nazwą: „Folklor spuścizną naszych przodków. Kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej i patriotyzmu poprzez naukę tańców narodowych i regionalnych” będzie realizowany podczas godzin lekcyjnych raz w tygodniu. W zajęciach będzie brało udział aż 38 uczniów z dwóch oddziałów klas „I” Szkoły Podstawowej pod wychowawstwem p. Elżbiety Legi i p. Bogumiły Ganczarskiej.     
Czytaj całość
 
KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ
2017konkurs_poezji_obcojezycznej.jpg3 marca 2017 r. w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się „VI Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej”. Jury w składzie: Krystyna Dąbek, Augustyn Bozentka oraz Norbert Uliasz wyłonili następujących nagrodzonych:

Kat. I – kl. 1-3 SP
I miejsce: Julita Kołacz – Łęki Dukielskie
II miejsce: Julia Głód – Dukla
III miejsce: Lena Miśkowiec – Jasionka
wyróżnienie: Gabriela Szwast – Iwla
wyróżnienie: Urszula Jakieła – Dukla
wyróżnienie: Zuzanna Nowak – Jasionka

Kat. II. – kl. 4-6 SP
I miejsce: Katarzyna Olbrycht – Równe
II miejsce: Julia Tyburcy – Dukla
III miejsce: Zuzanna Szczurek – Równe
wyróżnienie: Weronika Aszlar –Łęki Dukielskie
wyróżnienie: Julia Wróbel – Dukla
wyróżnienie: Roksana Szczurek – Równe
wyróżnienie: Emilia Szczurek - Jasionka

Kat. III – gimnazjum
I miejsce: Milena Bień – Jasionka
II miejsce: Marcel Bytnar – Dukla
II miejsce: Emanuela Rędowicz – Dukla
III miejsce: Aleksandra Smaś – Dukla
wyróżnienie: Karina Kasprzyk – Łęki Dukielskie
wyróżnienie: Dominik Wszołek – Dukla
wyróżnienie: Julia Sieniawska – Dukla
 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW
2017dyplomprzedszkole.jpg24 lutego 2017 r. gośćmi Transgraniczego Centrum Wymiany Kulturalnej była grupa Smerfów z Dukielskiego Przedszkola wraz z opiekunkami Krystyną Szczurek i Ewą Sporek. Na początku dzieci odwiedziły Galerię Ośrodka Kultury, w której prezentowana jest obecnie wystawa Jakuba Żeligowskiego złożona z obrazów malowanych i podrzeźbianych na deskach oraz artystycznych stołko-stolików. Mali goście okazali się być bardzo zaciekawieni wystawą i błyskotliwie wypowiadali się na temat oglądanych prac. Następnie „Smerfy” miały okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych poprowadzonych przez instruktora plastyki Ośrodka Kultury w Dukli - panią Annę Lenkiewicz. Temat warsztatów „Co w trawie piszczy” wprowadził naszych małych gości w klimat wiosenny. Czterolatki opowiedziały na pytania jakie zwierzątka budzą się wiosną do życia, i które z nich najbardziej lubią, a następnie pod czujnym okiem Pani Ani wykonały biedronki z talerzyków tekturowych. Zaplanowany program zajęć uwzględniał zastosowanie różnych technik plastycznych, m. in. malowanie farbami i wycinanie. „Smerfy” rozpoczęły również wykonywanie kolejnej pracy – żółto-czarnej pszczółki z opakowań po jajkach. Dzieci pomalowały swoje pszczółki na wymienione kolory, a kontynuacja pracy odbędzie się podczas zajęć przedszkolnych z panią Przedszkolanką.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 90 z 535

Projekty

DUTW

Zapowiedź wydarzeń

Zobacz pełne kalendarium

Formy działalności